فن کویل ایستاده

فن کویل ایستاده یکی از شناخته شده ترین دستگاه هایی است که در خیلی از اماکن عمومی و خصوصی از آن استفاده می شود.

نکاتی راجع به فن کویل ایستاده

  1. ساختار محکم و بادوام

این نوع دستگاه ها با گالوانیزه ساخته شده اند. قالب فراوری شده و بسیار محکم ساخته می شود و دفرمه شدن آن کار سختی است.

  1. عملکرد بالا ، راندمان بالا و مصرف برق کم.

مبدل حرارتی دستگاه فن کویل از لوله مسی با کیفیت بالا ۹.۵۲ میلی متر ، باله آلومینیوم با روکش آب دوست با کارایی بالا و فرآیند گسترش لوله پیشرفته طراحی و ساخته شده تا لوله مس و فویل آلومینیوم تماس داشته باشند. فن دستگاه می تواند حجم هوای بسیار بیشتری را انتقال دهد تا در نهایت تعادل حرارتی در محل ایجاد شود. هد جمع کننده آب با برنج ساخته می شود ، تا جریان آب به طور مساوی توزیع شود و فشار همیشه برقرار باشد ، و باعث بهبود بیشتر اثر کلی انتقال حرارت دستگاه فن کویل شود. دستگاه به موتور خازن کم صدا دائمی مجهز است ، یاتاقان نورد کاملا در دستگاه جای می گیرد شده است و لازم نیست که دستگاه روغنکاری شود.

  1. طرح قالب تخلیه V شکل

دستگاه فن کویل ایستاده روی زمین و به صورت عمودی طراحی و ساخته می شود. هوای فن کویل زمینی در دو حالت رو به بالا و روبرو به محل وارد می شود. اکثر مشتریان از فن کویل ایستاده راضی هستند. طرح وی شکل باعث خواهد شد تا هوا بتواند به همه جای محل نفوذ کند.

مزایا و ویژگی های فن کویل ایستاده

فن کویل ایستاده یک دستگاه با کیفیت بالا است که دارای قیمت رقابتی ، آرام ترین موتور را داشته و به سرعت قابل نصب است. نصب سریعتر هزینه ها را کاهش داده و باعث می شود ساختمان به موقع یا حتی زودتر از موعد مقرر اشغال شود.

کلیه دستگاه ها گواهینامه ETL را داشته و از استانداردهای قابل اجرا برای ایمنی و عملکرد پیروی می کنند. تمام سیم کشی ها با NEC مطابقت دارد و یک سیستم ایمن و با کیفیت بالا به مالک ارائه می دهد. پنل جلوی هوای برگشت از نوع استیل ۱۸ پودر اپوکسی است که می تواند برای ساخت یک پنل جلوی مقاوم در برابر فرورفتگی به ساختار ۱۶ سنج ارتقا یابد. موتورهای این دستگاه ، کارایی بالا داشته و در عین حال به لحاظ مصرف انرژی مقرون به صرفه هستند.

سرویس کاری راحت فن کویل ایستاده

مهندسان و سرویس کاران تهویه وایو این دستگاه را به راحتی سرویس می کنند. پنل جلوی هوای برگشتی به راحتی برداشته می شود تا به سیم پیچ ، ظرف تخلیه و عرشه دمنده برای تمیز کردن دسترسی پیدا کنید. کل مجموعه دمنده را می توان به سرعت با قطع اتصال سریع موتور و کشیدن عرشه دمنده از دستگاه ، برای سرویس آن خارج کرد. سرویس کاری دستگاه باعث خواهد شد تا دستگاه بتواند به مدت زمان طولانی کار کند. فن کویل دستگاه را می توان برای سرویس کاری از آن جدا کرد. ظرف تخلیه شیب مثبت دارد تا خطر کپک زدن و باکتری ها را کاهش دهد و در نتیجه کیفیت هوای داخلی را بهبود بخشد. ظرف تخلیه می تواند از فولاد ضد زنگ ۳۰۴ ساخته شود تا خوردگی را از بین ببرد و طول عمر تجهیزات را افزایش دهد. شیرآلات و سیم کشی ترموستات نیز به راحتی قابل دسترسی هستند. بازرسی و نگهداری معمول ، از جمله تعویض فیلتر ، بدون دردسر است.

فن کویل ایستاده

فن کویل ایستاده

طراحی مدولار فن کویل ایستاده

طیف گسترده ای از گزینه های استاندارد مرتبط با فن کویل ایستاده انعطاف پذیری لازم را برای متناسب کردن طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی فراهم می کند. این دستگاه ها را می توان با در نظر گرفتن زیبایی و نیازهای فضای اتاق در بسیاری از آرایش ها قرار داد. دستگاه فن کویل ایستاده به سرعت نصب می شوند و مالک می تواند با کمترین هزینه این کار را انجام دهد.

این شامل لوله کشی رایزر مونتاژ شده کارخانه با عایق ، بسته های شیر ، سیم اتصال سریع موتور و ترموستات و سایر لوازم جانبی است. لوازم جانبی این دستگاه با کیفیت بوده و شما می توانید با کمترین هزینه آن ها را تهیه کنید.

دستگاه فن کویل ایستاده مطابق استانداردهای اروپا ، آمریکا و ایران ساخته شده و به همین دلیل واردات آن هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. از کویل های خنک کننده ۳ یا ۴ ردیف و کویل های گرمایشی ۱ یا ۲ ردیفی برای انعطاف پذیری در طی مراحل طراحی (حداکثر ۵ ردیف کل) را انتخاب کنید.

ترتیبات لوله کشی سیستم

لوله کشی فن کویل ایستاده ، ساده است. از دو لوله استفاده شده ، اما با روش های یکسانی می توان  چهار لوله استفاده کرد. صرف نظر از سیستم انتخاب شده ، عملکرد مطلوب تنها از طریق تنظیم جریان آب در هر دستگاه منفرد حاصل می شود.

بازگشت مستقیم در فن کویل ایستاده

از لوله کشی جدیدی بنام مستقیم برگشتی در این دستگاه استفاده شده است. این روش مقرون به صرفه بوده و از بالا به پایین دستگاه استفاده شده است. با این حال ، این نوع سیستم نیاز به تلاش بیشتری دارد تا به صورت جداگانه جریان آب به دستگاه های فن کویل ایستاده را متعادل کند. ریزرها به طور معمول در انتهای مخالف منبع اصلی و لوله کشی برگشتی بسته می شوند و ممکن است نیاز به یک حلقه فلاش و دریچه نصب شده داشته باشید.

بازگشت معکوس با بازگشت جداگانه در فن کویل ایستاده

سیستم معکوس برگشتی که معمولاً برای به حداقل رساندن تعادل جریان آب دستگاه از آن استفاده می شود و غالباً به عنوان خود متعادل کننده شناخته می شود. این چیدمان رایزر میل طبیعی دارد تا جریان هر دستگاه در ستون بالابر متعادل شود. با این حال ، ممکن است متعادل سازی دستگاه همچنان انجام شود. این سیستم لوله کشی فقط در سیستم های ۲ لوله ای استفاده می شود و برای هر ستون بالابرنده بازدهی فردی دارد.

بازگشت معکوس با بازگشت مشترک در فن کویل ایستاده

این سیستم یک برگشت معکوس با یک رایزر برگشت معکوس مشترک است که جدا از دستگاه جداگانه نصب شده است. این ترتیب رو به بالا امکان انعطاف پذیری بیشتر در اندازه گیری دستگاه را فراهم می کند اما دارای مشخصات کلی مشابه سیستم برگشت معکوس است. همچنین ممکن است برای نیازهای خاص ساختاری و معماری ساختمان مناسب تر باشد. در لوله کشی با ۴ لوله نیز می توان از این سیستم بهره جست که بسیار ارزان تمام می شود.

افزایش مواد ، اندازه ، نصب و گسترش فن کویل ایستاده

برخی از عوامل موثر بر کاربرد و اندازه گیری رایزر ، سر و صدا ، فرسایش لوله و اقتصادی هستند. از آنجا که ممکن است هر فن کویل ایستاده با رایزرهای نصب شده در کارخانه تأمین شود ، مواد برآمدگی ، قطر ، طول و ضخامت عایق باید بر اساس موقعیت آن در داخل ساختمان ، برای هر دستگاه تعیین شود.

مشخصات عایق در تعیین موقعیت نصب دستگاه فن کویل ایستاده تاثیرگذار است و به همین دلیل لازم است که به این خصوصیات توجه کرد. آب خنک ، آب گرم و رساننده های میعانات در نوع M یا نوع L وجود دارد که قطر آنها از ۳/۴ تا ۲ ۱/۲ و با عایق کف بسته سلول ضخیم ۱/۲ یا ۳/۴ موجود است. هر گونه نگرانی در مورد انبساط بیش از حد و ضد آتش بودن بین کف در طرح مورد توجه قرار نگرفته است و هرگونه مواد اضافی برای رفع این نگرانی ها باید با استفاده از روشهای ساختمانی مناسب و قوانین ساختمانی محلی تهیه و نصب شود. کلیه بخش های دستگاه از قبل عایق بندی شده اند و اصلا لازم نیست که بعد از نصب دستگاه دوباره آن را از نو عایق بندی کرد.

سیستم لوله کشی

در ساختمانهای متوسط ​​تا بلند مرتبه باید اجازه انبساط لوله داده شود. فن کویل ایستاده با حلقه های انبساط مس یکپارچه طراحی و تولید شده اند که اجازه می دهد تا ۱ انعطاف و انقباض رو به بالا وجود داشته باشد. برای جلوگیری از انبساط اضافی دستگاه، کارهایی انجام شده تا در نهایت براساس استانداردهای کارخانه به انجام برسد. طول مجاز لوله های رو به بالا بین حلقه های انبساط سیستم ، مشخصات انبساطی رایزرها را در مقایسه با دیفرانسیل، دمای آب را نشان می دهد. با فرض دمای آب گرم ۱۵۰ درجه فارنهایت و ۴۵ درجه فارنهایت آب سرد ، اختلاف دما ۱۰۵ درجه فارنهایت نشان می دهد که ۹۵ فوت بالابر منبسط می شود یا منقبض می شود.  برای از بین بردن تنش ، حداقل یک بار باید یک سیستم رو به بالا در سازه فن کویل ایستاده لنگر بیاندازد. گسترش و لنگر انداختن بالابر به عهده مهندس طراح و پیمانکار نصب است.

سوپاپ فن کویل ایستاده

همه دستگاه های فن کویل ایستاده با سوپاپ نصب کارخانه و با سیم پیچ اصلی خنک کننده و سیم پیچ حرارتی به بازار عرضه شده اند. تمامی شیرها در حد تحمل بسیار زیاد تولید می شوند و از نظر هیدرواستاتیک و از نظر نشت آب تست می شده و بعد از تست موفق روی دستگاه فن کویل ایستاده نصب می شوند. شیرها در دستگاه فن کویل ایستاده ، لحیم کاری شده اند. شیرهای برقی با سیم کشی در دستگاه نصب شده اند. تمام لوله ها و اجزای خنک کننده مستقیماً بالای ظرف تخلیه قرار گرفته اند تا اجازه گرفته شدن میعانات و تخلیه مناسب آنها را بدهد.

نتیجه گیری

با فن کویل ایستاده می توانید هوای محل خود را ساده و ارزان مطابق شرایط دلخواه تغییر دهید. سیستم لوله کشی این دستگاه رو به بالا و در نهایت این روش موجب خواهد شد تا هوای محل شما سریع تر تغییر پیدا کند. قیمت این دستگاه کاملا مناسب است و شما می توانید آن را خریداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.