داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰

یکی دیگر از انواع داکت اسپلیت مدل داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ می باشد. این مدل همانند سایر مدل ها از تنوع بسیاری برخوردار است و شرکت های زیادی آن را تولید و به بازار عرضه می نمایند. در این میان شرکت های ایرانی نیز حرفی برای گفتن دارند و از رقبای خارجی خود عقب نمانده اند و توانسته اند پا به پای آنها در این صنعت خود نمایی کنند.
تکنولوژی های بکار رفته در این مدل بسته به نوع آنها می تواند متفاوت باشد. برخی از شرکت ها همانند قدیم تولید می کنند که فاقد تکنولوژی های روز هستند اما در مقابل برند هایی نیز وجود دارند که روز به روز بر استفاده از تجهیزات مدرن تاکید دارند که می تواند برای مصرف کنندگان نهایی نیز حائز اهمیت زیادی باشد.
اگر بخواهیم از این نوع داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ برای فضای یک ساختمان مسکونی و یا تجاری بهره بگیریم باید گفت که متراژ تقریبی پنجاه متر مربع بهترین مساحتی است که از هر نظر مناسب این میزان ظرفیت می باشد و می تواند دمای محیط مورد نظر را به خوبی پوشش دهد. این نوع داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ به دلیل سایز مناسب آن در سقف کاذب قابل جانمایی می باشد که البته به مانند سایر مدل ها باید یونیت خارجی آن در فضای بیرونی ساختمان به دلیل کارایی بهتر نصب گردد.
در داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ به طور معمول از کمپرسور هایی از نوع روتاری استفاده می شود که متناسب با مناطق حاره ای و یا حتی معتدل تولید می شود. برای هوادهی مناسب و نیز سازگاری هر چه بیشتر با محیط از گاز های R22 و R410 بهره می گیرند. برند های معتبر تولید کننده ی داکت ها ۱۸۰۰۰ از اینورتر برای کاهش میزان مصرف انرژی استفاده می کنند که در حال حاضر بیشتر شرکت های تولید کننده مجهز به این کیت هستند.
نکته ی قابل توجه و مسرت بخش در این میان بهره مندی مصرف کنندگان از هوای سرد و گرم و تهویه ی دوگانه در این مدل ها می باشد که از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد.
تهویه مطبوع اغلب یکی از مهمترین موارد در هنگام برخورد با ساختمانهای تجاری یا مسکونی است. خواه در حال بازسازی خانه خود باشید، یا در حال تهیه نقشه هایی برای خانه رویایی جدید خود باشید، به طور حتم با انتخاب یک سیستم بدون کانال و یک کانال روبرو خواهید شد. این می تواند به سرعت به یک کار دلهره آور تبدیل شود.
هر دو سیستم گرمایش یا خنک کننده مجاری و بدون کانال در انواع مختلفی با مارک های مختلف ارائه می شوند. بگذارید اصول هر دو سیستم و مزایای آنها و معایب آنها را برای شما مرور کنم. امیدوارم این مقاله به شما در تصمیم گیری صحیح برای خرید بعدی سیستم گرمایش یا سرمایش کمک کند.

سیستم های تهویه مطبوع داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰

همانطور که از نامش پیداست، تهویه مطبوع داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ از طریق سیستم مجاری پخش شده در سراسر خانه یا فضای تجاری شما، گرمایش یا سرمایش را فراهم می کند. یک واحد مرکزی، متشکل از یک کندانسور، کمپرسور و یک واحد انتقال هوا، معمولاً در زیرزمین، اتاق زیر شیروانی یا گاراژ قرار دارد. این هوا هوای خنک یا گرم فراهم می کند، سپس از طریق یک سری کانالها و منافذ در سرتاسر ساختمان توزیع می شود و کنترل آب و هوایی مناسب را فراهم می کند.

داکت اسپلیت 18000

داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰

انواع سیستم های تهویه مطبوع داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰

سیستم های داکت شده سیستم های تهویه مطبوع مرکزی نیز نامیده می شوند. آنها می توانند به طور کلی به دو نوع تقسیم شوند، به عنوان مثال، کولرهای گازی مرکزی از نوع اسپلیت و تهویه مطبوع مرکزی.

کولر گازی اسپلیت مرکزی

این سیستم ها متداول ترین نوع سیستم تهویه مطبوع مرکزی هستند که در حال حاضر استفاده می شود. آنها از کندانسور و کمپرسور تشکیل شده اند که در خارج و در یک بسته قرار گرفته اند. یک اپراتور جداگانه در داخل یک ظرف جدا شده قرار می گیرد که معمولاً در یک کمد یا اتاق زیر شیروانی قرار دارد. واحد بیرونی مبرد را در اختیار اپراتور قرار می دهد، سپس هوا را خنک کرده و از طریق واحد انتقال هوا به پایین شبکه مجاری پمپ می کند.
همانطور که از نام مشخص است این سیستم ها واحد را به دو قسمت تقسیم می کنند. در این حالت خازن و کمپرسور جدا از اپراتور قرار می گیرند. اگر در ملکی از قبل کانال کوره ای برای کوره نصب شده باشد، راحت ترین انتخاب کولرهای گازی مرکزی از نوع اسپلیت است.
دلیل قرارگیری این سیستم ها به طور جداگانه عمدتا به دلیل اندازه آنها است. اندازه داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ کولرهای گازی اسپلیت مرکزی معمولاً سه برابر یک تهویه مطبوع مرکزی بسته بندی شده معادل است. سیستم های اسپلیت در مقایسه با کولرهای گازی بسته بندی شده دارای بازده بسیار بالاتری هستند.

کولرهای گازی مرکزی بسته بندی شده

در چنین سیستمی، تمام اجزای سازنده، از جمله کندانسور، کمپرسور و اواپراتور در یک واحد منفرد قرار دارند. می توان آن را بیرون یا کنار دیوار ساختمان یا روی سقف قرار داد. این نوع سیستم برای ساختمانهای تجاری یا خانه هایی که قبلاً ساخته شده اند، جایی که فضای آنها اغلب در داخل منزل محدود می شود، مناسب است. سپس مجاری بزرگ هوا را از داخل واحد انتقال هوا به داخل اتاق پخش می کنند و همچنین آن را دوباره به داخل واحد می رسانند. این سیستم ها می توانند با کویل های گرمایشی یا کوره ها همراه شوند تا امکانات گرمایش را نیز فراهم کنند.
سیستم های تهویه مطبوع مرکزی بسته بندی شده به طور کلی بازده کمتری نسبت به سیستم های اسپلیت دارند اما این مزیت اضافی را دارند که فضای داخلی را اشغال نمی کنند.
قبل از مراجعه به سیستم های مرکزی بسته بندی شده، مراقب باشید که فضای بیرون خود را از قبل بررسی کنید. این سیستم ها می توانند سنگین باشند، بنابراین سقف باید توانایی تحمل بار کافی را داشته باشد. یا اگر آن را روی زمین قرار می دهید، قبل از شروع بیشتر باید محل های بتنی حفر شود.
یکی دیگر از نکات مهم در هنگام انتخاب داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ کولرهای گازی کانال دار، کانال سازی است. به هر حال، این همان چیزی است که سیستم به آن نامگذاری شده است!

انواع کانال های گرمایش یا خنک سازی مجاری

کانال کشی یکی از اجزای اصلی سیستم های تهویه مطبوع مرکزی است. اینها کانالهایی برای عبور هوا در سراسر خانه هستند. در حال حاضر دو سیستم کانال استفاده می شود:

  1. داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ انعطاف پذیر

این کانالهای AC دارای قطر بزرگ، سازه های لوله ای هستند که از مخلوطی از چهارچوب فلزی احاطه شده توسط پلاستیک انعطاف پذیر و عایق ساخته شده اند. نصب این نوع کانال معمولاً ارزان تر و آسان تر است. این برای فضاهای محدود مناسب است، جایی که نصب ساختارهای سخت ممکن است سخت باشد، یا در انتهای یک شبکه مجرای سفت و سخت، برای اتصال آن به خروجی هوا. یک نکته مهم در هنگام نصب کانال های انعطاف پذیر اطمینان از عدم انحراف یا خم شدن است که ممکن است جریان هوا را مختل کند.

  1. مجاری سفت و سخت

همانطور که از نامش پیداست، این مجاری AC ساختارهای ثابتی هستند که برای توزیع هوا در فضای داخلی استفاده می شوند. آنها محکم تر و مقاوم تر از کانال های انعطاف پذیر هستند، اما در عین حال نصب آنها سخت تر است. آنها معمولاً از فلز ساخته می شوند. استفاده از فایبرگلاس به جای فلز باعث کاهش سطح سر و صدا ناشی از واحدهای تهویه مطبوع می شود. اما این یک ضرر است که خطر بالقوه سلامتی است، جایی که خراب شدن و پوشش قدیمی فایبرگلاس می تواند ذرات فایبرگلاس را در هوا آزاد کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.