داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰

از دیگر انواع داکت اسپلیت که در فضاهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد نوع داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ می باشد که به دلیل ویژگی‌ های خاصی که دارد مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است.
این دستگاه تهویه به دلیل سایز کوچک و باریک آن در محیط های کوچک قابل نصب می باشد. نصب آسان و امکان کانال کشی در فضاهای تنگ و باریک از خصوصیات این نوع می باشد. قابلیت تنظیم خودکار دمای اتاق ها به میزان دمایی که روی آن تنظیم شده است از دیگر ویژگی های این نوع داکت می باشد. داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ ضمن برخورداری از فن که دارای تیغه ی آیرودینامیک می باشد باعث شده است که صدای خیلی کمی در هنگام استفاده از آن تولید شود. این داکت ها از گاز R22 بهره می گیرند که می توانند تا دمای +۵۴ درجه را نیز ساپورت کنند و فضای محیط را گرم کنند که در نوع خود منحصر به فرد می باشد. البته این مزیت بستگی به میزان دقت در انتخاب نوع داکت دارد چرا که امکان دارد میزان فضای محیط با ظرفیت داکت مطابقت نداشته باشد و به دلیل کمتر بودن ظرفیت نتواند جوابگوی کل مساحت مورد نظر باشد.
اگر قصد خنک کردن کل خانه یا محل کار خود را دارید ، انتخاب اصلی این است که بخواهید از تهویه مطبوع داکت یا دیواری آویز استفاده کنید. هر دوی آنها کار خوبی در خنک نگه داشتن فضای شما انجام می دهند ، اما تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد.

داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ چیست؟

کولرهای گازی با کانال در محل کار، مراکز خرید و سایر مناطق بزرگ معمول هستند، اما همچنین به طور فزاینده ای برای خانه نیز رایج هستند. آنها شامل یک مکان مرکزی هستند که در آن هوا تصفیه می شود، سپس از طریق یک سیستم کانال و به داخل هر اتاق ارسال می شود. کولرهای گازی برای نگه داشتن مناطق بزرگ در دمای یکنواخت بسیار مناسب هستند.

داکت اسپلیت 12000

داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰

کولر گازی اسپلیت دیواری چیست؟

سیستم تقسیم دیواری آویز با داشتن یک کمپرسور جداگانه و واحد داخلی برای هر منطقه در حال خنک شدن، از تهویه هوای داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ متفاوت است (به غیر از سیستم های تقسیم چند هد که دارای چندین واحد داخلی به واحد خارجی واحد هستند). واحدهای داخلی و خارجی به جای کانال با لوله کشی متصل می شوند. یکی از مزایای اصلی این نوع تهویه مطبوع این است که به شما امکان می دهد درجه حرارت هر اتاق را کنترل کنید.

نصب کدام آسان تر است؟

در حالی که هر دو این سیستم ها اساساً تحت یک اصل کار می کنند، نصب آنها بسیار متفاوت است. تهویه مطبوع داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ نیاز به کانال در کل خانه، دریچه های نصب شده در هر اتاق، و همچنین واحد مرکزی نصب شده در خارج دارد. به دلیل کارهای گسترده، اغلب تهویه مطبوع برای خانه ها و مشاغل دارای کانال تهویه آسان تر است، نه اینکه مقاوم سازی شود.
نصب سیستمهای تقسیم آسانتر است زیرا واحدهای داخلی به جای کانال کشی با لوله کشی متصل هستند. خانه شما هنوز هم باید با سوراخ های ایجاد شده اصلاح شود ، اما این کمتر از کانال است. به جای دریچه هایی که واحدهای کانال دار دارند، در هر اتاق یک واحد اپراتور نصب می شود. وقتی تجهیزات و هزینه های نصب را در نظر می گیرید، سیستم های داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ مخصوصاً برای کاربردهای کوچکتر، گران تر از قبل هستند. با بزرگتر شدن ساختمان، این هزینه ها برعکس می شود و یک سیستم داکت ارزان تر از نصب سیستم تقسیم در هر منطقه خواهد بود.

هزینه های جاری و کارایی داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰

گرچه سیستم های داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ از قبل هزینه بیشتری دارند، اما به طور کلی در خنک سازی مناطق وسیع نسبت به سیستم های اسپلیت کارآیی بیشتری دارند. در گفتن این جمله، کارایی واحدهای مرکزی از مقیاس آنها ناشی می شود. اگر خانه شما در بیشتر مواقع فقط به یک منطقه کوچک خنک (مانند اتاق خواب) احتیاج دارد، و کل خانه به ندرت خنک می شود، ممکن است سیستم مرکزی مقرون به صرفه نباشد.

نگهداری و تمیز کردن داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰

برای اینکه سیستم تهویه مطبوع شما به طور موثر کار کند و عمر آن طولانی شود، باید تمیز و نگهداری شود. عدم مراقبت از آن منجر به قبض های بالاتر در مصرف برق می شود و حتی می تواند خانواده شما را به خطر بیندازد. بسیاری از مردم نمی دانند که کولرهای گازی در صورت عدم نگهداری صحیح، می توانند باکتری ها و بیماری ها را گسترش دهند.

کولر گازی مجاری باید هر ساله توسط یک متخصص حرفه ای بازرسی شود. آنها می توانند سیستم را بررسی کنند تا ببینند آیا به طور موثر کار می کند یا خیر و آیا به تعمیراتی نیاز دارد. فیلترها باید حداقل دو بار در سال تعویض شوند تا مطمئن شوید به درستی بقایای زباله ها را می گیرند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که سیستم به خوبی کار می کند. اگر صداهای عجیبی مشاهده کردید یا احساس کردید به درستی کار نمی کند، توصیه می کنیم برای بازرسی از سیستم با یک متخصص تماس بگیرید.

در حالی که بسیاری از آنها سیستمهای اسپلیت خود را حفظ می کنند، بهتر است به طور مرتب برای بازرسی از آنها یک متخصص حرفه ای بیرون بیاید. آنها قادر خواهند بود مواردی را که معمولاً صاحب خانه هرگز تحویل نمی گیرد، برطرف کنند قبل از اینکه به فاجعه تبدیل شوند و همچنین اطمینان حاصل کنند که واحد شما در بالاترین عملکرد کار می کند. سیستم های اسپلیت همچنین باید فیلترهایشان را به طور مرتب تمیز کنند. واحدها و سیم پیچ ها نیز باید مرتباً تمیز شوند تا اطمینان حاصل شود که سیستم به طور موثر کار می کند.

زیبایی شناسی

از نظر زیبایی شناسی، این سیستم ها کاملاً تفاوت دارند. هر دوی آنها دارای واحدهایی در خارج هستند که اکثر صاحبان خانه معمولاً پشت نرده ها نصب می کنند. در داخل، یک سیستم داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ تقریباً نامرئی است – تنها راهی که می دانید وجود دارد این است که دریچه ها یا کنترلر را روی دیوار ببینید. از طرف دیگر، سیستم های اسپلیت بیشتر به چشم می آیند زیرا واحدهای داخلی آنها جعبه های مستطیلی هستند که به صورت بلندی روی دیوارها آویزان می شوند.
برخی از افراد می توانند به راحتی آنها را نادیده بگیرند، در حالی که دیگران می توانند باعث حواس پرتی آنها شوند و گاهی اوقات می توانند چالش هایی در تزئین خانه شما ایجاد کنند. اینکه آیا این یک مسئله است یا خیر واقعاً به ترجیحات زیبایی شناختی شخصی شما برمی گردد.

سیستم های داکت شده و تقسیم شده

در حالی که هر یک از این سیستم ها اساساً کار یکسانی را انجام می دهند، تفاوت های ظریف زیادی در نحوه کار هر یک وجود دارد. هر کدام را که انتخاب کنید در نهایت به شرایط و تنظیمات شخصی شما بستگی دارد. سنجیدن هر جنبه مهم است و شما باید هم هزینه های کوتاه مدت و هم بلند مدت را در نظر بگیرید. هر دو می توانند گزینه های خوبی باشند، اما ممکن است دریابید که یک انتخاب برای خانه شما بسیار مناسبتر از دیگری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.