آشنایی با داکت اسپلیت اسکرال

درباره داکت اسپلیت
داکت اسپلیت چیست؟
یکشنبه، ۲۰ تیر ۱۴۰۰
انواع چیلرهای تراکمی
درباره چیلر تراکمی بیشتر بدانید
یکشنبه، ۲۰ تیر ۱۴۰۰
Show all

آشنایی با داکت اسپلیت اسکرال

آشنایی با داکت اسپلیت اسکرال

آشنایی با داکت اسپلیت اسکرال

داکت اسپلیت اسکرال یکی از انواع داکت هایی می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است. این نوع داکت به سبب ویژگی های منحصر به فردی که دارد توانسته است راه مناسبی را در بازار تقاضا باز کند. سیستم هایی که کار آنها ایجاد تهویه مطبوع می باشند و در ساختمان ها و فضا های اداری، تجاری، مسکونی و … مورد استفاده قرار می گیرند، دارای برند های مختلفی می باشند که به تناسب تکنولوژی های به کار رفته در آنها دارای انواع مختلفی می باشند. به طور کلی داکت ها وظیفه ی تنظیم دمای فضا های مختلف درون ساختمان ها را بر عهده دارند. به این صورت که در فصول گرم سال برای تامین سرمایش ساختمان و در فصول سرد برای تامین گرمایش آن مورد استفاده قرار می گیرد.
با عنایت به اینکه داکت های اسپلیت در خنک نمودن ساختمان ها دارای کاربرد های فراوانی هستند و نیز از نظر اندازه در سایز های مختلفی که متناسب با انواع فضا باشد تولید می شود دارای طرفداران زیادی از سرتاسر این کره ی خاکی برخوردار هستند. پدیده ی گرم شدن زمین یکی از دلایلی است که مردم را روز به روز به سمت خرید تجهیزات خنک کننده با قدرت بالا و ماندگاری و طول عمر زیاد سوق می دهد. در این میان دستگاه هایی که دارای مصرف کمتری به نسبت بقیه ی می باشند با تقاضای بیشتری برای خرید مواجه می باشند.

کارکرد اسپلیت اسکرال

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد داکت اسپلیت اسکرال یکی از پرکاربرد ترین داکت های مورد استفاده در فضاهای ساختمانی می باشد که دلیل آن هم ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد. این نوع داکت اسپلیت در نوع داکت اسپلیت سقفی و با توان یک داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ نیز عرضه شده است. شرکت های مختلفی در داخل و خارج از کشور سالانه برند های مختلفی از این نوع داکت فوق العاده را روانه بازار می کنند و باهم به رقابت می پردازند. چیزی که در این میان مهم است و شرکت ها به آن توجه دارند کیفیت نهایی محصول تولید شده است که باعث می شود از دیگر رقبا پیشی بگیرند و گوی سبقت را از آنها بربایند. مبرهن است که برند ها در تولیدات خود از روش های مختلفی استفاده می کنند و به همین دلیل است برخی از آنها دارای کیفیت بهتر و برخی دیگر دارای کیفیت به نسبت کمتری می باشند. برای آنکه بتوانیم یک داکت خوب و مناسب با محیط خریداری کنیم باید فاکتور های زیادی را در کنار هم قرار دهیم تا به یک اجماع کلی برسیم، اما در حالت کلی داکت اسپلیت اسکرال یکی از مناسب ترین و کاربردی ترین داکت هایی است که تا به حال تولید شده است. این داکت ها به سبب فناوری های خاصی که دارد توانسته است به سرعت پیشرفت را در این صنعت به ارمغان بیاورد.

آشنایی با داکت اسکرال

آشنایی با داکت اسکرال

نحوه عملکرد داکت اسپلیت اسکرال

نحوه ی عملکرد داکت اسپلیت اسکرال برای خریداران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در این قسمت ما قصد داریم نگاهی به این نوع داکت داشته باشیم. این نوع داکت همانند سایر داکت ها از دو قسمت یا یونیت تشکیل شده است که دارای بخش های داخلی و خارجی می باشد. این بخش ها از طریق لوله ها و اتصالاتی که غالبا از جنس مس هستند به هم متصل می شوند. یونیت داخلی داکت اسکرال در داخل ساختمان و درون سقف اجرا می شود و به فضای داخلی اتاق ها نیز هدایت می شود. در ادامه ی مبحث به تعدادی چند از نکات مهم در زمینه ی مشخصات این داکت ها می پردازیم.

– انواع کمپرسور داکت اسپلیت
کمپرسور به طور قطع یکی از مهمترین قطعاتی است که در تولید داکت ها مورد توجه قرار گرفته شده است. کمپرسورها به صورت کلی وظیفه ی متراکم سازی گاز را بر عهده دارد. در انواع داکت ها سه نوع کمپرسور به کار برده می شود که در نوع مورد نظر ما نیز کمپرسور اسکرال مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع داکت ها با توجه به ظرفیت بالایی که دارند در مناطق حاره ای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. میزان هوادهی این نوع کمپرسور در حداقل ۳ تن و حداکثر ۱۰ تن در مقیاس ترید می باشد.

– میزان صدای دستگاه اسکرال
به طور معمول هواساز ها از طریق کانال هایی که در درون سقف ها ایجاد نموده است هوا را به داخل اتاق را می رساند و باعث تهویه می شود که با صدای نسبتا زیادی همراه است و این امر برای ساکنین و حتی همسایه ها می تواند ناخوشایند باشد… داکت های اسکرال به عنوان یکی از داکت های کم صدا توانسته است مسیر موفقی را طی کند. این نوع داکت در زمانی که روشن می شود از میزان قابل توجهی صدای کم برخوردار است. برای آگاهی از نحوه و میزان صدای دستگاه های اسکرال می توان به دفترچه راهنمای داخل دستگاه مراجعه نمود و از این طریق به میزان صدای دستگاه پی برد. توجه داشته باشید که واحد سنجش صدا را با dba نشان می دهند. میزان صدایی که معقول به نظر می رسد و دارای مزاحمت کمتری می باشد و همچنین از عملکرد مناسبی نیز برخوردار می باشد بین ۵۰ تا ۶۰ دسیبل می باشد.

– نقش برند در خرید داکت اسپلیت اسکرال
با عنایت به اینکه داکت اسپلیت اسکرال در شرکت های مختلفی و تحت عنوان برند های گوناگون به تولید می رسد و از طرف دیگر فناوری های بکار رفته نیز متفاوت می باشد باید در هنگام خرید به نوع برند توجه خاصی داشت. بر همین اساس موادی که این نوع داکت ها از آن ساخته می شود باید از جنس اولیه باشد چرا که تاثیر بسیار زیادی در ماندگار و طول عمر بیشتر دستگاه می شود. یکی از مزیت های برند های معتبر خدمات پس از فروش می باشد که خریداران را با خیال آسوده نسبت به خرید آنها ترغیب می کند. یکی از این نوع داکت ها مدل اسکرال می باشد که با عنایت به خدمات پس از فروشی که در داخل کشور دارد موجب شده است تا حدود زیادی مشکلات احتمالی پس از خرید را برطرف و مرتفع سازد.

– نوع و میزان انرژی مصرفی
داکت اسپلیت اسکرال به لحاظ مصرف انرژی در رتبه بهترین نوع داکت ها می باشد. با توجه به اینکه در این محصول از لوازم الکتریکی و قطعاتی استفاده شده است که مصرف برق را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این ویژگی مهم زمانی نمود پیدا می کند که داکت ها به صورت ۲۴ ساعته روشن باشند. با نظرداشت به اینکه امروزه برق مصرفی به صورت تصاعدی برای مشترکین منظور می گردد این ویژگی از نمود بسیار بالایی برخوردار می باشد. سیستم این داکت ها به صورت تک فاز و در برخی حالات سه فاز می باشد. این سیستم ها بستگی به میزان ظرفیت آنها دارد. به طور معمول هر چه قدر ظرفیت داکت های اسکرال بیشتر باشد باید میزان از برق مصرفی بیشتری برخوردار باشند. خریداران برای آنکه از میزان مصرف برق دستگاهی که تهیه می کنند آگاهی داشته باشند می توانند به برچسبی که از سوی تولید کننده بر روی دستگاه نصب می شوند مراجعه کنند. برای اطلاع باید عنوان کرد که دستگاه های با مصرف پایین دارای گرید A و دستگاه های با مصرف بالا گرید C را نشان می دهند.
در داکت اسپلیت اسکرال برای آنکه میزان انرژی مصرفی دستگاه ها کاهش یابد از فناوری اینورتر کمک گرفته اند. مکانیسم اثر این فناوری به این صورت است که باعث می شود که از استارات های پیاپی و روشن و خاموش های بی جهت پیشگیری شود. این قابلیت در داکت اسپلیت اسکرال همچنین به صورت خودکار میزان دمای اتاق ها و فضا های تخصیص یافته را در دور های مختلف تنظیم می کند و با توجه رسیدن به دمای مناسب اتوماتیک نموده و خاموش می شود. افزایش کارایی و بهره وری این داکت ها مرهون همین کاهش استهلاک و قابلیت بهینه می باشد. همچنین با توجه به کارکرد متناسب آن باعث شده است که طول عمر دستگاه را افزایش دهد و تا حد شصت درصد انرژی را کاهش دهد و در مصرف آن صرفه جویی شود.

مشخصات و مزایای داکت اسپلیت اسکرال

داکت اسپلیت اسکرال با نظر داشت به نوع ساخت و تکنولوژی های به کار رفته در آن دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی هستند که در ذیل به آنها اشاره شده است.
یکی از مهمترین مزیت هایی که برای خریداران دارای اهمیت زیادی می باشد قیمت نسبتا مناسب آن می باشد. این نوع داکت به نسبت سایر داکت های تولیدی مقرون به صرفه می باشند. یکی دیگر از مزیت های این نوع دستگاه تامین هوای تازه و تهویه ی کاملا بهداشتی فضای داخلی ساختمان ها است که هم در فصل زمستان برای تامین گرما مناسب است و هم در فصول گرم برای سرمایش فضا های تحت پوشش می توان از آن استفاده نمود. طول عمر بیشتر این دستگاه ها به نسبت انواع دیگر داکت از دیگر مزایای آن می باشد. این مزیت بیشتر به دلیل کمتر بودن قطعات استفاده شده در آن می باشد. میزان لرزش داکت نوع اسکرال خیلی کمتر از سایر انواع آن می باشد که در بسیاری از موارد می تواند برای خریداران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار باشد. در این داکت ها برای آنکه هوای تازه همیشه در اولویت باشد از فیلتر هایی استفاده می شود که قابلیت شستشو دارند و به کرات می توان از آنها استفاده نمود. به دلیل تکنولوژی های پیشرفته که در این نوع داکت ها به کار رفته است، سیستم های گرمایشی و سرمایشی به طرز فوق العاده ای قوی می باشد. به همین دلیل است که در بیشتر مناطقی که دارای سرمای زیاد هستند و یا از گرمای حداکثری برخوردار هستند از این نوع داکت ها بهره می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *