ایرواشر خانگی

در این مقاله می ‌خواهیم در رابطه با یکی از بهترین دستگاه ها برای تهویه ی هوا بپردازیم. لذا از میان تمامی انواع ایرواشر ها به نام ایرواشر خانگی و قیمت آن می پردازیم. همان طور که می دانید نام دیگر این دستگاه را ایرواشر آپارتمانی نیز می ‌دانند. در مقاله های قبل به توضیح کاملی از انواع آن ها پرداختیم. اما می‌ خواهیم در این مقاله با تمامی ویژگی ها و ابعاد ایرواشر خانگی آشنا شویم. همانطور که از نام آن مشخص و پیدا است از این دستگاه در آپارتمان های مسکونی استفاده می ‌نمایند. عملکرد اصلی این دستگاه ‌ها اگرچه تهویه ‌ی مطبوع هوا می باشد اما می توان از آن ها برای تامین هوای گرم و حتی هوای سرد نیز استفاده نمود. در واقع یک دستگاه فوق العاده برای تهویه هوا در تعادل دمای منزل می باشد. به عبارت دیگر به اصطلاح بازاری ها آن را هواشور نیز می نامند. چرا که می ‌تواند تسویه مناسبی برای هوا باشد که به طور مستقیم توسط چند فیلتر این عمل را انجام می ‌دهد. فیلتر هایی که برای این دستگاه قرار داده ‌اند، در راستای جلوگیری از ورود هر نوع آلاینده آلودگی نظیرمی ویروس ها و باکتری‌ ها و غیره و هرگونه گرد و غبار عمل می نمایند. لذا شما با خرید دستگاه ایرواشر خانگی می ‌توانید نه تنها باعث تعادل دمای منزل خود شوید. بلکه مانع از ورود گرد و غبار و آلودگی ها به منزل خود شوید. یکی از معضلاتی که برای خانم‌ ها وجود دارد، وجود گرد و غبار در محیط بیرون و وارد شدن آن ها به خانه است که باعث می ‌شود آن ها مجبور باشند روزانه ساعاتی از شبانه روز خود را برای دستمال کشی روی وسایل خانه صرف نمایند. اما با خرید ایرواشر خانگی می توانید از ورود هرگونه گرد و غبار و آلاینده ها به محیط خانه خود جلوگیری نمایید. در شهر های بزرگی مثل تهران که آلودگی هوا بسیار زیاد می باشد، این دستگاه بسیار کارآمد است و افراد می ‌توانند با خرید ایرواشر خانگی به راحتی از ورود آلودگی به منزل خود و ایجاد بیماری ها جلوگیری نمایند. اما یک نکته مهم که در رابطه با دستگاه ایرواشر خانگی وجود دارد، این است که این دستگاه می ‌تواند با عملکرد رطوبت زنی خود تعادلی در رطوبت هوا به وجود آورد.

خواص رطوبت زنی

فصل های سردی مثل پاییز و زمستان به علت نبود رطوبت در خانه ممکن است، افراد دچار سرماخوردگی، آلرژی و آنفولانزا شوند. این دستگاه ها با ایجاد رطوبت مناسب می‌ تواند از بروز این بیماری ‌ها جلوگیری نمایند. هم چنین مشکلات تنفسی و خشکی پوست از جمله معضلاتی هستند که در هوای خشک به وجود می آیند که شما می توانید با استفاده از این دستگاه، این معضل ها را رفع کنید. در مناطق معتدل و مرطوب استفاده از این وسیله ها توصیه نمی ‌شود.  چرا که این دستگاه می ‌تواند با افزایش رطوبت بیشتر موجب بروز برخی از بیماری ‌ها نظیر: روماتیسم شود. به طور کلی عملکرد ایرواشر ها به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم خواهد شند. همانطور که از نامشان پیدا است، این وسیله های صنعتی مورد استفاده برای صنعت می باشد و دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. در عین حال ایرواشر های آپارتمانی و ایرواشر ها خانگی نیز دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند که می توانند با استفاده از این ویژگی ها مورد استفاده برای انواعی از آپارتمان ‌ها، منازل مسکونی و غیره شوند.  همانطور که می دانید چهار عمل اصلی توسط این دستگاه صورت می‌گیرد که به نام های زیر می باشد:

 •  خنک سازی
 •  گرم سازی
 •  تهویه هوا
 •  رطوبت زنی

 این چهار عمل هستند که می توانند محیط منزل شما را کاملا تمیز و ایده‌آل نگه دارند. لذا شما می توانید با خرید تنها یک دستگاه ایرواشر و از طریق کانال کشی های متعدد تمام سطح منزل خود را با این دستگاه پوشش دهید و به تهویه هوا و همچنین تعادل دمای منزل خود بپردازید. اما بیش تر از دستگاه های ایرواشر در راستای ایجاد سرما استفاده می ‌شود. دستگاه های مشابهی نظیر چیلر ها، رفتاب ها و غیره وجود دارند که کم هزینه ترین آن ها ایرواشر ها می باشند.

ایرواشر خانگی قیمت

قیمت ایرواشر خانگی ارزان بوده و می ‌تواند برای بسیاری از افراد قابل دسترسی باشد. لذا قیمت پایین آن یکی از بهترین مزیت ‌های آن به شمار می ‌رود. این دستگاه ها با توجه به این که در چه راستایی می‌خواهند مورد استفاده قرار بگیرند، دارای اجزای تشکیل دهنده متفاوتی هستند. البته لازم به ذکر است بدانید که قطعات اصلی تشکیل دهنده آن ها کاملاً واحد است. بلکه از برخی اجزای کوچک و فرعی ممکن است دارای تفاوت باشد. به طور کلی اجزای اصلی تشکیل دهنده این دستگاه به شرح زیر خواهد بود:

 بدنه: بدنه که در واقع تمامی سازه را در خود نگه می دارد.

 فن یا دمنده: دمنده که وظیفه ای جز تهویه هوای اتاق یا محیط را ندارد.

 فیلتر: فیلتر هوا که کاملاً از نامش مشخص می ‌باشد و در راستای تهویه هوا و تمیز کردن هوای منزل شما مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از بهترین ویژگی های آن قابلیت استفاده از آبگرم موتورخانه است که می ‌تواند در مقرون به صرفه بودن هزینه هایتان اهمیت ویژه ای داشته باشد. سایر ویژگی های زیر به نام های:

عدم نیاز به هوادهی مجزا برای سرد سازی

 • مصرف کم برق
 • قیمت مناسب
 • عملکرد صحیح

از ویژگی های این سیستم هستند. متاسفانه تنها مشکلی که دستگاه‌ های ایرواشر دارند، مصرف زیاد آب می باشد. اما با این وجود باز هم شما در هزینه ‌های خود صرفه ‌جویی نموده، چرا که سایر سیستم های مشابه مصرف برق زیادی دارند. هزینه برق به مراتب بیشتر از هزینه آب بوده و لذا برای تولید برق مقدار بسیار زیادی آب نیاز است.

خرید ایرواشر خانگی و قیمت آن

خرید ایرواشر خانگی و قیمت آن

ایرواشر خانگی مناسب برای مناطق معتدل و مرطوب

برخی از ایرواشر های خانگی دارای قابلیت بسیار جدید و مدرنی هستند، البته قیمت این نوع کمی گران تر است. اما با توجه به تکنولوژی جدیدی که روی آن پیاده شده برای مناطق معتدل مناسب می باشند. این ویژگی رطوبت گیری می باشد. زمانی که رطوبت یک محیط زیاد است یا به اصطلاح شرجی است، این سیستم رطوبت هوا را جذب نموده و به محیط بیرون وارد می ‌کند. از این رو افرادی که در مناطق معتدل و مرطوب زندگی می‌کنند و همواره از رطوبت بالای هوا یا به اصطلاح شرجی رنج می ‌برند، می ‌توانند دستگاه ایرواشر خانگی را خریداری کنند و از مزیت ‌های آن نهایت استفاده را ببرند. نگهدارنده های مختلفی برای این دستگاه وجود دارد که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت.

 نگهدارنده های دستگاه ایرواشر خانگی

 •  یک: تیغه های قطره گیر
 • دو: شناور این دستگاه
 • سه: واشر لاستیکی
 • چهار: دستبند ها
 • پنج: فیلتر
 • شش: سینی تجمع لجن

 البته سایر اجزای دیگری نیز دیده می ‌شوند که کار های مخصوص به خود را خواهند داشت. مهم ترین مسئله‌ ای که در رابطه با ایرواشر های خانگی وجود دارد، مسئله خرید و فروش آن ها می باشد. یکی از بزرگترین سوال ‌هایی که در ذهن مشتریان وجود دارد، این است که از کدام فروشگاه، ایرواشر خانگی خود را خریداری کنیم که بعد از خرید آن پشیمان نشویم و دستگاه خریداری شده توسط ما دارای کیفیت و طول عمر بسیار زیادی باشد؟ به طور کلی ما با آشنا ساختن شما با برخی از ویژگی های دستگاه ایرواشر آپارتمانی یا خانگی می توانیم شما را با این دستگاه بیشتر آشنا کرده تا در زمان خرید شما تسلط بیشتری داشته باشید. ویژگی‌ های این دستگاه به شرح زیر می باشد:

 •  یک: این دستگاه می‌ تواند یک فیلتراسیون بسیار ایده آل باشد که به وسیله فیلتر هایی که دارد هوای محیط داخلی را تمیز و بدون آلودگی نگه می ‌دارد.
 • دو: قابلیت رطوبت زنی آن است که برای فصل زمستان و پاییز و همچنین مناطق کوهستانی و خشک بسیار مناسب می باشد.
 • سه: قیمت این دستگاه بسیار پایین بوده و جزو ویژگی ‌های بارز آن به شمار می آید.
 • چهار: کم مصرف بودن معضل بزرگ این روزها است که در دستگاه خانگی دیده می شود.
 • پنج: تهویه که این روز ها به خاطر ویروس همگانی کرونا مورد اهمیت واقع شده است.

تمامی موارد ذکر شده از ویژگی‌ های بارز این دستگاه می باشند که مهمترین آن ها هزینه نگهداری کم می باشد. این ویژگی ایده آل برای مشتریان می باشد. همواره هزینه نگهداری می تواند باعث شود که افراد از خرید یک دستگاه پشیمان شوند اما ما به شما این مژده را می ‌دهیم که دستگاه ایرواشر خانگی هیچ گونه هزینه نگهداری نداشته و شما با خیالی راحت می توانید تا سال های طولانی از آن استفاده کنید.

بهترین روش برای نگهداری

 اگر می خواهید که دستگاه شما کیفیتی چون کیفیت روز اول را داشته باشد ما به شما توصیه می کنیم که هر سال یک بار یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص را برای بررسی و چک کردن این دستگاه استخدام نمایید. اگر چه این هزینه نمی تواند هزینه قابل توجهی باشد اما می ‌تواند مانع از صرف هزینه ‌های بیشتر در راستای خراب ‌شدن یکی از اجزای این دستگاه شود.
اگر شما به طور مرتب این سیستم را چک و بررسی کنید، در صورتی که یک جزئی از آن به ندرت و خیلی خفیف تخریب شده باشد. به راحتی آن را تعمیر می کنید و دیگر نیازی به صرف هزینه برای خرید آن جزء ندارید. در صورتی که این دستگاه را به حال خود رها کنید، ممکن است زمانی خبردار شوید که یک جزء از آن کاملا از کار افتاده باشد و قابل تعمیر نباشد. لذا شما مجبور باشید که آن جزء را خریداری نموده و به تعویض آن بپردازید. برای خرید این دستگاه نیز می توانید به فروشگاه معتبر تهویه هوا مراجعه نموده و به صورت غیر حضوری سفارش خود را ثبت و در اسرع وقت آن را تحویل بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، تماس بگیرید.