بهترین سیستم های گرمایش و سرمایش

انواع مختلف واحدهای تهویه مطبوع
انواع مختلف واحدهای تهویه مطبوع
یکشنبه، ۲۴ مرداد ۱۴۰۰
پنج مشکل رایج سیستم تهویه مطبوع و راه حل آنها
یکشنبه، ۲۴ مرداد ۱۴۰۰
Show all

بهترین سیستم های گرمایش و سرمایش

سیستم های سرمایش و گرمایش

سیستم های سرمایش و گرمایش

آیا گرمای تابستان طاقت فرساست؟ هنگامی که گرمای هوا به اوج خود می رسد و سیستم تهویه مطبوع شما قدیمی بوده و یا عملکرد ضعیفی دارد، احتمالاً نیاز به تغییر فوری احساس می کنید-و ای کاش می دانستید چه دستگاهی به بهترین وجه گرمای دما را شکست می دهد. شاید شما به تازگی شاهد افزایش نجومی در قبوض خنک کننده خود از یک واحد تهویه مطبوع قدیمی و دست و پا گیر بوده اید.
اگر به فکر ایجاد تغییر در سیستم گرمایش و سرمایش خانه خود هستید، تحقیق در مورد گزینه های پیش روی شما مفید است.

انواع سیستم های تهویه مطبوع خانگی

Hvac مخفف تهویه هوا و تهویه مطبوع است، و در حالی که هر دو عنصر گرمایش و سرمایش به عنوان یک سیستم گروه بندی شده اند، ممکن است از روش های بسیار متفاوتی برای تنظیم دمای خانه استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر در آب و هوای شمالی زندگی می کنید، ممکن است یک سیستم گرمایش کامل داشته باشید، اما فقط به پراکندگی واحدهای پنجره برای تهویه مطبوع خود متکی باشید. در عین حال، اگر در جنوب زندگی می کنید، یک سیستم هوای مرکزی کامل گزینه بهتری است، زیرا می تواند کل خانه را به طور کارآمد گرم و خنک کند. به طور کلی، واحدهای hvac به چهار نوع تقسیم می شوند:

سیستم اسپلیت

هنگامی که بخش هایی از واحد را در نمای بیرونی و داخلی خانه نصب کرده باشند، واحدها به عنوان “سیستم های تقسیم” توصیف می شوند. واحد تهویه مطبوع در ترکیب با پنل گرمایی مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که قبلاً پنل گرمایشی گازی در خانه خود نصب کرده اید و به دنبال ارتقا به هوای مرکزی هستید، یک انتخاب ایده آل خواهد بود. قسمت بیرونی واحد به طور کلی شامل فن، کندانسور و کمپرسور است، در حالی که واحد داخلی فن و اواپراتور را در خود جای داده است. از جمله می توان به اسپلیت اینورتر اشاره کرد.
– مزایا: نسبتاً از نظر مصرف انرژی، می توان آن را در پنل موجود نصب کرد.
– منفی: واحدها گرانتر هستند زیرا نصب کننده باید در داخل و خارج از خانه کار کند.

سیستم اسپلیت حرارتی ترکیبی

بسته به نوسانات قیمت، سیستم گرمایشی می تواند گران باشد و همچنین چندان کارآمد نیست. به همین دلیل است که سیستم های ترکیبی هم از پمپ حرارتی الکتریکی و هم از پنل گرمایی استفاده می کنند-گزینه پمپ حرارتی به شما این امکان را می دهد که به گرمایش الکتریکی (جایگزین بسیار کم مصرف) تکیه کنید و فقط در روزهای بسیار سرد به گاز متصل شوید. این امر آنها را برای خانه هایی با آب و هوای معتدل انتخاب بسیار خوبی می کند، اما پمپ های حرارتی در هوای گرمتر نیز سخت کار می کنند. آنها همچنین به خنک شدن و رطوبت زدایی فضای داخلی کمک می کنند. فراتر از این تمایزها، سیستم های ترکیبی ساختاری شبیه به سیستم های اسپلیت شده دارند و اجزای آن در داخل و خارج قرار دارند. از جمله این سیستم ها می توان به اسپلیت سرد و گرم اشاره کرد.
– مزایا: گزینه پمپ حرارتی باعث می شود که آنها در تمام طول سال از نظر مصرف انرژی بیشتر باشند؛ یعنی یک انتخاب خوب برای خانه در مناطق گرمتر. سیستم های ترکیبی همچنین می توانند به صورت دستی برای کنترل منبع گرمایش استفاده شوند
– معایب: گرچه ممکن است گاز داخلی در حال حاضر ارزان باشد، اما انتظار نداشته باشید که این قیمت ها برای همیشه ادامه یابد. اگر واقعاً به دنبال حداکثر بهره وری انرژی هستید، تعویض پمپ حرارتی ممکن است گزینه بهتری باشد.

سیستم های تهویه مطبوع

سیستم های تهویه مطبوع

سیستم تقسیم بدون داکت

اکثر سیستم های hvac از شبکه ای از مجاری برای پخش هوای گرم یا سرد در سراسر خانه شما استفاده می کنند. با این حال، این سیستم همیشه ایده آل نیست، به ویژه در قسمت هایی از خانه شما خارج از ساختمان اصلی (گاراژها و موارد اضافی را در نظر بگیرید). سیستمهای بدون داکت منحصراً به یک پمپ حرارتی متکی هستند و از تلفات گرمایش و سرمایش ناشی از نشت مجاری رنج نمی برند، بنابراین از نظر مصرف انرژی بسیار بیشتر هستند. اجزای داخلی مستقیماً روی دیوارها نصب می شوند، بدون هیچ گونه دریچه و مجاری نگران کننده. مثال واضح اینگونه سیستم ها اسپلیت دیواری می باشد.
– مزایا: افزایش بهره وری انرژی-تنها یکی از مزایای سیستم بدون داکت این است که می تواند به طور متوسط ​​۸۷۵ دلار برای صاحب خانه در هزینه های کاهش انرژی صرفه جویی کند. سیستمهای بدون داکت همچنین جایگزین انعطاف پذیرتری برای کانالهای سنتی ارائه می دهند و می توانند به راحتی در خانه نصب شوند زیرا کار کمتری برای انجام وجود دارد. اگر از آلرژی رنج می برید یا ترجیح می دهید خانه شما تمیز باشد، عدم وجود داکت به این معنی است که گرد و غبار کمتر، موهای حیوانات خانگی، گرده و سایر مواد تحریک کننده از طریق هوا در خانه شما پخش می شود. آنها همچنین ایمن تر هستند، زیرا بدون احتراق هستند و مونوکسید کربن تولید نمی کنند.
– معایب: برخی از متخصصان سیستم تهویه مطبوع احساس می کنند که پمپ های حرارتی برای آب و هوای سرد انتخاب ایده آل نیستند. علاوه بر این، سیستم های بدون داکت نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند زیرا قطعات پمپ حرارتی در طول سال کار می کنند.

سیستم بسته بندی شده

سیستم های hvac بسته بندی شده برای خانه های کوچک که بیش از حد محدود به اجزای داخلی خانه نیستند، ایده آل است. تمام قسمتهای سیستم AC و گرمایش در خارج از منزل نصب شده و در فضا صرفه جویی می کنید. اسپلیت ایستاده یا همان کولر گازی ایستاده و همچنین، اسپلیت پرتابل که به آن کولر گازی پرتابل هم گفته می شود، از این زمره اند.
– مزایا: کارآیی فضا و هزینه کمتری نسبت به سیستم های تقسیم hvac، زیرا قطعات در یک مکان نصب شده اند.
– منفی: به طور کلی، این سیستم های hvac به اندازه واحدهای سیستم تقسیم شده کارآمد نیستند.

بهره وری انرژی سیستم های hvac

“بهترین” برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد، اما اگر صرفه جویی نگران کننده باشد، تجهیزات بسیار کم مصرف ایده آل هستند. این به شما کمک می کند هزینه های انرژی را در دراز مدت پایین نگه دارید. در حالی که ترکیب سیستم hvac شما تا حد زیادی کارآیی انرژی آن را تعیین می کند – یعنی اینکه آیا پمپ حرارتی را نصب می کنید یا از کوره احتراق استفاده می کنید یا خیر – اندازه گیری های صنعتی وجود دارد که می تواند به شما در تعیین کارایی رتبه بندی شده برای مدل های مختلف کمک کند.
هنگام خرید واحدهای تهویه مطبوع، نسبت بهره وری انرژی هر فصل مدل را مقایسه کنید. رتبه بینایی ۱۳ یا ۱۴ حداقل الزامی فدرال است، اما ممکن است از خانه هایی با آب و هوای گرمتر بخواهید مدل هایی با رتبه های بالاتر خریداری کنند – هرچه تعداد آنها بیشتر باشد، سیستم شما کارآمدتر کار می کند.
برای سیستم های گرمایشی، میزان بهره وری مصرف سوخت سالانه واحد (amue) به شما کمک می کند تا میزان انرژی مورد استفاده تجهیزات را تعیین کنید. حداقل رتبه فدرال ۷۸٪ است، اما برای حداکثر کارایی، به دنبال رتبه در دهه ۸۰ یا ۹۰ باشید.

سیستم های گرمایش و سرمایش جایگزین

بخشهای قبلی بر تهویه مطبوع مرکزی مرکزی و پمپهای حرارتی در مقابل کوره ها تمرکز کردند. با این حال، با افزایش علاقه به محصولات با راندمان بالا، گزینه های جایگزین hvac در بین صاحبان خانه محبوب تر می شوند. اینها شامل موارد زیر است:
– کولرهای تبخیری: خانه هایی با آب و هوای خشک تر گاهی اوقات خنک کننده های تبخیری را جایگزین مناسبی برای واحدهای سنتی AC می دانند. این سیستم ها هوا را از خارج از منزل بر روی پدهای اشباع از آب دمیده، که به عنوان یک خنک کننده طبیعی عمل می کند و رطوبت را به هوای خشک صحرا می افزاید. عموماً تصور می شود که کولرهای تبخیری از انرژی کمتری نسبت به کولرهای معمولی مرکزی استفاده می کنند و به جای استفاده از مبردهای شیمیایی مضر، با استفاده از آب طبیعی خنک می شوند و آنها را به انتخاب سبزتری تبدیل می کند. با این حال، ممکن است برای مناطق مرطوب ایده آل نباشند.
– گرمایش تابشی: اگر در حال ساخت و ساز تازه هستید یا قصد بازسازی کف خانه خود را دارید، گرمایش تابشی راه حل کم مصرف تری است. در سیستم های گرمایش تابشی، شبکه ای از لوله های حرارتی در زیر کف نصب می شود. لوله هایی که با آب یا گلیکول پر شده اند، به یک پمپ حرارتی یا دیگ بخار متصل می شوند که گرما را در اتاق پخش می کند. کفهای تابشی به ویژه در مقایسه با کوره های احتراق از مزایای بسیار کارآمدی برخوردارند و از فیزیک برای گرم کردن موثرتر اتاق استفاده می کنند، زیرا گرمای هوا افزایش می یابد، در حالی که سیستم های حرارتی مجاری ممکن است از بالای سقف تخلیه شوند. با این حال، به سختی می توان آنها را در خانه ها بهینه کرد، زیرا برای بوت شدن نیاز به تعمیر کامل کف خانه شما دارند که می تواند آنها را گران قیمت کند.
– بخاری های فضایی خورشیدی: بخاطر مساحت کوچکتر یا افزایش هزینه ها در آب و هوای سرد، بخاری های خورشیدی با جذب مستقیم گرمای مستقیم خورشید، گزینه مقرون به صرفه تری را ارائه می دهند. بخاری های خورشیدی از جمع کننده های حرارتی استفاده می کنند و حتی می توانند به جای گرمایش مرکزی در خانه استفاده شوند. در این سیستم ها، یک پمپ آب مایع را نگه می دارد-معمولاً ترکیبی از آب و ضد یخ-از روی یک صفحه تیره رنگ عبور می کند. سپس گرما جمع آوری شده و به فضای داخلی خانه پمپ می شود. برخی از صاحبان خانه های بسیار انرژی زا حتی از آنها در ترکیب با کفپوش تابناک استفاده می کنند تا خانه ها را بسیار کارآمد نگه دارند!
تصمیم برای تعویض تمام یا قسمتی از سیستم گرمایش و تهویه مطبوع شما مورد توجه است و بر راحتی کلی خانه شما در سالهای آینده تأثیر می گذارد. در همین حال، با پیشرفت های تکنولوژیکی در کارایی سیستم، قبل از خرید، باید از مدل خود مطلع باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *