دستگاه های تهویه مطبوع مینی اسپلیت

بهترین داکت اسپلیت
شرایط انتخاب داکت اسپلیت
شنبه، ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
ایرواشر خانگی
همه چیز در مورد ایرواشر
شنبه، ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
Show all

دستگاه های تهویه مطبوع مینی اسپلیت

مینی اسپلیت بدون داکت

مینی اسپلیت بدون داکت

مینی کولرهای اسپلیت سیستم های بدون داکتی هستند که یک واحد داخلی بدون استفاده از مجاری مستقیما به یک واحد بیرونی متصل می شود. این باعث می شود که آنها کمتر در معرض نشت هوا قرار بگیرند و نسبت به سیستم های تهویه مطبوع معمولی از نظر مصرف انرژی بیشتر هستند. آنها برای خانه هایی که لوله کشی ندارند، نصب شده اند یا برای اتاقهایی که امکان نصب لوله کشی وجود ندارد، امکان پذیر است.

مینی اسپلیت چگونه کار می کند؟

مینی کولر اسپلیت بدون داکت منزل شما را مانند سایر سیستم های تهویه مطبوع گرم و خنک می کند. ۲ قطعه اصلی مینی اسپلیت وجود دارد – واحد داخلی و واحد بیرونی.
برخلاف نصب سیستم تهویه مطبوع مرکزی که نیاز به یک سری لوله کشی در سرتاسر سقف دارد، کولر گازی پرتابل یا کولر گازی ایستاده به مجموعه ای از لوله ها متصل می شوند تا فضای خارجی را به واحد هوای داخلی متصل کنند. کنترل کننده های هوا، یا واحدهای داخلی که روی دیوار نصب شده است، هوای گرم یا سرد را از محیط بیرون می کشد و برای درمان به کمپرسور در واحد بیرونی ارسال می کند. در اینجا در واحد بیرونی هوا از طریق کندانسور و کمپرسور برای سرمایش و گرمایش ارسال می شود. پس از رسیدن به دمای مطلوب، دوباره به محیط ارسال می شود و از طریق هواساز پخش می شود.
یک سوراخ ۳ اینچی در دیوار ایجاد شده و سیم هایی از طریق آنها عبور می کند، این سیم ها واحد داخلی را به واحد خارجی متصل می کند. آنها مسئول انتقال هوا به داخل و خارج از داخل و خارج و برعکس هستند.

تفاوت مینی اسپلیت با مولتی اسپیت

اصل کار سیستم های مینی اسپلیت و سیستم های اسپلیت چندگانه مشابه است، اما تفاوت اصلی در تنظیم درجه حرارت های مختلف در خانه شما است. یک سیستم مینی اسپلیت دارای یک واحد داخلی است که با یک ترموستات یا کنترل از راه دور به یک واحد خارجی متصل است و هوای گرم یا سرد شده را از طریق اتاق عبور می دهد. در حالی که یک سیستم چند اسپلیت دارای چندین واحد داخلی است که به یک واحد بیرونی متصل می شوند. این می تواند دمای متفاوتی از هوای سرد یا گرم شده را در قسمت های مختلف خانه شما ارائه دهد و توسط کنترل کننده های جداگانه برای هر یک از واحدهای داخلی کنترل می شود.
بهتر است از واحدهای مینی اسپلیت حال اگر از نوع اسپلیت اینورتر هستند، هنگامی استفاده کنید که به دنبال پوشش دادن برخی از قسمت های خانه خود هستید و سیستم های چند اسپلیت هنگامی که به دنبال گرم کردن یا خنک کردن تمام قسمت های خانه هستید. واحدهای AC تقسیم شده نسبت به هزینه کلی مقرون به صرفه تر برای نصب سیستم hvac کامل با لوله کشی هستند.

انواع مینی اسپلیت

انواع مینی اسپلیت

مزایای سیستم های مینی اسپلیت

سیستم های مینی اسپلیت بدون داکت دارای مزایای چشمگیر بسیاری هستند که آنها را به یک انتخاب ایده آل برای خانه شما تبدیل می کند.

نصب آسان
سیستم های تهویه مطبوع وایو معمولی نیاز به ساخت، تعمیر یا نگهداری از عملکرد خوب دارند. این زمان مورد نیاز برای نصب یا تعویض را افزایش می دهد. از آنجا که سیستم های مینی اسپلیت بدون داکت نیازی به داکت ندارند، روند نصب آسان و ساده است و می تواند در چند روز به پایان برسد.

بهره وری انرژی را حفظ می کند

سیستم های تهویه مطبوع معمولی می توانند ناکارآمد باشند زیرا از کانال ها و دریچه ها برای پخش هوای سرد یا گرم استفاده می کنند. در حالی که هوای تصفیه شده از طریق مجاری حرکت می کند، بخشی از هوا به بیرون تراوش می کند که باعث می شود سیستم از انرژی بیشتری برای تولید دمای مطلوب استفاده کند. اما هنگامی که سیستم های بدون مجرای چوبی نصب می شوند، هیچ فرصتی برای نشت هوا وجود ندارد تا مطمئن شوید کارایی سیستم در طول عمر سیستم حفظ شده است.
سیستم hvac معمولی دارای درجه بینایی از ۱۳ تا ۳۰ است در حالی که مینی اسپلیت مجهز به داکت دارای درجه بینایی از ۱۸ تا ۳۰ است. این نشان می دهد که آنها دارای بازده انرژی بالاتری هستند.

کیفیت هوا را بهبود می بخشد
مینی اسپلیت بدون داکت کیفیت هوای داخلی را تا حد زیادی بهبود می بخشد. آنها دارای کارتریج فیلتراسیون پیچیده ای هستند که می توان آنها را تمیز، شستشو یا جایگزین کرد و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. آنها همچنین از ورود آلاینده ها، خاک، گرده و آلرژی ها به داخل خانه جلوگیری می کنند و کیفیت هوا را حفظ می کنند.

تعمیر و نگهداری سیستم های مینی اسپلیت

توجه به نگهداری سیستم برای کارایی طولانی مدت و عملکرد خوب بسیار مهم است. این چند نکته اساسی را برای یک سیستم سالم طولانی مدت دنبال کنید:

تمیز کردن سیم پیچ های کندانسور و اواپراتور
به غیر از تعویض فیلتر، شما نیاز به تمیز کردن سیم پیچ ها در واحد بیرونی دارید. می توانید خودتان این کار را انجام دهید یا از متخصصان کمک بخواهید.
می توانید با خاموش کردن سیستم و دادن زمان کافی برای خنک شدن شروع کنید. پس از خنک شدن، یک پارچه خشک نرم بردارید و خاک و گرد و غبار جمع شده روی سیم پیچ ها را تمیز کنید. در حین انجام این کار، رشد کپک در اطراف منطقه را بررسی کنید. اگر مواردی را مشاهده کردید، وقت آن است که با متخصصان تماس بگیرید، آنها مراقبت های شیمیایی را در اطراف سیستم انجام می دهند.

لوله ها را تمیز کنید
لوله ها روش گردش هوا در سراسر خانه هستند، مطمئن شوید که تمیز می شوند زیرا خاک، گرد و غبار و آلاینده ها می توانند در آنها جمع شده و جریان هوا را مسدود کنند.

تعمیر و نگهداری سالانه
شما باید یک بازرسی سالانه با پیمانکار خود تعیین کنید تا بررسی کنید که آیا همه واحدها به درستی کار می کنند و تمیز شده اند یا خیر.
تعمیر و نگهداری از هرگونه صورتحساب خدمات اضطراری بالا که ممکن است رخ دهد جلوگیری می کند.
قبل از استخدام یک پیمانکار حرفه ای برای تأسیسات یا تعویض های hvac، تحقیقات گسترده ای در مورد آنها انجام دهید، مجوز آنها را بخواهید، نظرات آنها را به صورت آنلاین یا در زمینه مدرن سازی بررسی کنید. قبل از تصمیم گیری، از چک لیست کامل ما در مورد استخدام یک پیمانکار hvac و سوالات خود استفاده کنید. استخدام نصب کننده قابل اطمینان hvac محلی بخش مهمی از پروژه شما است.

این که آیا شما نیاز به خنک کردن یک اتاق مجرد در خانه خود یا کل خانه دارید، یک کولر گازی مسی بدون اسپلیت یا یک کولر گازی چند اسپلیت مانند کولر گازی ۷۰۰۰  یک جایگزین ایده آل برای سیستم هوای اجباری سنتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *