داکت اسپلیت ایرانی

یکی از انواع داکت اسپلیت، مدل داکت اسپلیت ایرانی آن می باشد که در داخل کشور توسط تعدادی از شرکت های به نام ایرانی تولید شده به بازار عرضه می شوند. سیستم هایی که وظیفه ی عمده ی آنها تهویه ی فضای ساختمان ها و اتاق های مسکونی، تجاری و هر آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد، به نحو مطلوب توسط شرکت های ایرانی به رقابت می پردازند. به طور کلی افزایش این شرکت ها موجب شده است حس رقابتی قوی در بین آنها به وجود بیاید و در نتیجه افزایش کیفیت در بین محصولات اتفاق بیفتد. اگر بخواهیم از منظر اقتصادی به قضیه نگاهی داشته باشیم باید اینطور عنوان کرد که داکت اسپلیت ایرانی با عنایت به اینکه در داخل کشور تولید می شود و از مواد اولیه ایرانی بهره میگیرد و از همه مهمتر تحت نظارت مهندسان ایرانی به تولید انبوه می رسد، دارای قیمت ارزانتری به نسبت جنس خارجی می باشد که همین امر باعث شده است که گرایش به این نوع داکت از تقاضای بالایی برخوردار باشد.
انواع داکت اسپلیت ایرانی دارای کیفیت فوق العاده ای می باشند. به طوری که توانسته اند خود را در رقابت با سایر محصولات خارجی در جایگاه مناسبی برسانند. این محصولات دارای ویژگی های زیادی می باشند که در ذیل به ذکر چند مورد از آنها اکتفا می کنیم. نوع سقفی که در داخل تولید می شود دارای قابلیت نصب کویل است که می تواند با آب گرم نیز کار کند. بهره گیری از این روش موجب می شود که آب گرم داخل پکیج و یا شوفاژ خانه به وسیله ی کانال های تعبیه شده باعث تهویه ی فضا و گرم نمودن بهینه ی محیط شود.
با توجه به اینکه داکت های ایرانی از مصرف بسیار پایینی به نسبت نوع خارجی برخوردار هستند باعث شده اند که مصرف کنندگان بسیاری را به سمت خود جذب کنند. همچنین از دیگر مزایایی که این محصولات تولید داخل دارند قابلیت استفاده در سقف های کاذب است که برای برخی مصرف کنندگان این امر یک مزیت فوق العاده محسوب می شود. کانال کشی هایی با مسیر طولانی و طراحی های شیک و نیز بدنه ی استیل از جمله مشخصه های بارز محصولاتی است که تولید داخل می باشد و مصرف کننده در زمان خرید به آنها توجه دارد.
با توجه به مشخصه های یاد شده و نیز ظرفیت های مختلفی که این داکت ها دارند از قیمت های مختلفی برخوردار می باشند. سایز های ۲۴ هزار، ۳۴ هزار، ۴۸ هزار و شصت هزار از نمونه های داکت هایی هستند که در داخل به تولید انبوه رسیده اند. به طور معمول اندازه و ظرفیت در تعیین قیمت داکت اسپلیت ایرانی تاثیر زیادی دارد.
یکی از بارزترین خصوصیاتی که موجبات نگرش مثبت به این داکت ها را فراهم آورده است بحث خدمات پس از فروش و اطمینان از پشتیبانی بسیار مطمئن است. همین امر تقاضای این محصولات تمام ایرانی را افزایش داده است.

انتخاب بین اسپلیت و داکت اسپلیت ایرانی

داکت اسپلیت ایرانی از بسیاری جهات به اسپلیت معمولی شباهت دارد که تفاوت منحصر به فردی دارد. به طور کلی برای استفاده از هوای برگشتی در داخل هر واحد برای بهبود کارایی دستگاه، از داکت اسپلیت استفاده می شود که مصرف سوخت را به حداقل می رساند. قیمت داکت اسپلیت ایرانی فن و سایر تجهیزات موجود در بازار دارای نوسان است، بنابراین روش های نگهداری صحیح کولر و داکت اسپلیت باعث افزایش دوام و دوام دستگاه می شود و از خراب شدن آن جلوگیری می کند.
مهم است که بدانیم سرمایش و گرمایش در این نوع سیستم ها با گردش هوا در واحد داخلی انجام می شود که این کار با مکش هوای داخلی انجام می شود. بازده خنک کنندگی این شکافهای مجاری کاملاً مشابه کولرهای گازی و انشعابات است که از یک سیم پیچ آب گرم برای گرم کردن این سیستم ها استفاده می کنند.
در دستگاههای داکت، شکافهای گرمایش هوا مستقیماً با استفاده از کانالهایی که در همه اتاقها و مکانها اجرا می شوند، ساطع می شوند. همانطور که می دانید اسپیلت ها در دو نوع متداول و اینورتر تولید می شوند که نمونه های آن را می توان در بازار یافت. داکت اسپلیت اینورتر مجهز به سنسور دمای داخلی است که با تغییر فرکانس برق ورودی به دستگاه، تعداد دورها و توان کمپرسور را بر اساس دمای محیط تغییر می دهد.

داکت اسپلیت ایرانی

داکت اسپلیت ایرانی

مقایسه دقیق بین اسپلیت و داکت اسپلیت ایرانی

اندازه اتاقهایی که باید مطبوع شوند

سیستم های تقسیم شده برای فضاهای کوچکتر یا فضایی که به خانه اضافه شده معنی دارد. همچنین ممکن است یک گزینه برای واحدهای اجاره ای باشد که امکان بازسازی آنها وجود ندارد.
سیستم های داکت شده می توانند کل خانه را خنک کنند، یا می توان آنها را به گونه ای تنظیم کرد که فقط در صورت نیاز اتاق های خاص را خنک کنند و به بازده انرژی و مقرون به صرفه بودن بیفزایند. اگر در حال ساخت خانه جدید یا مقاوم سازی خانه هستید، سیستم داکت اسپلیت ایرانی می تواند انتخاب خوبی باشد زیرا فضای مورد نیاز برای کانال کشی می تواند در برنامه های طراحی گنجانده شود.

بهره وری

سیستم های اسپلیت به شما امکان می دهند فقط اتاق هایی را که انتخاب می کنید خنک کنید. از آنجا که این سیستم ها برای خنک کردن اتاق های منفرد در مقابل کل خانه در نظر گرفته شده است، حتی اگر هر اتاق دارای یک واحد داخلی باشد، فضای کلی به طور یکنواخت خنک نمی شود. واحدهای اضافی به توان اضافی نیاز دارند، بنابراین در بعضی از نقاط احتمالاً بازدهی کاهش یافته از نظر هزینه و بازده انرژی وجود دارد.
منتقدان سیستم داکت اسپلیت ایرانی اغلب نشت بین کانال ها را ناکارآمدی این گزینه عنوان می کنند. با نصب حرفه ای و نگهداری منظم می توان از این امر جلوگیری کرد. بعلاوه، هر نشتی بین کانالها هنوز تهویه هوا را در خانه فراهم می کند. خنک کردن کل خانه هنگامی که فقط از یک قسمت استفاده می شود یکی دیگر از موارد قابل توجه است، اگرچه سیستم های منطقه بندی شده با ارائه کنترل بر روی اینکه اتاق ها در یک زمان مشخص خنک می شوند، این مسئله را برطرف می کنند.

سر و صدا

هر دو سیستم ساکت هستند. از آنجا که کندانسور در خارج از کشور با سیستم تقسیم AC قرار دارد، در فضای داخلی سر و صدای کمی وجود دارد. همسایه ها در صورت نزدیکی واحدهای مسکونی ممکن است صدای کارکرد آن را بشنوند. به طور مشابه، اتاق زیر شیروانی بسیاری از صدای کندانسور را برای یک سیستم کانال دار جذب می کند.

راحتی و انعطاف پذیری

سیستم های اسپلیت انعطاف پذیری خوبی را ارائه می دهند. از نظر نصب کوچکتر و انعطاف پذیرتر هستند. واحدهای داخلی را می توان بر روی دیوار یا سقف نصب کرد (اگرچه از یک پایه سقفی فقط در یک نصب می توان استفاده کرد). آنها قابل برنامه ریزی و کار با سهولت هستند و بسیاری از سیستم ها گزینه های کنترل از راه دور را برای راحتی کار فراهم می کنند. در حالی که هر اتاق برای خنک شدن به واحد خاص خود احتیاج دارد، شما می توانید با یک واحد شروع کنید و بعداً واحدهای اضافی را اضافه کنید.
نصب سیستم کانال دار نیاز به برنامه ریزی و فضای کافی برای کانال کشی دارد. پس از نصب، برای کارکرد سیستم به تلاش کمی نیاز است. این سیستم معمولاً از طریق پانل ها در مکان های مختلف خانه کنترل می شود، اگرچه برخی از تولیدکنندگان دسترسی از راه دور را از طریق برنامه تلفن ارائه می دهند. مانند سیستم های اسپلیت، سیستم های داکت اسپلیت ایرانی نیز می توانند برنامه ریزی شوند.

زیبایی شناسی

اگرچه آنها دارای مشخصات تر و تمیز هستند، برخی از آنها ممکن است ظاهر یک اپراتور سیستم تقسیم را ناخوشایند بداند. به همین ترتیب، در حالی که ممکن است خازن های بیرونی به گونه ای درآیند که با محوطه سازی برای یک طبقه طبقه اول ترکیب شوند، ممکن است به دلایل زیبایی از درختچه ها یا صفحه های اضافی استفاده شود. اگر خانه در یک ساختمان مسکونی متعدد باشد، کندانسور احتمالاً در کنار ساختمان متصل می شود که ممکن است از نظر بصری برای برخی از همسایگان یا انجمن های صاحبان خانه نامطلوب باشد.
سیستم های داکت شده در خانه عملاً دیده نمی شوند و فقط دریچه ها در هر اتاق نشان داده می شوند.

هزینه داکت اسپلیت ایرانی

متغیرهای مختلفی به هزینه تهویه مطبوع نصب AC کمک می کنند، از جمله اندازه فضا، اندازه واحد (ها)، دفعات استفاده، سطح راحتی و غیره. به طور کلی، سیستم های اسپلیت می توانند در محدوده ۵۰ میلیون تومان برای یک نصب واحد شروع شوند. یک سیستم داکت اسپلیت ایرانی جدید نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان شروع می شود. این هزینه های اولیه باید با اهداف بلند مدت متعادل شود. به عنوان مثال، خانه ای با سیستم داکت موجود بر ارزش فروش خانه می افزاید، در حالی که زیبایی و اثربخشی سیستم تقسیم شده با نیازهای صاحب خانه جدید که فضای موجود را تصاحب می کند مطابقت ندارد.

ارزش

قیمت اولیه خرید و نصب سیستم اسپلیت نسبت به نصب سیستم بدون کانال کمتر است. همچنین، از آنجا که واحد های جداگانه را می توان در صورت لزوم اضافه کرد، اگر بودجه یک نیروی محرک باشد، این گزینه مفید خواهد بود.
در حالی که هزینه های خرید و نصب بالاتر از سیستم اسپلیت است، سیستم های داکت کارایی بیشتری دارند. به همین ترتیب، اگر قصد دارید مدت طولانی در خانه بمانید، این می تواند گزینه مقرون به صرفه تری در طول زمان باشد. سیستم های داکت شده همچنین به قیمت فروش یک خانه ارزش افزوده می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.