داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰

داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ یکی از انواع داکت اسپلیت می باشد. داکت ها با عنایت به نوع ظرفیت آنها دارای انواع مختلفی می باشند. این مدل با عنایت به نوع ظرفیت آن تا متراژ قابل قبولی را تحت پوشش قرار می دهد. طراحی زیبا و نحوه ی قرار گیری در زیر سقف و بالای سقف کاذبی که در ساختمان ها به کار رفته شده است یکی از مهمترین مزیت های این مدل می باشد. کانال هایی که در قسمت های مخفی ساختمان کار گذاشته می شوند وظیفه ی انتقال دمای گرم و یا سرد را در فضای تحت پوشش بر عهده دارند.
در مدل داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ تهویه اتاق ها و فضاهای تفکیک شده به صورت مجزا قابل انجام می باشد. از این مدل می توان در ادارات و مجتمع های مسکونی با متراژ متوسط و برابر ظرفیت داکت مورد نظر از آن استفاده نمود.
همانگونه که در مطالب بالا نیز به آن اشاره شد تعیین ظرفیت داکت ها بر اساس مساحتی که فضای مورد دارد تعیین می شود و امکان دارد در یک فضا از چند نوع داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ به طور همزمان استفاده شود اما به طور قطع باید در ابتدای امر محاسبات دقیقی برای تعیین ظرفیت محیط مورد نظر باید به انجام برسد و سپس برای خریداری و نصب آن اقدام نمود.
برای تعیین مساحت مورد نظر و برآورد ظرفیت سرمایش و گرمایش فضای ساختمان باید در ابتدا شرایط آب و هوایی منطقه ای که داکت در آنجا به کار گیری می شود، در نظر گرفته شود.
یکی از مهمترین مسائلی که در انتخاب انواع داکت اسپلیت باید مد نظر داشت میزان حجم هوا دهی است که مناسب ترین آن به این صورت است که در ازای یک تن ظرفیت معادل cfm 400 حجم مناسب می باشد. این امر از این جهت مورد تاکید می باشد که اگر ظرفیت مورد نظر کمتر از میزان مساحت فضای ساختمان باشد موجب می شود دستگاه از صدای بیشتری برخوردار شود و به صورت ۲۴ ساعت روشن باشد. اگر به هر دلیل در این پروسه نقصی وجود داشته باشد به مرور زمان ضمن اینکه داکت مورد نظر کارایی لازم را نخواهد داشت بلکه باعث می شود طول عمر آن نیز به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

کولر گازی داکت شده در مقابل کولر گازی اسپلیت

بنابراین، شما دنبال یک تهویه مطبوع هستید اما در کدام نوع خرید گیر کرده اید – یک سیستم چرخه معکوس کانال یا یک سیستم تقسیم دیواره بالا؟
هر دو در خنک سازی یک فضا موثر هستند، اما نحوه انجام این کار تفاوت فاحشی دارد. انتخاب شما اغلب به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله فضایی که می خواهید خنک کنید، بودجه شما، اینکه آیا خانه شما می تواند سیستم را در خود جای دهد و موارد دیگر.

داکت اسپلیت 24000

داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰

تهویه مطبوع داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰

کولرهای گازی با چرخش معکوس دقیقاً همانطور که از نام آن مشخص است کار می کنند – از طریق یک سری کانالها. اینها در فضای سقف پنهان شده و از دید دورتر شده اند و آن را به گزینه جذاب تری تبدیل کرده اند. آنها حاوی یک واحد مرکزی هستند که به عنوان واحد فن کوئل شناخته می شود. سپس مجاری از این واحد فن کوئل منشعب شده و به اتاقها / مناطق مختلف داخل منزل شما می روند. هوا از دریچه های سقف شما که تنها قسمت های قابل مشاهده سیستم هستند خارج می شود.
مزایای زیادی برای تهویه مطبوع داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ در مقایسه با سیستم های اسپلیت وجود دارد، یکی از بزرگترین موارد این است که شما می توانید با فشار یک دکمه به راحتی و به طور موثر کل خانه خود را گرم یا خنک کنید. سیستم های داکت شده توسط ترموستات کنترل می شوند و می توانند درجه حرارت ثابت را در کل خانه خود حفظ کنند، اما گزینه منطقه بندی سیستم به این معنی است که می توانید به صورت جداگانه میزان هوای مطبوع هر اتاق را کنترل کنید. به دو روش می توانید این کار را انجام دهید. با یک کلید روشن / خاموش یا یک کنترل کننده حجم هوا متغیر که می توانید میزان جریان هوا را متناسب با نیاز خود کم یا زیاد کنید. آخرین گزینه همچنین امکان تعادل بهتر هوا در کل سیستم شما را فراهم می کند. کل سیستم کاملاً درون حفره سقف خانه شما پنهان است (علاوه بر دریچه های سقف)، این امر باعث می شود گزینه جذاب تری نسبت به سیستم های اسپلیت باشد. سیستم های داکت معمولاً بسیار ساکت تر از همتایان خود هستند، تنها نویز یک صدای آرام فن از واحد خارجی و عبور آرام هوا از جلوپنجره تصفیه مرکزی است.
با وجود لیست گسترده ای از جوانب مثبت، سیستم های تهویه مطبوع داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ نیز محدودیت هایی دارند. سیستم های داکت شده گزینه گرانتری برای خرید و نصب هستند. از آنجا که سیستم در سقف شما نصب شده است، تکنسین ها نیاز به صرف زمان و تلاش زیادی برای برش سقف خود دارند و این اغلب می تواند به هزینه شما اضافه کند. نصب یک سیستم داکتال بهتر است در هنگام ساخت و ساز یا بازسازی خانه شما انجام شود (اما محدود به این نیست)، و آنها اغلب می توانند محدود به خانه هایی باشند که می توانند در آنها نصب شوند. آپارتمان ها و خانه های دارای سقف محدود اغلب نمی توانند به همین دلیل سیستم های مجاری نصب شده باشد و خانه های دو طبقه ساخته شده به مقدار زیادی نیاز به بررسی و برنامه ریزی بیشتری دارند. اگر فقط مدت زمان زیادی را فقط در یک منطقه کوچک از خانه خود بگذرانید، آنها بهترین گزینه نیستند.

سیستم تهویه مطبوع اسپلیت و داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰

کولرهای گازی با سیستم اسپلیت ایده آل ترین راه حل برای گرمایش و سرمایش اتاق های یک نفره هستند. آنها از دو جز – تشکیل شده اند – یک واحد داخلی (واحد هد) و یک واحد خارجی (کمپرسور). واحد داخلی هوای خنک را به اطراف اتاق منتقل می کند، در حالی که واحد خارجی گرما را از منطقه خنک شده (تبادل گرما) پخش می کند.
سیستم تهویه مطبوع اسپلیت انتخاب مقرون به صرفه تری برای خرید و نصب آن است. با توجه به اینکه شما کل سیستم کانال و دریچه را خریداری نمی کنید، هزینه ها در مقایسه با سیستم های مجاری می توانند کم باشد. زمان قابل توجهی کمتری برای نصب تکنسین ها لازم است و حداقل تغییراتی در خانه شما وجود دارد. اگر بودجه عامل مهار باشد، در صورت نیاز بعداً یا همانطور که بودجه شما اجازه می دهد، سیستم های تقسیم بیشتری می توانند به خانه شما اضافه شوند. با توجه به این واقعیت که سیستمهای اسپلیت فقط یک اتاق یا فضای خانه شما را گرم یا خنک می کنند، نیاز به انرژی کمتری دارند و بنابراین اجرای آنها بسیار مقرون به صرفه است.
با این وجود، نصب سیستم تقسیم در خانه شما نیز منفی دارد. ظرفیت گرمایش یا سرمایش با انشعابات محدود شده است، و بنابراین ممکن است یک گزینه احتمالی برای فضای شما نباشد. اگرچه به طور مجزا گزینه ارزانتری هستند، اما اگر به چندین واحد در خانه خود نیاز داشته باشید، هزینه ها می توانند جمع شوند. حجیم بودن واحد داخلی و واحد خارجی و عدم توانایی در پنهان کردن آنها اغلب می تواند به چشم چشم تبدیل شود و بر روی دیوار شما برجسته شود. بنابراین اگر به دنبال گزینه ای مرتب و مرتب هستید که به راحتی پنهان شود، پس سیستم تقسیم انتخاب شما نیست.

بنابراین کدام گزینه برای من بهترین است؟

هر یک از این سیستم ها اساساً همان کار را انجام می دهند، اما تنظیمات و محدودیت های شخصی می توانند بهترین گزینه را برای شما محدود کنند. مهم است که هر یک از مزایا و معایب ارائه شده را در نظر داشته باشید تا سیستم شما برای سالهای آینده به نفع شما باشد.
عواملی که هنگام تصمیم گیری باید به آنها فکر کرد عبارتند از:

تعمیر و نگهداری شامل چه مواردی می شود – یک سیستم داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ به خدمات سالانه یک حرفه ای نیاز دارد، در حالی که یک سیستم تقسیم به نظافت منظم تری احتیاج دارد که توسط صاحبخانه می تواند انجام شود و خدمات حرفه ای کمتر انجام می شود.
چه مبلغی می خواهید هزینه کنید – خرید یک سیستم داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ هزینه بیشتری دارد و از قبل نصب شده است، اما گزینه های منطقه بندی سیستم شما به این معنی است که می توانید هزینه های جاری آنها را کاهش دهید. اگرچه یک سیستم تقسیم منفرد هزینه کمتری از قبل خواهد داشت، اما در صورت نیاز به افزودن بیشتر در آینده، هزینه ها می توانند جمع شوند.
به دنبال خنک کردن چه منطقه ای هستید – آیا می خواهید کل خانه یا فقط یک اتاق خود را خنک کنید؟ اگر فقط به یک اتاق خنک نیاز دارید، مهم است که به این فکر کنید که آیا در آینده می خواهید بیشتر سرد شوید.
زیبایی شناسی – نوع نگاه سیستم نیز قابل تأمل است. در حالی که سیستم های اسپلیت در هر دو دیوار داخلی و خارجی خودنمایی می کنند، از نظر بصری بسیار جذاب تر می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.