تفاوت ایرواشر و زنت

درباره تفاوت ایرواشر و زنت باید بگوییم که زنت یک سیستم تهویه مطبوع ساده است که در زمستان همراه با مکش هوای داخلی و مخلوط کردن آن با مقدار دلخواه هوای تازه در خارج از ساختمان و عبور هوا از چند ردیف فن کوئل که در آن آب گرم استفاده می شود، در حال اجراست. این دستگاه باعث رطوبت هوا نسبت به هوای مورد نظر شده و سپس هوا را از طریق کانال های توزیع به مکان های مختلف محیط تهویه منتقل می کند. در تابستان، دستگاه هوای کاملاً تازه را از طریق یک شبکه چوبی فشرده و نسبتاً ضخیم که کاملاً توسط یک پمپ آب مرطوب است عبور می دهد و توسط این مکانیزم هوا مرطوب می شود و سپس از طریق همان کانال های توزیع، هوا به محیط های مورد نظر انتقال می یابد.
عملیات مکش و انتقال در زنت توسط فن سانتریفیوژ انجام می شود که دارای فشار استاتیک نسبتاً بالایی است و بنابراین می تواند به راحتی از فشار فن کوئل و کانالهای توزیع هوا عبور کند. امیدواریم با تفاوت ایرواشر و زنت آشنا شده باشید.

تفاوت ایرواشر و زنت

تفاوت ایرواشر و زنت

چنانچه در هنگام خرید از طریق آنلاین، دچار مشکل شدید، با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند. این اطمینان را به شما می دهیم که در تمامی ساعات شبانه روز، پاسخگوی مشکلات احتمالی شما کاربران گرامی هستیم. همچنین، پیشنهاد می کنیم از سایر محصولات موجود در فروشگاه وبسایت تهویه مطبوع وایو، دیدن نمائید. مجموعه محصولات شرکت تهویه مطبوع وایو، برای کلیه نیازهای خانگی و سازمانی شما محصولات متنوعی را ارائه نموده است که می توانید با کاربرد هر یک از آنها آشنا شده و در صورت تمایل، نسبت به سفارش آنلاین آن از طریق فروشگاه اقدام نمائید. در صورتی که تمایل دارید، قبل از خرید از مشاوره کارشناسان فنی ما برخوردار شوید، کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم برای خرید محصول مورد نظر خود را دریافت نمائید. شرکت تهویه مطبوع وایو، در تمام لحظات در کنار شما همراهان و کاربران گرامی خواهد بود. همچنین لازم است بدانید که در انتخاب محصولات مرتبط با سرمایش و گرمایش نیاز به بررسی محیط و فضای مورد نظر توسط کارشناسانی می باشد که شما به آنها اعتماد می کنید تا بتوانند بهترین و متناسب ترین کالای مورد نیاز شما را تامین، نصب و راه اندازی، تست و بهره برداری و در نهایت پشتیبانی نمایند. هزینه ایاب و ذهاب نصب اولیه برای کلیه خریدهای آنلاین، رایگان می باشد.
همان طور که در بالا نیز برای شما توضیح دادیم، ایرواشر دستگاهی مناسب برای تهویه هوا و رطوبت زنی و همچنین تولید گرما و سرما می باشد. سیستمی های زیادی کاملاً مشابه با ایرواشر وجود دارد که نام یکی از آن ها زنت می باشد. هر دو این سیستم ها دارای قابلیت هایی مشترک هستند و می ‌توانند از نظر سرمایشی و گرمایشی شبیه به هم باشند. لذا از نظر نحوه و عملکرد کار، آن‌ ها تنها دارای تفاوتی چند هستند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. از نظر عملکرد گرمایشی این دو سیستم را کاملاً مشابه با همدیگر می ‌دانند. این در حالی است که عملکرد سرمایشی آن ها کمی متفاوت می باشد. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم این دستگاه ها علاوه بر تولید سرما و گرما به تهویه هوا نیز می ‌پردازند. اما تهویه هوا توسط این دو دستگاه کاملاً متفاوت است. چرا که در دستگاه ایرواشر عمل اصلی تهویه و به عبارت دیگر تصفیه هوا را فیلتر های مخصوص انجام خواهند داد. لذا این تصفیه که در واقع جدا ساختن ذرات معلق و مضر درهوا است را در دستگاه ایرواشر فیلتر ها با کمک ذرات آب انجام خواهند داد. این در حالی است که در دستگاه زنت ما تصفیه هوا را توسط پد های سلولزی مشاهده می کنیم. به خاطر وجود پد های سلولزی، عمل رسوب گیری در دستگاه زنت تقریباً غیر ممکن یا بدیع می باشد. این در حالی است که ما می ‌توانیم در دستگاه ایرواشر رسوب گیری را مشاهده کنیم اما از نظر مصرف انرژی می ‌توانیم بگوییم که دستگاه های ایرواشر کاملاً مقرون به صرفه تر بوده و نیروی برق کمتری را مصرف می کنند. این موارد، عمده تفاوت ایرواشر و زنت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم های قابل عرضه تهویه مطبوع، با ما تماس بگیرید.