ویژگی-های-کولر-گازی-ایستاده
درباره اسپلیت ایستاده
شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۰
درباره داکت اسپلیت
داکت اسپلیت چیست؟
شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۰
Show all

انواع مینی چیلر کدامند؟

درباره انواع چیلر

درباره انواع چیلر

اگر می خواهید مینی چیلر خرید کنید و از آنجایی که انواع مختلفی از مینی چیلر همچون مینی چیلر تراکمی و مینی چیلر تراکمی هوا خنک وجود دارد که هر یک برای اهداف مشخصی استفاده می شوند نیاز است اطلاعات دقیقی در خصوص اینکه مینی چیلر چیست و  انواع مختلف آن مورد بررسی قرار بگیرد.

مینی چیلر صنعتی چیست؟

انواع مینی چیلر صنعتی وجود دارد که یک سری ملزومات مخصوصی دارند. مدل هایی که مجهز به پمپ سیرکوله هستند در لیست محصولات کامل قرار می گیرند و عملکرد ۴ فصل برای آنها در نظر گرفته می شود به طوری که محصول می تواند در بازه دمای منفی ۵ الی مثبت ۲۵ ارزیابی می شود. به طور کلی انواع قیمت مینی چیلر صنعتی بر اساس نیاز مصرف کننده به صورت کامپکت طراحی و ساخته میشود و برای تامین سرمایش گزینه بسیار خوبی هستند. یکی از بخش های مهم در انواع مینی چیلر صنعتی ، کنترل دقیق به واسطه پانل پیشرفته است. متناسب با بار سرمایی مورد نیاز ارزیابی می شود و البته که مصرف انرژی نیز در این زمینه کاهش می یابد.
بر خلاف معایب مینی چیلر یکی از مهمترین مزایای که در ساخت مینی چیلر صنعتی دیده می شود اینکه قابلیت کارکرد ۴ فصله دارد و دماهای مختلفی برای آن در نظر گرفته می شود. از سوی دیگر حمل و نقل انواع مینی چیلر صنعتی بسیار آسان است و صدای کمتری به نسبت چیلر ها تولید می شود. راندمان بالای انواع مینی چیلر صنعتی از موارد مهم و راهبردی است که اصول خاص خود را دارد.
قیمتا این مینی چیلرها مانند قیمت مینی چیلر ۵ تن و قیمت مینی چیلر ۸ تن به واسطه راندمان بالایی که دارند بررسی می شود و سطح عملکرد هیت پمپ ارزیابی می شود و شرایط قابل قبولی برای آن گزارش شده است. به طور کلی استفاده از فن های لونویز در این دستگاه سبب می شود که کم صدا باشد.
عملکرد مستقل مینی چیلر ها به نحوی است که سبب می شود مصرف انرژی و سهولت حمل و نصب از موارد مهمی است که در خصوص انواع مینی چیلر ارزیابی می شود.
بر اساس انتخاب ظرفیت مینی چیلر انواع سیستم مینی چیلر صنعتی به صورتی کار می کند که به واسطه اتصال به فری کولینگ سبب کاهش مصرف انرژی تا ۹۰ درصد می رسد و با توجه به شرایط آب و هوایی محیطی تنظیم می شود. برد الکترونیکی به کار رفته برای مینی چیلر صنعتی به واسطه تکنولوژی SMT شامل می شود.  از یک کنترلر هوشمند در انواع مینی چیلر صنعتی قابلیت برنامه دهی و زمان بندی ارزیابی می کند.

انواع مینی چیلر

انواع مینی چیلر

مینی چیلر آب خنک

معمولاً در انواع مینی چیلر آب خنک از کمپرسور اسکرال استفاده می شود اما نوع کندانسور به کار رفته برای این محصول از مدل آب خنک است. به طور کلی این مینی چیلر ها یک سری مزایای خاص دارند. مثلاً COP بالاتری برای آنها به نسبت چیلرهای مشابه دیده می شود. قطعات متحرکی که در انواع مینی چیلر آب خنک استفاده می شود کمتر است و این موضوع سبب می شود که سطح استهلاک کاهش یابد و همینطور لرزش و صدای آن نیز کمتر است. این موضوع به طور کلی سبب می شود تا طول عمر بالا ارزیابی می شود.
به طور کلی انواع مینی چیلر آب خنک به شکلی طراحی شده است که نیاز به فضای نصب زیادی نبوده و به طور کلی ابعاد و وزن آن بسیار پایین است.
این دستگاه به صورتی طراحی شده است و سبب می شود که مقاومت زیادی در برابر بازگشت مایع ارزیابی شود.
در این دستگاه سیستم کنترل مجهز به پی ال سی وجود دارد و عملکرد هوشمند در آن دیده می شود. ضریب اطمینان بالا برای انواع مینی چیلر آب خنک دیده می شود اما از نظر قابلیت تامین تناژ پایین شرایط محدودتری دارد و مصرف برق آنها نیز پایین است.

خرید مینی چیلر ایرانی

شاید فکر کنید خرید انواع مینی چیلر ایرانی کیفیت خوبی ندارد، اما اینطور نیست. مینی چیلرها به طور کلی دستگاهی با ظرفیت محدود هستند و معمولاً کمتر از ۱۰ تن تبرید ارزیابی می شود. دستگاهی است که سبب تولید آب سرد شده و بخش مهمی از سرمایش ساختمان را مشخص میسازد.
مینی چیلرها در دسته چیلرهای تراکمی قرار دارند به طوری که در آنها از سیستم های اچ وی ای سی استفاده شده است و به طور کلی کندانسورهای مینی چیلر به صورت هوا خنک طراحی و تولید می شوند.
اساس کار انواع مینی چیلر ایرانی به این صورت است که از سیکل تبرید تراکمی بهار استفاده می شود و بخار مبرد به واسطه کمپرسور متراکم می شود و سبب می شود که فشار و دما نیز افزایش داشته باشد. پس از این بخش گرمای مبرد به واسطه کندانسور به هوای محیط دفع می شود و به مایع تبدیل می شود. مایعی که از کندانسور خارج می شود به واسطه شیر انبساط با افت فشار همراه است. در صورتی که مقداری از مایع مبرد تبخیر شود دمای مبرد کاهش می یابد.  به طور کلی مبرد سرد ورودی به اواپراتور سبب می شود که جریان آب عبوری از آن خنک باشد و پس از اینکه تبخیر صورت گرفته بازگشت به کمپرسور صورت می گیرد.
در برخی از انواع مینی چیلر ایرانی که در کاتالوگ مینی چیلر مشخص شده است، شیر انبساطی که استفاده می شود به صورت الکترونیکی است و این مدل از شیر انبساط به صورتی کار می کند که اجازه می دهد دما و فشار اندازه گیری شود و همینطور مسیر عبور جریان مبرد را به واسطه فرمان یک کنترلر الکترونیکی کم و زیاد می کند. به هر صورت دقت کنترل جریان برای شیرهای انبساط به مراتب بیشتر از قبل خواهد بود.
در برخی از انواع مینی چیلر ایرانی از مبدل حرارتی صفحه ای خاصی استفاده می شود که کیفیت محصول را بسیار بیشتر می کند. این دستگاه به شکلی است که از یک سری صفحات نازک فلزی تشکیل شده است و سبب می شود که حرارت بین دو جریان سرد و گرم اجرا شود. صفحاتی در آن وجود دارد که به صورت صاف یا موج دار طراحی شده اند و به طور کلی سبب می شود که کانال هایی که برای جریان سیال هستند از هم جداسازی شوند. اینطور که مشخص است این مدل از محصول از نظر قیمت نیز به نسبت سایر محصولات ایرانی گرانتر هستند.

طرز کار مینی چیلر جذبی

انواع مینی چیلر جذبی وجود دارد که مشهور به ابزوربشن است و در لیست سیستم های برودتی رایج قرار دارد و در صنعت تهویه مطبوع استفاده می شود. این محصولات به صورتی هستند که به واسطه سیکل تبرید جذبی کار می کنند.
اجزای انواع مینی چیلر جذبی شامل ژنراتور، کندانسور یا چگالنده، اواپراتور یا تبخیر کننده و همینطور ابزوربر یا جاذب است. عملکرد سیکل انواع مینی چیلر جذبی مثل سیکل تبرید تراکمی بخار است و فقط به جای اینکه از کمپرسور استفاده شود در آن از پمپ مخصوص استفاده می شود و دارای بخش جاذب خاصی است. سیکل تبرید جذبی به واسطه نوع چگالش گاز مبرد ارزیابی می شود و برای فشار و دمای بالا گزینه خوبی است.
در اکثر چیلرهای جذبی، آب یا همان مبرد مایع پس از اینکه از گلوگاه عبور کرد وارد اواپراتور می شود. در این مجموعه یک قسمت فشار بالای مدار وجود دارد که سبب می شود از قسمت فشار پایین مدار چیلر مجزا باشد.
به طور کلی انواع مینی چیلر جذبی خانگی وجود دارد که فاقد کمپرسور هستند و این رویکرد سبب می شود که مصرف برق تا حد زیادی کاهش یابد. دقت شود که به طور کلی در چیلرهای جذبی معمولاً مصرف گاز زیاد است و این گزینه در ایران بیشتر دیده می شود چون از مشعل گازسوز برای تامین حرارت مورد نیاز چیلر جذبی استفاده می شود.
در انواع مینی چیلر جذبی از لیتیوم بروماید استفاده می شود که به عنوان جاذب قوی محسوب می شود که قدرت جذب عالی بخار آب را دارد و خاصیت غیر سمی داشته و غیر قابل انفجار هستند و در این محصولات ترکیبات مضر دیده نمی شود. به طور کلی لیتیوم بروماید نقش همان نمک مایع ایفا می کند و یک محصول بسیار عالی است.
رابطه مستقیمی بین فشاری که به سطح مایع وارد می شود نقطه جوش وجود دارد و به این ترتیب دستگاه در وضعیتی قرار دارد که می تواند عملکرد خاص خود را داشته باشد.

بهترین مینی چیلر خانگی

در بررسی اینکه مینی چیلر خانگی چیست اطلاعات جالبی به دست ما رسیده است. معمولاً قیمت مینی چیلر خانگی بر اساس نوع کندانسور و سطح ظرفیت ارزیابی می شوند که در خرید مینی چیلر و مینی چیلر ارزان نقش دارند. اینطور که مشخص است این چیلرها دارای موقعیت اجرایی مخصوصی هستند و از نظر کیفیت نیز با سایر دستگاه ها فرق دارند. مینی چیلر های خانگی به طور کلی نیاز به فضای بام و موتورخانه ندارند و همینطور نیاز به خرید دستگاه های دیگر در استفاده از انواع مینی چیلر خانگی نیست و از این رو قیمت این محصول به نسبت سایر محصولات مناسب تر است. پروسه سرمایش انواع مینی چیلر خانگی و گرمایش به صورت روتین ارزیابی می شود و به طور کلی موقعیت این دستگاه به شکل خاصی است و برای آپارتمان ها نیز ارزیابی می شود.
پروسه به کار گیری انواع مینی چیلر خانگی در پروژه های تهویه مطبوع بسیار مهم است و برای ساختمان های مسکونی که تعداد واحدهای پایین تری دارند گزینه خوبی محسوب می شود. این محصولات در ساختمان های اداری و تجاری نیز استفاده می شود.  انواع مینی چیلر خانگی از ترمینال یونیت هایی استفاده شده است که فن کویل نامیده می شوند و برای فضاهای مختلف ارزیابی می شود. آب سرد تولیدی برای مینی چیلر از درون لوله های فن کویل عبور داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *