درباره اسپلیت اینورتر
آشنایی با اسپلیت اینورتر
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
درباره اسپلیت اینورتر
درباره اسپلیت اینورتر بیشتر بدانیم
دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۰
Show all

آشنایی با فن کویل سقفی

آشنایی-بافن-کویل-سقفی

آشنایی با فن کویل سقفی

فن کویل سقفی را می توان هم به صورت روکار و توکار در محل استفاده کرد ولی توجه داشته باشید که  در داخل دیوار قرار می گیرد و به همین دلیل زیبایی دکوراسیون داخلی محل حفظ خواهد شد. قیمت فن کویل سقفی متناسب با ویژگی ها و مشخصات کلی و فنی دستگاه مشخص می شود و شرکت فروشگاهی تهویه وایو، فن کویل سقفی توکار را با قیمت مناسبی عرضه می کند.

انواع فن کویل سقفی توکار

فن کویل سقفی توکار به مدل های مختلفی تقسیم می شود و هر کدام از مدل ها متناسب با خصوصیات و ویژگی های خود، در اماکن خصوصی و عمومی نصب می شوند.

ظرفیت استاندارد HORIZONTAL – SERIES HORIZON

– فن کویل سقفی توکار برای نصب بالای سقف با تأمین دیواره جانبی و بازگشت پلنوم.

– فن کویل سقفی توکار برای نصب در بالای سقف با تأمین دیواره جانبی، بازگشت پلنوم و قسمت فنر میرایی.

– فن کویل سقفی توکار با تأمین دیواره جانبی و قسمت هوای برگشتی در معرض.

– دستگاه کاملاً در معرض محفظه ورق فلز رنگ شده

ظرفیت بالا افقی – سری HORIZON-X

– فن کویل سقفی توکار برای نصب بالای سقف با کانال مجاری و پلنوم یا بازده کانال.

– فن کویل سقفی توکار با منبع کانال و برگشت با کابینت دمنده میرایی.

– دستگاه ورق فلز رنگ آمیزی نشده با مجرای یا در فضا و یا گزینه های بازگشت.

قیمت فن کویل سقفی توکار

درباره فن کویل سقفی

ظرفیت استاندارد HORIZONTAL – SERIES HORIZON

دستگاه فن کویل سقفی معمولاً برای تأمین خنک کننده و گرمایش راحت یک فضا مورد استفاده قرار می گیرند و به طور معمول در بالای سقف یا در سقف قرار می گیرند. هر فن کویل سقفی ممکن است توسط یک ترموستات نصب شده در فضا کنترل شود. هر دستگاه از یک قسمت فن تشکیل شده است که قادر به تأمین ۱۲۰۰ CFM و همچنین سیم پیچ آب سرد و یا گرم آب تا ۵ ردیف ترکیبی است. گزینه های مختلف فیلتراسیون هوا همچنین تعدادی از ویژگی های استاندارد و اختیاری اضافی نیز در دسترس هستند.

فن کویل سقفی HFH

فن کویل سقفی توکار Horizon HFH برای نصب بالای سقف یا پایه ساخته شده است. هوای مطبوع به صورت افقی از طریق یک مشبک تهویه هوا جانبی تأمین می شود. هوای برگشت از طریق پلنوم یا سیستم برگشت کانال از طریق دستگاه دوباره گردش می کند.

فن کویل سقفی HFHP

دستگاه Horizon HFHP همچنین یک فن کویل سقفی توکار افقی است که برای نصب در سقف یا سقف طراحی شده است، اما قسمت فن در این مدل در داخل پلنوم عایق بندی شده برای میرایی صدا قرار دارد. هوای مطبوع به صورت افقی از طریق یک مشبک هوا تأمین کننده دیوار جانبی تأمین می شود و هوای برگشتی از طریق پلنوم یا کانال برگشتی دوباره از طریق دستگاه پخش می شود.

دستگاه فن کویل HFI

دستگاه فن کویل سقفی افقی Horizon HFI برای نصب در سقف طراحی شده، اما دارای یک مشبک هوا و صفحه دسترسی رنگ آمیزی شده است. هوای مطبوع به صورت افقی از طریق یک مشبک تهویه هوا جانبی تأمین می شود. هوا از طریق بازشونده هوای برگشتی که در قسمت در معرض دستگاه قرار دارد به دستگاه بازمی گردد.

یک دستگاه فن کویل سقفی چهار لوله ای شامل یک فن، سیم پیچ خنک کننده آب سرد، سیم پیچ گرم کننده آب گرم و فیلتر هوا است. دستگاه های فن کویل هوای مطبوع را به منطقه ای که با چرخش مجدد هوای فضا از طریق سیم پیچ ها تأمین می شود، ارائه می دهند. دستگاه های فن کویل به منظور رطوبت زدایی از منطقه مورد نظر طراحی شده اند. با این حال، میزان رطوبت زدایی ارائه شده را می توان با افزایش دمای تامین آب سرد محدود کرد.

فن کویل سقفی توکار و روکار و سرمایش/ گرمایش

دستگاه های فن کویل سقفی می توانند هم هوای تهویه بیرونی بدون شرط و هم هوای تهویه مطبوع در فضای باز را با هوای فضای چرخشی مخلوط کنند. این امکان را برای گزینه های مختلف تهویه هوا در فضای باز و تهویه فراهم می کند. هوای تهویه در فضای باز را می توان کوپل کرد (یعنی بالادست / به صورت سری با دستگاه  فن کویل تحویل داد) یا جدا شد (یعنی مستقیماً به منطقه مورد نظر منتقل شد / به موازات دستگاه  فن کویل). دستگاه های فن کویل همچنین دارای تنظیمات مختلفی هستند که امکان نصب کف (آشکار یا پنهان)، نصب سقف و کانال را برای سرویس دهی به چندین مکان فراهم می کنند.

هفت مزیت قیمت فن کویل سقفی توکار

– سیستم دستگاه فن کویل چهار لوله ای از منظر پمپاژ آب سرد و آب گرم کننده مقرون به صرفه است. از آنجا که دستگاه با استفاده از همرفت اجباری گرما را به فضا منتقل می کند، منطقه انتقال حرارت سیم پیچ مورد نیاز در مقایسه با یک پرتو سرد که گرما را با استفاده از همرفت اصلی طبیعی به فضا منتقل می کند، کاهش می یابد. کاهش در سطح انتقال حرارت سیم پیچ منجر به افت فشار طرف آب سیم پیچ می شود، بنابراین انرژی پمپاژ پایین می آید. انتقال حرارت همرفت اجباری نیز باعث افزایش دلتا T کنار آب می شود که منجر به کاهش انرژی پمپاژ نیز می شود.
– هوای دستگاه فن کویل که وارد اتاق می شود با کاهش بار سیم پیچ و افزایش ضلع T طرف آب در شرایط بار نسبتاً ثابت باقی می ماند، بنابراین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی در قسمت اضافی می شود.- این سیستم به حداقل زیرساخت هوایی جانبی نیاز دارد زیرا سیستمهای هوای مرکزی فقط برای تهویه در فضای باز مورد نیاز است. نتیجه کاهش نیاز به فضای کف برای تجهیزات حمل و نقل هوایی مرکزی و بالابرهای مجاری عمودی است. این مورد بر روی قیمت فن کویل سقفی تاثیر مستقیم دارد.

اشکالات سیستم های چهار فن کویل سقفی

– به دلیل قرار گرفتن فیلتر و ظرف میعانات در داخل دستگاه، سیستم به تعمیر و نگهداری اضافی برای تعویض فیلتر و تمیز کردن ظرف میعانات نیاز دارد.
– به دلیل وجود فن دستگاه، سیستم در مقایسه با سیستم پرتو خنک که فاقد فن دستگاه انتهایی است، انرژی فن بیشتری مصرف می کند.

ارزیابی دستگاه های فن کویل: امکانات مناسب، ویژگی های مناسب
همه امکانات منحصر به فرد هستند و انتخاب سیستم آنها باید از نظر کمی و کیفی با دقت ارزیابی شود. در بسیاری از موارد، یک سیستم دستگاه فن کویل چهار لوله یک انتخاب مناسب سیستم است. در موارد دیگر، اینطور نیست. امکاناتی که باید یک سیستم فن کویل سقفی چهار لوله ای مورد توجه قرار گیرد شامل این مشخصات است:

ساختمان های بزرگتر مانند پردیس های دانشگاهی، مجتمع های مسکونی بزرگ، هتل های بزرگ،ساختمان نظامی که استفاده از خنک کننده آب سرد در چرخه زندگی مقرون به صرفه است.

– ساختمان که در اکثر فضاها نسبت گرمای قابل قبول زیادی وجود دارد (به عنوان مثال، تراکم اشغال نسبتاً کم مانند مسکن / مسکونی یا دفتر).
– ساختمان های با حداقل فضای داخلی اشغال شده که به خنک سازی زمستانی احتیاج دارد (سیستم تهویه هوا با صرفه اقتصادی برای سرویس دهی به مناطق داخلی اشغال شده ترجیح داده می شود).
– امکاناتی که نیاز به کنترل دمای اتاق به صورت جداگانه است.
– به عنوان نمونه تسهیلاتی که تمام این خصوصیات را شامل می شود، تسهیلات مسکن دانشجویی بزرگ است که توسط کارخانه آب خنک دانشگاه ارائه می شود.
– برای بهینه سازی کارایی سیستم دستگاه فن کوئل، می توان از ویژگی های زیر استفاده کرد:

پیشرفت در طراحی و کنترل تجهیزات HVAC، همراه با مجوزهایی برای افزایش بهره وری انرژی، منجر به طراحی دستگاه های پایانه HVAC مانند میله های سرد و پایانه های DOAS شده است که به عنوان سیستم های پیشرفته تصور می شوند. همین فن آوری ها و استراتژی های طراحی گنجانیده شده در این نوع سیستم ها را می توان در سیستم دستگاه فن کویل چهار لوله ای نیز به کار برد، در نتیجه بازدهی سیستم حاصل می شود که اهداف و دستورالعمل های بهره وری انرژی امروز را برآورده می کند.

– ساختار نفیس، محکم و با دوام
این سری از دستگاه های فن کویل سقفی پوشش ورق گالوانیزه را اتخاذ می کنند. این قاب با استفاده از یک ورق گالوانیزه درجه یک از طریق پردازش قالب تشکیل می شود و دارای ساختار محکم است و تغییر شکل آن آسان نیست.
– عملکرد بالا، راندمان بالا و مصرف کم انرژی
مبدل حرارتی فن کوئل از لوله مسی با کیفیت ۹.۵۲ میلی متر، باله آلومینیوم با آبکاری با کارایی بالا و فرآیند انبساط پیشرفته لوله استفاده می کند تا لوله مس و فویل آلومینیوم به بهترین تماس برسند. علاوه بر این، یک فن با حجم هوا زیاد و صدای کم برای افزایش انتقال گرما استفاده می شود، به طوری که دستگاه می تواند ایده آل ترین بازده انتقال حرارت را بازی کند. هد جمع کننده آب با برنج جعل می شود، که باعث می شود جریان آب به طور مساوی توزیع شود و از دست دادن فشار را کاهش دهد، و باعث بهبود بیشتر اثر کلی انتقال حرارت دستگاه فن کویل می شود که روی قیمت فن کویل سقفی نیز تاثیر بسزایی دارد. موتور خازن کم صدا دائمی تصویب شده است، یاطاقان نورد کاملا بسته بندی شده است و روغن روانکاری نیازی به افزودن ندارد.

نتیجه گیری

قیمت فن کویل سقفی یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه هایی است که شما می توانید در محل چه منزل یا محل کار خود استفاده کنید. از آن جایی که توکار در محل نصب می شود به همین دلیل فضایی را اشغال نمیکند و اصلا به دکوراسیون محل تاثیر منفی نمی گذارد. از لحاظ سرمایش و گرمایش هم مانند دستگاه فن کویل روکار است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تهویه مطبوع وایو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *