ایرواشر با کویل گرمایشی

می خواهیم درباره ایرواشر با کویل گرمایشی توضیحاتی ارائه کنیم. اما کویل گرمایشی چیست؟
عناصر بخاری دارای اشکال و اندازه های مختلف هستند. سیم پیچ حرارتی وسیله گرمایشی ویژه ای است که به صورت مارپیچی شکل می گیرد. سیم پیچ به طور معمول از سرامیک یا فلز ساخته می شود و از طریق جریان الکتریکی گرم می شود. این نوع طراحی اغلب در سشوار، بخاری فضایی و کوره های برقی دیده می شود.
امروزه اشکال مختلفی از کویل گرمایشی برای بخاری های قابل حمل وجود دارد. این شامل واحدهای مجهز به گاز، خورشید و برق است. بسیاری از بخاری های فضایی قابل حمل از طرح سیم پیچ بخاری استفاده می کنند. این سیم پیچ حرارتی تولید می کند که با فن به قسمت اطراف آن منتقل می شود.
کویل گرمایشی معمولاً از طریق برق تأمین می شود. وقتی سیم پیچ با برق شارژ می شود ، داغ قرمز می شود. این گرما با استفاده از فن خروجی به قسمت باز منتقل می شود. هنگامی که فن هوا را روی سیم پیچ می اندازد، سیم پیچ به طور مداوم گرم می شود که هوا را گرم می کند و به نوعی این موضوع، ساختار کارکرد ایرواشر با کویل گرمایشی نیز هست.

ایرواشر با کویل گرمایشی

ایرواشر با کویل گرمایشی

بخاری های قابل حمل برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، مکانیزم لغو اضطراری دارند. این یک ویژگی ایمنی است که در صورت توقف عنصر فن، بخاری را خاموش می کند. بدون این ویژگی ایمنی، بخاری می تواند ظرف خارجی را بیش از حد گرم کرده و باعث ذوب شدن دستگاه و آتش سوزی آن شود.
به طور مثال، سشوار وسیله حرارتی قابل حمل است که برای خشک کردن مو استفاده می شود. اکثر سشوارها دارای یک سیم پیچ داخلی هستند. این نوع وسایل گرمایشی گرمای شدید تولید می کند، اما انرژی گران قیمت است. سشوار از مقدار زیادی برق برای تولید هوای گرم استفاده می کند. بیشتر عناصر خشک کن مو همان انرژی را دارند که ده لامپ ۱۰۰ واتی را روشن می کنند. در مقایسه با این موضوع، کارکرد ایرواشر با کویل گرمایشی قابل حدس است.
طراحی سیستم گرمایشی تخته پایه مانند طرح کویل گرمایشی است. این بخاری ها بر اساس ورودی الکتریکی گرما تولید می کنند. بخاری های قرنیز به طور معمول در کف اتاق با ترموستات داخلی قرار می گیرند. سیستم گرمایش پایه از فلز ساخته شده است که با یک بار الکتریکی گرم می شود.
یکی از مزایای طراحی کویل گرمای سریع و کارآمد است. یک کویل گرمایشی بزرگتر می تواند خیلی سریع دماهای گرمای شدید ایجاد کند. اکثر اجاق های برقی از این طرح سیم پیچ برای تولید گرمای اجاق استفاده می کنند. اجاق گاز برقی را می توان به سرعت در دمای مطلوب گرم کرد. بسیاری از آبگرمکن ها از طرح سیم پیچ بخاری استفاده می کنند. این بخاری ها منبع آبی را که در خانه یا ساختمان جریان دارد گرم می کنند. آبگرمکن ها آب را در دمای مشخص نگه می دارند. هنگامی که دما به زیر تنظیمات از پیش انتخاب شده می رسد، سیم پیچ از طریق یک بار الکتریکی گرم می شود. طرز عملکرد ایرواشر با کویل گرمایشی نیز همین گونه است.
موضوع قابل بحث دیگری نیز وجود دارد که ایرواشر با کویل گرمایشی می باشد. در دستگاه های ایرواشر اجزای مختلفی به کار رفته شده که در بالا به آن ها پرداختیم. همان طور که ذکر شد کویل گرمایشی نیز جزئی از اجزای اصلی دستگاه ایرواشر می باشد. لذا با توجه به نامی که دارد می توان حدس زد که از این جز برای ایجاد گرما در فصل ‌های سردی چون زمستان و پاییز استفاده می ‌شود. شما می توانید کویل گرمایشی را به دو نوع در دستگاه‌ های ایرواشر مشاهده کنید. نوع اول کویل گرمایشی آب گرم می باشد و نوع دوم و گرمایشی بخار داغ نام دارد. می توانیم دریابیم که گرمایشی آب گرم با استفاده از آب گرم به گرمایش محیط می پردازد. این در حالی است که کویل گرمایشی بخار داغ می ‌تواند با استفاده از بخار داغ محیط را گرم کند. به طور کلی اگر بخواهیم در رابطه با این جز مقایسه ای داشته باشیم. باید بگوییم که کویل گرمایشی آب گرم نسبت به کویل گرمایشی بخار داغ توانایی و قدرت کمتری داشته، لذا در مدت زمان بیشتری می تواند محیط شما را به دمای دلخواهتان برساند. این در حالی است که دستگاه ‌های ایرواشری که دارای کویل گرمایشی آب گرم هستند، میزان انرژی کمتری را صرف می کنند و برای افرادی که دوستدار محیط زیست هستند بسیار مناسب می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم های قابل عرضه تهویه مطبوع، با ما تماس بگیرید.