تمیزکاری اسپلیت
چگونه می توان واحد داخلی اسپلیت خود را در خانه تمیز کرد؟
یکشنبه، ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
مینی اسپلیت بدون داکت
دستگاه های تهویه مطبوع مینی اسپلیت
یکشنبه، ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
Show all

شرایط انتخاب داکت اسپلیت

بهترین داکت اسپلیت

بهترین داکت اسپلیت

داکت اسپلیت ها امروزه به طور گسترده ای مورد توجه درسراسر جهان قرار گرفته است. انواع داکت اسپلیت سقفی در سقف کاذب قرارگرفته است. فضای از کف اشغال نکرده و به دلیل امکان توزیع مناسب هوا با استفاده از کـــانال بســیار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سیستم ها جزء اقتصادی ترین سیستم های تـــهویه مطبوع درجهـــان بوده و قابلیت تامین سرمایش و گرمایش را بصورت کامل دارد.

مشخصات داکت اسپلیت اینورتر و دور ثابت

– قابلیت نصب کویل آبگرم و ترموستات
– امکان تهویه چندین فضا با یک دستگاه
– متراژ لوله کشی بالا
– قابلیت تامین هوای تازه توسط کانال ارتباطی
– امکان نصب در فضا هایی با محدودیت مکانی
– ابعاد مناسب و وزن کم
– دریچه مکش هوا بصورت استاندارد از پشت و بصورت انتخابی از زیر دستگاه
– امکان استفاده با دامنه دمایی ۵۲ + درجه سانتیگراد در مدل سرد
– سطح صدای بسیار کم و مقاوم در برابر حرارت
– حجم هوادهی بالا با سه سرعت
– دارای سرمایش واقعی بر اساس سرمایش ایجاد شده
– حذف کانال کشی عمودی و به تبع آن استفاده مناسب از فضا های محیط
– داری ضریب عملکرد بالا در سرمایش و گرمایش

مشخصات داکت اسپلیت اسکرال

در داکت اسپلیت اسکرال ویژگی های زیر به چشم می خورد:
– بدنه مقاوم و عایق کاری شده
– ابعاد استاندارد
– قابلیت تنظیم فن در سرعت های مختلف
– اتصال به کویل آبگرم جهت تامین سرمایش
– کم صدا بودن در هنگام کار کردن
– قدرت بالای موتور
– قابلیت شستشوی فیلتر هوا
– امکان تقسیم تهویه در فضای مختلف و…
– دارا بودن فن ABS و صدای پایین و ابعاد مناسب
– تولید در دو مدل ۲ فن و ۳ فن با توجه به ابعاد و CFM مورد نیاز
– دستگاه ها تا ظرفیت ۳۶ هزار تک فاز و ظرفیت بالاتر ۳ فاز می باشد
– دارای کویل فابریک
– مجهز به یک عدد ترموستات دیواری

انتخاب داکت اسپلیت

انتخاب داکت اسپلیت

داکت اسپلیت وایو

داکت اسپلیت ها یکی از دستگاه های خنک کننده متداول در ایران می باشند. این دستگاه ها از یک هواساز داخلی و یک کندانسور بیرونی تشکیل می شوند که توسط لوله مسی رفت و برگشت مبرد را بین پنل و کندانسور جابجا می کند و تولید سرمایش و گرمایش را انجام می دهد.
این دستگاه ها در دومدل اینورتر ( دور متغیر ) و دیگری معمولی ساخته می شوند. داکت اسپلیت اینورتر با استفاده از کمپرسور دور متغیر و مدارات الکتریکی لازم با توجه به نیازمحیط، دور کمپرسور را بالا و پایین برده و دارای مصرف انرژی برق کمتری هستند.
به طور مثال: برای محیط ۱۰۰ متری مفید در تهران برای هر یک متر مربع ۴۰۰Btu  مورد نیاز می باشد. برای خنک کردن چنین فضایی یک دستگاه داکت اسپلیت ۳ تن کافی است تا محیط را به طور کامل و یکنواخت خنک کند.

نوع اینورتر

هنگامی که دستگاه روشن می شود و دمای روی ترموستات آن را تنظیم می کنیم، کمپرسور اینورتر از دور پایی شروع به استارت می کند و با توجه به نیاز محیط دور می گیرد و بعد از چند دقیقه سرمایش یا گرمایش را توسط پنل داکت به داخل محیط هدایت می کند.
با توجه به دمای تنظیم شده روی ترموستات دور را تنظیم و با آمپر بسیار کم به صورت متداول عملکرد سرمایش و گرمایش را انجام می دهد.

نوع معمولی

در نوع دوم که داکت اسپلیت با کمپرسور معمولی می باشد و در انواع داکت اسپلیت زمینی هم وجود دارد، پس از روشن شدن دستگاه در حالتی که روی ترموستات تنظیم شده، کمپرسور استارت و با تمام توان خود شروع به کار می کند. بعد از چند دقیقه که سرمایش و گرمایش مورد نیاز محسط را تخلیه کرد، off  شده و دوباره با بالا و پاییت رفتن دما استارت می کند.

مزایای داکت اسپلیت

از مزایای دستگاه می توان به پایین بودن مصرف انرژی اشاره کرد. از دیگر مزایای داکت اسپلیت، خنک کردن چند فضا با یک دستگاه است که این عمل همسان سازی نیز نام دارد. در همسان سازی محیط توسط کانال کشی گالوانیزه عایق شده یا لوله فلکسی در محیط های مختلف تقسیم باد انجام می گردد و شما می توانید با یک دستگاه چند محیط را به صورت همزمان سرد و گرم نمایید و با یک مصرف کننده برق چند محیط را سرد و گرم کنید.

دیگر ویژگی های اسپلیت سقفی کانالی

– قابل نصب به صورت افقی در کمترین فضا
– حذف لوله کشی های اضافی و پراکنده در سقف و کف ساختمان
– پخش سرمایش و گرامیش به صورت یکنواخت از طریق کانال های فلکسی اجرا شده در سقف کاذب
– تعمیر ساده و نگهداری آسان از دستگاه
– مجزا بودن تهویه هر واحد
– کاهش چشمگیر هزینه های نصب دستگاه
– عدم نیاز به استفاده از تکنسین نگهدارنده

خرید داکت اسپلیت

در خرید داکت اسپلیت باید چند مورد را رعایت کنید. اولین مورد که باید در خرید به آن دقت کرد، تناژ دستگاه می باشد. تناژ داکت اسپلیت را با توجه به متراژ محیط در نظر می گیریم. شرح کاملی از متراژ ها و ظرفیت دستگاه را در پایین خدمت شما هموطنان عزیز آورده ایم مانند داکت اسپلیت ۱۲۰۰۰ ، داکت اسپلیت ۱۸۰۰۰ یا داکت اسپلیت ۲۴۰۰۰ و امیدواریم با مطالعه این بخش سوالات و ابهامات شما در مورد انتخاب ظرفیت دستگاه در هنگام خرید مرتفع گردد.
همانطور که میدانید متراژ واحدهای مسکونی و اتاق های داخل واحد بسیار متفاوت هستند. ولی ما سعی می کنیم از کمترین تا بالا متراژ را خدمتتون بگیم.

راهنمای خرید داکت اسپلیت

– فضاهای با متراژ ۳۰ الی ۴۰ متر مربع یک دستگاه با تن تبرید ۱.۵ یا ظرفیت ۱۸۰۰۰ Btu
– فضاهایی با متراژ ۵۰ الی ۶۰ متر مربع یک دستگاه با تن تبرید ۲ یا ظرفیت ۲۴۰۰۰ Btu
– فضاهایی با متراژ ۷۰ الی ۹۰ متر مربع یک دستگاه با تن تبرید ۲.۵ یا ظرفیت ۳۰۰۰۰ Btu
– فضاهایی با متراژ ۱۰۰ الی ۱۲۰ متر مربع یک دستگاه با تن تبرید ۳ یا ظرفیت ۳۶۰۰۰ Btu
– فضاهایی با متراژ ۱۲۰ الی ۱۴۰ متر مربع یک دستگاه با تن تبرید ۳.۵ یا ظرفیت ۴۲۰۰۰ Btu
– فضاهایی با متراژ بالای ۱۵۰ متر مربع یک دستگاه با تن تبرید ۴ یا ظرفیت ۴۸۰۰۰ Btu
– فضاهایی با متراژ بالای ۱۸۰ متر مربع یک دستگاه با تن تبرید ۵ یا ظرفیت ۶۰۰۰۰ Btu

شرایط خاص

لازم به ذکر است داکت اسپلیت های با ظرفیت ۴۲۰۰۰ هزار به بالا معمولا برای واحدهای دو خواب مورد استفاده قرار می گیرد.
متذکر می شویم در واحدهای ۱۰۰ الی ۱۲۰ متری که دارای سه خواب می باشند با توجه به توضیحات گفته شده در بالا قاعدتا باید از یک دستگاه با ظرفیت ۳۶۰۰۰ Btu  استفاده کرد ولی ما اینکار رو نمیکنیم. در این شرایط حتما باید از دو دستگاه یا دستگاهی با ظرفیت هوادهی بالاتراستفاده کرد و دلیل این کار به طور واضح خنک شدن تمامی فضاها در چنین واحدی به طور یکنواخت می باشد.
این امر با توجه به CFM  دستگاه محاسبه می شود و باید اجرا گردد تا بهترین حالت سرمایش و گرمایش را در واحد داشته باشیم.
– همچنین باید در هنگام خرید به برق مصرفی دستگاه نیز توجه کنیم که برق تک فاز می خواهند یا سه فاز. دستگاه های با ظرفیت ۱۸۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ دارای مصرف برق تک فاز می باشند. داکت اسپلیت با ظرفیت ۴۲۰۰۰ هم مصرف برق تک فاز دارند و هم سه فاز. که با توجه برق پروژه مدل دستگاه را انتخاب می کنیم.
– دستگاه های با ظرفیت ۴۸۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ هم دارای مصرف برق سه فاز می باشند.

انتخاب از چه شرکتی؟

نکته ی دیگری که در هنگام خرید باید رعایت کنیم توجه به موقعیت و کاربری محل نصب دستگاه می باشد و مهمترین مسئله انتخاب مجموعه و شرکتی هست که از آن خرید می کنید مانند نوع داکت اسپلیت ایرانی یا داکت اسپلیت های خارجی که موجود می باشد. توجه به اینکه حتما دارای نیروهای متخصص و مجرب باشد جهت اجرای درست زیر ساخت و نصب داکت اسپلیت. اگر شرکتی تمامه این آیتم ها رو داشت پیشنهاد می کنیم که از ان خرید کنید. شرکت تهویه وایو این افتخار را دارد که با داشتن نیروهای حرفه ای، متخصص و مجرب در زمینه تهویه مطبوع  به عنوان مشاور در کنار شما باشد تا بهترین دستگاه را برای پروژه خود تهیه فرمایید.

تامین گرمایش در دستگاه

به طور کلی سه روش برای گرمایش داکت اسپلیت ها وجود دارد. روش اول استفاده از کویل های آب گرم می باشد که متناسب با ابعاد دهانه خروجی هر داکت اسپلیت تعیین می گردد. این روش مصرف برق رو بهینه می کند و هزینه های شما بسیار پایین می آورد.
روش دیگر استفاده از هیت پمپ است که به دلیل صرف برق بسیار بالا استفاده از آن را توصیه نمی کنیم و روش آخر استفاده از کویل برقی می باشد و به ندرت از آن استفاده می شود. زیرا مصرف برق و انرژی بالایی دارد.

چگونه ظرفیت مناسبی را انتخاب کنیم؟

برای ظرفیت سنجی دقیق و انتخاب دستگاه مناسب برای پروژه خود کارشناسان ما در طول ساعات کاری به صورت رایگان پاسخگوی شما عزیزان هستند. فقط کافی است که با ما تماس بگیرید.
ما در تهویه وایو بهترین دستگاه ها را طراحی و تولید می کنیم تا به شما کمک کند تا بر چالش برانگیزترین مشکلات خود غلبه کنید.
تهویه وایو به شما مشاوره تخصصی رایگان می دهد تا به شما کمک کند مسئله سرمایش و گرمایش پروژه خود را به راه حل های واقعی تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *