نصب و راه اندازی سیستم Vrf
سه شنبه، ۸ تیر ۱۴۰۰
مزیت چیلر
مزیت های استفاده از چیلر
سه شنبه، ۸ تیر ۱۴۰۰
Show all

آشنایی با انواع چیلرها

انواع چیلرها

در روزهای اخیر بسیاری از مردم در حرفه ها و صنایع گوناگون به دنبال تهیه و خرید انواع چیلرها مورد نظر خود هستند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از عملکرد مربوط به این دستگاه ها نهایت برخورداری را برای خود به ارمغان آورند؛ اما سوال این است که چیلر از چه اجزایی تشکیل شده و کاربرد چیلر چیست؟ جالب است بدانید که این سازه ها یکی از بهترین سیستم های برودتی به شمار می آیند که توانسته اند مناسب ترین جایگزین برای انواع هواسازها و فن کویل ها به شمار آیند. مزیت هایی که استفاده از این سیستم های برودتی دارند، بسیار بی نظیر بوده و همین امر نیز سبب شده است تا بسیاری از مردم خرید و استفاده از این محصولات ها و تجهیزات را در اولویت های خود قرار دهند. در حال حاضر می توانید شرکت ها و برندهای داخلی و خارجی بسیار متعددی را از جمله تهویه وایو مورد مشاهده قرار دهید که هر یک از آنها به دنبال طراحی و ساخت با کیفیت ترین و مرغوب ترین انواع چیلرها و سیستم های برودتی مذکور هستند که خریداران چیلر می توانند با توجه به نیاز خود، مناسب ترین این محصولات را تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهند. از انواع چیلرها ی مذکور می توان به عنوان سیستم گرمایی و سرمایشی در بسیاری از مکان ها استفاده کرد. حال که فصل گرما نیز نزدیک است، می توانید فرصت را غنیمت داشته و همین حالا یکی از بهترین و ایده آل ترین انواع چیلرها را تهیه و آن ها را مورد استفاده قرار دهید. همچنین از مهمترین و اصلی ترین کاربردهای مربوط به این مدل از تجهیزات و دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جهت هماهنگی و مشاوره رایگان جهت اطلاعات فنی، نحوه خرید، نصب و شرایط خرید اقساطی دستگاه ها با ما در تماس باشید.

کاربرد انواع چیلرها

– مناسب برای استفاده در صنایع شیمیایی
– مناسب برای نگهداری مواد غذایی
– بهترین دستگاه سرد کننده در بسیاری از سردخانه ها
– مناسب برای استفاده در مصارف خانگی
– بهترین تهویه کننده صنعتی

امروزه بسیاری از افراد توانسته اند با نصب و راه اندازی انواع چیلرها از جمله چیلر ساختمان، چیلر اسکرو و چیلر اسکرال، رفاه و آرامش را برای ساکنان ساختمان خود به ارمغان آورده اند. عملکرد این تجهیزات در مقایسه با دستگاه های هم نوع خود، بسیار بالا بوده و به جرات می توان گفت که این امر از مهمترین و اصلی ترین دلایل مردم برای خرید و استفاده از این مدل سیستم های برودتی می باشد.شما نیز می توانید با توجه به محل نصب این دستگاه و کارایی مربوط به انواع چیلرها، اقدام به خرید و استفاده از این دستگاه داشته باشید. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا راجع به انواع سیستم های برودتی مذکور، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه چیلر

انواع چیلرها بر اساس ساختار

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از مردم قصد خرید بهترین مدل انواع چیلرها را دارند تا بتوانند بیشترین کارایی را از این تجهیزات برای خود به ارمغان آورند. در نظر داشته باشید که چیلر ها از تنوع بسیار زیادی برخوردار بوده و همین امر نیز سبب شده است که خریداران در انتخاب مناسب ترین انواع چیلرها، دچار یک سری از سردرگمی ها شوند. اگر شما هم دوست دارید تا ایده آل ترین و بهترین این محصولات را تهیه و آن را در مکان مورد نظر خود را مورد استفاده قرار دهید، پیشنهاد می کنیم که در گام اول، راجع به انواع چیلرها و این سیستم های برودتی، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. همچنین شما می توانید تصاویر مربوط به انواع این تجهیزات و دستگاه ها را به راحتی از همین وب سایت اینترنتی ما مورد مشاهده قرار دهید. از مهمترین و پرفروش ترین انواع دستگاه های برودتی مذکور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چیلر تراکمی (یا همان چیلر برقی)
چیلر هوا خنک (که چیلر تراکمی هوا خنک نوع دیگری از این مدل می باشد)
– چیلر آب خنک (که چیلر تراکمی آب خنک از همین دسته می باشد)
چیلر جذبی

وب سایت پیش روی شما سعی بر آن دارد تا بهترین و بی نظیرترین انواع چیلرها و تجهیزات را عرضه کرده و شما را در خرید مناسب ترین این محصولات راهنمایی نماید. شما نیز می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی راجع به خرید باکیفیت ترین انواع سیستم های برودتی نظیر چیلر آبی یا هواخنک، با متخصصان و دوستان ما از همین وب سایت در ارتباط بوده و از این طریق راهنمایی های مورد نیاز خود را به دست آورید.

جهت هماهنگی و مشاوره رایگان جهت اطلاعات فنی، نحوه خرید، نصب و شرایط خرید اقساطی دستگاه ها با ما در تماس باشید.

انواع چیلرها بر اساس کاربرد

جالب است بدانید که انواع چیلرها نه تنها بر اساس ساختاری که دارند به انواع بسیار مختلفی تقسیم بندی می شوند، بلکه شما می توانید این دستگاه ها را بر اساس کاربردشان نیز تقسیم بندی کنید. افرادی که قصد دارند تا مناسب ترین انواع این سیستم های برودتی را تهیه و خریداری کنند، می توانند در وهله ی اول در مورد کاربرد مربوط به این محصولات اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند.فروشگاه ما سعی بر آن دارند تا بهترین انواع چیلرها را عرضه کرده و خریداران را در خرید این محصولات هدایت نمایند. از مهمترین و اصلی ترین انواع این دستگاه ها بر اساس کاربردی که دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چیلر خانگی (برای اطلاع از قیمت چیلر خانگی با ما تماس بگیرید)
– چیلر صنعتی (که چیلر برای سالن پرورش قارچ از این دسته است)

توجه داشته باشید که دستگاه ها و سیستم های برودتی مذکور از ابعاد و اندازه های متفاوتی با یک دیگر برخوردار هستند و خریداران می توانند با توجه به ظرفیت دستگاه مورد نظر خود و مساحت محیطی که می خواهند از این تجهیزات استفاده کنند، بهترین و مناسب ترین انواع چیلرها را تهیه و آن را مورد استفاده و نصب قرار دهند.

مهمترین ویژگی های انواع چیلرهای تراکمی

در این قسمت از مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع چیلرها توضیحات بیشتری را ارائه دهیم. چیلر تراکمی به نوعی از سیستم های برودتی گفته می شود که این دستگاه گاز موجود در داخل سیستم را متراکم نموده و سپس به کندانسور انتقال می دهد تا مایع یا هوای خنک مورد نیاز شما را تامین سازد. امروزه از این مدل دستگاه ها برای خنک سازی آب یا هوای محیط های کاری در کارخانه ها و ساختمان های مسکونی استفاده می شود. اگر شما نیز دوست دارید تا دمای محیط منزل خود به دمای معتدلی برسد، می توانید از این مدل تجهیزات استفاده نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که ابعاد مربوط به این مدل از دستگاه های برودتی بسیار متغیر می باشد و افراد می توانند ایده آل ترین این محصولات را تهیه و آن را نصب کنند. میزان برق مورد استفاده دستگاه های مذکور بسیار ناچیز می باشد. توصیه می کنیم که حتما برای نصب و راه اندازی سیستم های برودتی مورد نظر خود، از افراد و متخصصان حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید تا بتوانید بهترین استفاده از دستگاه خود داشته باشید. همچنین در نظر بگیرید که چیلر های تراکمی از مشخصات و ویژگی های بسیار جالبی برخوردار هستند که از مهمترین و اصلی ترین این ویژگی ها می توان به آیتم ها زیر اشاره کرد:

–         داشتن عملکرد و راندمان بسیار بالا
–         داشتن تنوع مختلف
–         کیفیت بسیار فوق العاده
–         قابلیت تنظیم دستگاه با توجه به دمای آب و هوا
–         مناسب برای استفاده در محیط های مختلف با شرایط آب و هوایی متفاوت
–         مناسب برای استفاده در محیط های باز و بسته
–         صرفه جویی در مصرف میزان انرژی برق
–         قابلیت کنترل سیستم
–         نصب و راه اندازی بسیار راحت

شما همچنین می توانید قبل از نهایی کردن سفارش مورد نظر خود، به کاتالوگ مربوط به انواع چیلرها یا محصول مد نظرتان مراجعه کرده و از این طریق دقیق ترین و جامع ترین اطلاعات را در مورد سیستم برودتی مورد نظر خود به دست آورید. البته می توانید برای کسب راهنمایی و اطلاعات بیشتر در این خصوص نیز با همکاران ما در ارتباط بوده و راهنمایی های مورد نظر خود را به دست آورید.

ویژگی چیلر

مهمترین ویژگی انواع چیلر های جذبی

یکی دیگر از پرکاربردترین و بی نظیرترین انواع چیلرها را سیستم های برودتی جذبی شکل داده اند که این تجهیزات نیز از اهمیت استفاده ی بسیار باشکوهی برخوردار بوده است. اصلی ترین تفاوت این مدل از سیستم های برودتی در مقایسه با مدل های تراکمی، استفاده از شعله های گازی شکل می باشد. جالب است بدانید که برای افزایش میزان راندمان در این مدل از سیستم های برودتی از مایعی به نام لیتیوم بروماید استفاده می شود که این مایع بسیار غلیظ بوده و سهم بسیار بالایی را در عملکرد و کارایی این تجهیزات بر عهده دارد. اگر شما نیز با توجه به شرایطی که دارید، علاقه مند به خرید و استفاده از چیلر های جذبی شکل هستید، می توانید در خصوص مشخصات و ویژگی های مربوط به آن اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید تا با آگاهی بالایی اقدام به ثبت سفارش مد نظر خود داشته باشید. از مهمترین و اصلی ترین مشخصه ها و ویژگی های مربوط به استفاده از سیستم های برودتی جذبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         نداشتن کمپرسور و در نتیجه کاهش سر و صدا
–         عدم نیاز به برق اضطراری
–         بالا بودن راندمان در فصل های گرم
–         نداشتن هیچ گونه مخاطرات زیست محیطی
–         آلاینده های مضر بسیار کمی را تولید می کند
–         ابعاد بسیار بزرگی را دارد
–         نصب و استفاده ی بسیار راحت تری را دارند

جهت هماهنگی و مشاوره رایگان جهت اطلاعات فنی، نحوه خرید، نصب و شرایط خرید اقساطی دستگاه ها با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *