داکت اسپلیت زمینی

داکت اسپلیت زمینی یکی از انواع داکت اسپلیت می باشد که امروزه به تناسب موقعیت های مکانی و شرایط ساختمان های مختلف از آن استفاده ی بهینه می شود. کسانی که اقدام به خریداری داکت اسپلیت می کنند، در ابتدای امر یک سری شرایط خاصی را برای خود در نظر دارند که فروشندگان را از آن مطلع می سازند و پس از دادن آگاهی های لازم اقدام به خریداری می کنند. این نوع داکت ها امروزه به دلیل کاربرد های متنوع و طول عمر بالا توانسته اند که در بازار جایی برای خود باز کنند و بیشتر خریداران نیز خرید آنها را به دیگر دستگاه هایی که در حوزه سرمایش و گرمایش هستند ترجیح دهند.

داکت اسپلیت زمینی چیست؟

به طور معمول داکت اسپلیت زمینی دارای دو قسمت داخلی و خارجی می باشند که به وسیله ی لوله هایی که عمدتا از جنس مس می باشند متصل می شوند. یونیت داخلی داکت ها در داخل ساختمان ها نصب می شوند که در برخی از مدل ها زیر سقف کاذب و در برخی دیگر در کف ساختمان می باشد. قسمت خارجی آن که به یونیت خارجی معروف است در بیرون از فضای داخلی نصب می شود. این قسمت باید کاملا در معرض هوای آزاد باشد تا بتواند هوای متناسب با آنچه در دفترچه ی راهنما آمده است را تولید کند. خریداری نوع داکت اسپلیت همانطور که اشاره شد بستگی به عوامل مختلفی از جمله میزان فضای در نظر گرفته شده برای آن می باشد. داکت های اسپلیت زمینی در ظرفیت های مختلفی تولید می شوند که باید بر اساس میزان فضای تعریف شده نوع ظرفیت متناسب با آن را خریداری نمود. ظرفیت های کمتر مناسب محیط های با مساحت کوچکتر می باشند و ظرفیت های بزرگ تر آن برای ساختمان ها و فضا هایی که دارای مساحت هایی با متراژ بالا می باشند مناسب هستند. بدیهی است که استفاده از ظرفیت های پایین در مساحت های با متراژ بالا باعث پایین آمدن کارایی دستگاه هم از نظر سرمایشی و هم از نظر گرمایشی می شود.

مزایای داکت اسپلیت زمینی

داکت اسپلیت زمینی یکی از انواع داکت می باشد که بنا به استفاده های متنوع آن دارای مزایای فراوانی می باشد. یکی از مهمترین مسائلی که در زمینه استفاده از داکت ها باید به آن توجه نمود نحوه ی نصب و راه اندازی آنها می باشد که اگر این امر به صورت صحیحی انجام نشود امکان دارد مزایای استفاده از آن زیر سوال رفته و نتواند آن کارایی که باید داشته باشد را ایفا کند و دچار خرابی و آسیب دیدگی های متوالی شود. برای اطلاع خریداران و مشتریان این، در ذیل به تعدادی از مزایای این نوع داکت خواهیم پرداخت.
یکی از مهمترین مزایای داکت های اسپلیت زمینی بهره گیری از موتور های کم مصرفی می باشد که در آنها تعبیه شده است. این موتور ها می توانند تا حدود خیلی زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. این نوع موتور ها که به آنها اینورتر دار نیز می گویند با توجه به نوع قطعات به کار رفته در آنها موجب می شود که در فرایند مصرف زیاد برق جلوگیری به عمل آورد. به همین دلیل است که بیشتر خریداران به سمت و سوی این نوع داکت گرایش بیشتری دارند.

داکت اسپلیت زمینی

داکت اسپلیت زمینی

مشخصه های بارز و ویژگی ها

یکی از مشخصه های داکت اسپلیت زمینی صدای کم آنها است. شاید برای بسیاری از ساکنین ساختمان ها میزان تولید صدای وسایل سرمایشی و گرمایشی دارای اهمیت زیادی باشد و این امر خرید را برای آنها سخت کرده باشد. از این رو پیشنهاد می شود نسبت به خرید این نوع داکت های زمینی اقدام کنید. صدای خیلی کم این داکت ها در هنگام روشن شدن به دلیل مکانیسم آن موجب می شود در زمانی که داکت روشن می شود صدای در حد پایینی تولید کند و ساکنین ساختمان ها به هیچ عنوان اذیت نمی شوند.
کارایی بسیار بالای این داکت ها می تواند به عنوان عاملی دیگر در گرایش مردم به خرید آنها باشد. برای خریدار بسیار حائز اهمیت می باشد دستگاهی که خریداری می کند بدون عیب و ایراد باشد و بتواند در هر شرایطی کارایی قابل قبولی را برای ساختمان ایفا کند. داکت های اسپلیت زمینی به عنوان یک دستگاه مناسب در کارکرد و نحوه ی تهویه ی هوای ساختمان ها توانسته است میزان تقاضا را در بازار به صورت صعودی بالا ببرد.
از دیگر مزایای داکت اسپلیت زمینی نحوه ی نصب و راه اندازی آن می باشد. به طور معمول نصب و راه اندازی داکت های زمینی بر عهده ی استادکاران و نمایندگی های مجاز فروش و ارائه دهندگان خدمات پس از فروش می باشد که در زمان خریداری کلیه ی هزینه های آن را پرداخت و پس از آن برای نصب و اجرای داکت اقدامات لازم را انجام می دهند. نحوه نصب داکت های زمینی بسیار آسان می باشد و زمان کمی نیاز دارد که از صفر تا صد یک داکت اجرا شود. برای همین کسانی که مسئله زمان برای آنها اهمیت زیادی دارد می توانند از این نوع داکت استفاده کنند.
داکت اسپلیت زمینی برای تهویه ی هوای فضاهایی که دارای پنجره ها و یا درب هایی با عرض خیلی زیاد می باشند بسیار مناسب می باشد و بیشتر خریداران از آن استفاده می کنند. هوا دهی بسیار مناسب داکت های زمینی را به یکی از کاربردی ترین نوع داکت اسپلیت تبدیل کرده است. با عنایت به اینکه این داکت ها قابلیت نصب فیلتر را روی خود دارند می توان به صورت دوره ای نسبت به تعویض فیلتر آن اقدام نمود و فیلتر جدید را جایگزین کرد. البته می توان از فیلتر هایی نیز بهره برد که قابلیت شستشو دارند و به صورت مداوم از آنها را مورد استفاده قرار داد. این مورد برای شهر هایی که دارای هوایی آلوده می باشند و از نظر زیست محیطی در شرایط غیر نرمال می باشند بسیار مناسب و کاربردی می باشد.
از دیگر مزایای این نوع داکت قابلیت نصب انواع ترموستات دیجیتال برای تنظیم و کنترل دمایی است که دستگاه تولید می کند. به این ترتیب افراد ساکن در محل می توانند هوای ورودی به ساختمان را از این طریق کنترل نمایند و نسبت به سرد و گرم آن به صورت دلخواه و نیاز فضای داخلی اقدام نمایند.
در برخی موارد می توان برای فضا های مختلف از سنسور برای تنظیم دمای اتاق ها استفاده نمود. به این ترتیب که با تنظیم سنسور بر روی یک دمای معین می توان به محض تطابق دمای مورد نظر هوای ورودی با فضای داخلی دستگاه به صورت اتوماتیک قطع شده و از گرم شدن بیش از حد و یا سرمایش زیاد جلوگیری کند که این روش در هدر رفت انرژی نیز تاثیر بسزایی می تواند داشته باشد.

موارد استفاده و کاربردها

داکت اسپلیت زمینی در بسیاری از فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از هر چیز باید عنوان نمود که داکت های اسپلیت هم برای تامین سرمایش و هم برای تامین گرمایش مورد استفاده قرار می گیرند و این یک مزیت بزرگ برای خریداران محسوب می شود و موجب می شود که با خرید یک دستگاه هم از شر بخاری خلاصی یافت و از کولر های آبی که در این بحران کم آبی نمی توان استفاده ی بهینه از آنها را برد نجات یافت. یکی از مواردی که از این نوع داکت استفاده ی زیادی می شود ساختمان های مسکونی می باشند. به طور کلی ساختمان هایی که دارای طبقات زیاد و جمعیت های متراکم نشین هستند باید از سیستم هایی برای سرمایش و گرمایش استفاده کنند که دارای صدای کمی باشند سایر ساکنین را در هنگام روشن کردن مورد اذیت قرار ندهند برای همین عمده ی ساختمان های از این نوع داکت بهره می گیرند.
محیط هایی که دارای کاربری تجاری هستند از دیگر استفاده کنندگان این نوع داکت می باشند. این مراکز نیز به دلیل مجزا بودن واحد های آن و نیاز به تهویه هوای مناسب جز مشتریان این نوع داکت می باشند.
دفاتر اداری و نمایشگاه هایی که به صورت ادواری برگزار می شوند از این نوع داکت استفاده ی بهینه می کنند. نصب آسان و سریع یکی از دلایل مهمی است که برای انتخاب این نوع داکت در نمایشگاه ها و سایر مراکز این چنینی می توان نام برد. نمایشگاه ها به با عنایت به اینکه به صورت دوره ای برگزار می شوند و در فصول سرد و گرم این نیاز را احساس می کنند که دارای تهویه هوای مناسب باشند پس می طلبد که داکت های زمینی را برای این کار انتخاب کنند.
یکی دیگر از مکان هایی که از این نوع داکت استفاده ی زیادی می شود،استخر ها هستند. به طور کلی استخر ها در تمامی فصول سال به تهویه ی مناسب هوا نیاز دارند. این نوع داکت به دلیل استفاده از فیلتر های قابل تعویض و قابل شستشو می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در استخر ها و مکان هایی با کاربرد هم تراز استخر باشد.
هتل ها و مدارس هم برای تهویه هوای اتاق ها و کلاس های درس از داکت های زمینی استفاده ی بهینه می کنند. تنظیم هوای ورودی به وسیله ی ترموستات های دیجیتال و نیز بهره مندی از موتور های کم مصرف توانسته است تا حدود زیادی رویه ی استفاده از داکت اسپلیت زمینی را تسریع کند. اگر به لحاظ اقتصادی نیز به قضیه نگاه کنیم باید گفت که برای هتل داران و نیز آموزش و پرورش استفاده از داکت های کم مصرف به عنوان یک صرفه جویی بزرگ تلقی می شود که برای آنها این مسئله بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.