آشنایی با اسپلیت اینورتر

معرفی انواع داکت اسپلیت
آشنایی با انواع داکت اسپلیت
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
آشنایی-بافن-کویل-سقفی
آشنایی با فن کویل سقفی
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
Show all

آشنایی با اسپلیت اینورتر

درباره اسپلیت اینورتر

درباره اسپلیت اینورتر

اسپلیت اینورتر نسل جدیدی از کولر گازی می باشد که بدلیل مصرف کم مورد استقبال قرار گرفته است. اسپلیت اینورتـر دستـگاه کاهنـده برق و جریان نمی باشد. سیستم فوق العاده پیشرفته ای است که دارای کمپرسورهای اینورترمی باشد. این نوع کمپرسورها به صورت دور متغییر کارمی نمایند. (برعــکس سیــستم هـای دور ثابت). دراین نوع کمپرســور ها به مـــحض خـنک شدن محیط کـــمپرسور خاموش ( off) نمی گردد و به جای آن دور آن کاهش می یابد. چون اگر کارکرد کمپرسور قطع گردد برای راه اندازی مجدد آن، جریان زیادی مصرف می گردد تا به دور ثابت برسد. ضریب عملکرد در این سیستم ها بسیار بالا می باشد.

مدل های اسپلیت اینورتر وایو

در زیر جدول کامل تمام مدل های اسپلیت اینورتر وایو بهمراه مشخصات فنی ارائه شده است.

– VS-R094HC
– VS-R124HC
– VS-R184HC
– VS-R244HC

مشخصات اسپلیت یونیت اینورتر

– تکنولوژی پاور اینورتر
– ۶۰ % صرفه جویی در مصرف انرژی
– جریان افقی هوا در سرمایش و جریان عمودی هوا در گرمایش
– دارای فیلتر های چند گانه جهت تصفیه هوا
– دارای فیلتر ویتامین C ، فیلتر آنتی باکتریال ، یونیزاسیون
– کمپرسور روتاری اینورتر
– مصرف بهینه و بهینه سازی انرژی
– تغییرات دمایی اتوماتیک در زمان خواب
– ریموت کنترل بی سیم
– دارای قدرت پرتاب هوای بالا
– نصب سریع وآسان
– پرتاب باد ۳۶۰ درجه
– سازگاری مبرد با محیط زیست (عدم تخریب محیط زیست)
– عملکرد آرام و بدون صدا
– کنترل اتوماتیک دما
– مجهز به تایمر ۲۴ ساعته
– دارای ضریب عملکرد گرمایشی و سرمایشی بالا
– نصب و راه اندازی رایگان
– بالاترین استانداردها جهت مناطق جغرافیایی مختلف
– دارای ۵ متر لوله و کابل رایگان
– دارای ۷۲ ماه گارانتی کمپرسور

آشنایی با اسپلیت اینورتر

آشنایی با اسپلیت اینورتر

اسپلیت اینورتر به چه شکلی عمل میکند؟

یکی از ویژگی های عالی این نسل از کولر گازی ها کم مصرف بودن آنها می باشد. حتی بسیاری از مردم آن را به اسم کولر گازی کم مصرف میشناسند. در گذشته کولر گازی ایستاده و کولر گازی پرتابل با ترموستات زمانیکه دما به درجه دلخواه میرسید خاموش می شد. بدلیل خاموش روشن شدنهای متوالی این شوک باعث افزایش مصرف برق می شد. اما اسپلیت اینورتر با عملکرد متفاوت جزء نسل جدید  محسوب می شود. در این حالت دور متغییری برای اسپلیت تعریف شده که هر زمان اسپلیت به دمای دلخواه رسید دور موتور کاهش یابد و جلوی شوک گرفته شود و طبیعتا مصرف برق افزایش نیابد. در واقع تفاوت اصلی در دور ثابت و دور متغییر کمپرسور می باشد.

اسپلیت اینورتر وایو

اسپلیت اینورتر نسل جدید کولرهای گازی می باشد که در ظرفیت های مختلفی همچون کولر گازی ۵۰۰۰ و کولر گازی ۷۰۰۰ عرضه می شوند. این دستگاه به دلیل مصرف بهینه انرژی و برق که مصرف می کند، طرفدار فراوانی در کشورمان دارد. به همین علت نام دیگر این دستگاه کولر گازی اینورتر یا کولز گازی کم مصرف می باشد. شرکت تهویه مطبوع وایو تولید کننده ی انبوه دستگاه های اسپلیت اینورتر وایو و دیگر دستگاه های اسپلیت از قبیل اسپلیت دیواری یا اسپلیت حاره ای و اسپلیت روتاری می باشد. همچنین خدمات پس از فروش در وایو با داشتن کارشناسان مجرب این مجموعه خدماتی بی نظیر را خدمت شما هموطنان عزیز ارائه می کند. برای اینکه با این دستگاه به طور کامل آشنا شویم در ابتدا لازم است بدانیم که خود اینورتر به چه معناست. همینطور بدانیم چه مزایا و ویژگی هایی دارد

اینورتر به چه معناست؟

اینورتر یک مبدل برق در سیستم های الکترونیکی می باشد که جریان برق را از مستقیم ( DC ) به متناوب ( AC) تبدیل می کند. جریان متناوب برق بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب بر اساس نیاز در هر ولتاژِی کنترل می شود.

کار اینورتر چیست؟

– تغییر جهت دور بدون نیاز به کنتاکتور
– خاموش و روشن کردن موتور بدون در نظر گرفتن قطع و وصل برق اصلی
– محافظت از موتور دستگاه در برابر کم و زیاد شدن ولتاژ
– کنترل کننده سرعت و دور موتور
– ایجاد امکان کار کردن موتور زمانی که ولتاژ ورودی متغیر است
– کاهش هزینه های برق
– کاهش مصرف انرژی

تفاوت اسپلیت اینورتر با کولر گازی های دور ثابت یا معمولی

اسپلیت معمولی
بیایید تفاوت کولرگازی کم مصرف با دور ثابت را با ذکر یک مثال بیان کنیم. فرض کنید شما در منزل یک کولرگازی معمولی دارید. دستگاه را روشن می کنید و دمای دستگاه را روی ۲۲ درجه سانتی گراد تنظیم می کنید. در اینجا اسپلیت شما دمای محیط را به ۲۲ درجه سانتی گراد می رساند و به محض این تغییر دما ترموستات داخلی دستگاه فرمان OFF یا خاموش را به کمپرسور می دهد. دقیقا نکته ی اصلی همینجاست.

لحظه مصرف برق زیاد
زمانی که موتور اسپلیت یا کمپرسور خاموش می شود، طبیعتا دمای محیط به مرور زمان مجددا تغییر می کند. با توجه به این موضوع، ترموستات که همیشه در حال سنجش دمای محیط می باشد، این تغییر دما را به سرعت تشخیص داده و به موتور اسپلیت فرمان ON یا روشن را می دهد. واضح است که در هنگام روشن شدن موتور، آمپر بسیار زیادی نیاز است و همین امر موجب افزایش مصرف برق به طور مشخص می شود.

اسپلیت اینورتر دارای کمپرسورهای دور متغیر
در اسپلیت اینورتر یا کولرگازی های کم مصرف از کمپرسورهایی با دور متغیر استفاده شده است. به این معنا که دور موتور تغییر می کند و خاموش نمی شود. هنگامی که ترموستات دمای مورد نظر را تشخیص دهد یا به عبارتی دما به درجه مورد نظر کاربر رسیده باشد، به کمپرسور فرمان می دهد و کمپرسور میزان کارکرد خود را به پایین ترین حالت ممکن می رساند. این دقیقا زمانی است که بشدت مصرف برق نسبت به کولرگازی هایی با دور ثابت، کاهش می یابد. همین امر است که اسپلیت های اینورتر از محبوبیتت بیشتری برخوردار هستند. همچنین این عامل تاثیرگزارترین نکته در قیمت اسپلیت اینورتر و به طبع خرید اسپلیت اینورتر می باشد.

آیا واقعا مصرف برق در اسپلیت اینورتر ۶۰ % کاهش می یابد؟
با توجه به نظر خیلی از شرکت های وارد کننده کولرگازی کم مصرف که معتقدند واقعا تا ۶۰ % مصرف برق را کم می کند، باید خدمت شما هموطن گرامی عرض کنیم که این درصد همیش نسبی است. فرض کنید در تابستان که هوا خیلی گرم است و کمپرسور شما تقریبا همیشه روشن است، آیا واقعا ۶۰% مصرف برق را کاهش می دهد؟ مسلما اینطور نیست ولی به طور کلی اگر یک میانگین به صورت سالیانه از مصرف برق بگیریم، واقعا جریان برق تا ۵۰ الی ۶۰ درصد کاهش می یابد.

هنگام خرید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟
اولین مسئله ای که در خرید اسپلیت اینورتر باید به آن توجه کنیم این است که از چه کسی و از کجا خرید کنیم.؟ برای اینکه گرفتار افراد سودجو که می خواهند کولرگازی معمولی را بجای اینورتر بفروشند نشویم، بسیار مهم است که از فروشگاه های معتبر صنعت تهویه مطبوع با ضمانت نامه معتبر دستگاه را خرید کنیم. دانستن قیمت اسپلیت اینورتر نیز بسیار مهم است. دومین نکته ای که مشخص است شکل ظاهری دستگاه است. معمولا از نظر شکل ظاهری و طراحی یه سر و گردن بالاتر از اسپلیت های معمولی هستند. همچنین بسته بندی متفاوت و شیک تری دارند. روش بعدی این است پلاک محصول یا برچسب فنی را چک کنید. اسپلیت اینورتر دارای گاز R410 می باشند. در حالی که در کولرگازی دور ثابت مبرد گاز R22 است. توجه به آمپر مصرفی دستگاه نیز کمک می کند. در کولرگازی دور ثابت معمولا ۱۲ آمپر و در کولرگازی کم مصرف ۳ آمپر می باشد. ما در تهویه وایو تلاش می کنیم که بتوانیم رضایت شما مشتریان عزیز را جلب کنیم. به همین منظور فروش تمام دستگاه های تولید شده را با شرایط ویژه و اقساطی انجام می دهیم. شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش اقساطی اسپلیت با ما در تماس باشید.

چگونه ظرفیت مناسبی را انتخاب کنیم؟
برای ظرفیت سنجی دقیق و انتخاب دستگاه مناسب برای پروژه خود کارشناسان ما در طول ساعات کاری به صورت رایگان پاسخگوی شما عزیزان هستند. فقط کافیه با ما تماس بگیرید. ما در تهویه وایو بهترین دستگاه ها را از جمله اسپلیت سرد و گرم طراحی و تولید می کنیم تا به شما کمک کند تا بر چالش برانگیزترین مشکلات خود غلبه کنید. تهویه وایو به شما مشاوره تخصصی رایگان می دهد تا به شما کمک کند مسئله سرمایش و گرمایش پروژه خود را به راه حل های واقعی تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *