فن کویل کاستی

با فن کویل کاستی می توانید سرمایش و گرمایش بهینه ای داشته باشید. فن کویل کاستی یک طرفه و فن کویل کاستی چهار طرفه نیز مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارند و شما می توانید به واسطه این دستگاه ها، سرمایش و گرمایش دلخواه و مطلوب خود را تجربه کنید.
همه مردم دوست دارند که در محل کار و منزل خود یکی از بهترین دستگاه های سرمایشی / گرمایشی را نصب کنند. شما با درک مشخصات و ویژگی های فن کویل کاستی بهتر می توانید برای خرید فن کویل مورد نظر اقدام کنید.

صرفه جویی در انرژی با فن کویل کاستی

ایجاد یک استراتژی کنترل بهینه سازی سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) شامل کنترل دما فن کویل کاستی یک طرفه برای صرفه جویی در انرژی در سیستم های آب سرد برای افزایش کارایی سیستم های HVAC بود.
استراتژی کنترل پیشنهادی شامل سه تکنیک است که به شرح زیر شرح داده می شود. اولین روش الگوریتمی برای تنظیم دمای پویای فن کویل کاستی است که دمای فن کویل کاستی را قادر می سازد مطابق با تغییرات دمای بیرون تنظیم شود تا راحتی حرارتی داخلی را برای سرنشینان تأمین کند. تکنیک دوم رویکردی برای تعیین میزان تقاضای هوای سرد داخلی است که دمای فن کویل کاستی تنظیم شده را جمع کرده و آن را به تن تبرید مورد نیاز سیستم آب سرد تبدیل می کند. این به عنوان هدف کنترل برای اطمینان از عملکرد بهینه HVAC عمل می کند. سومین تکنیک یک الگوریتم ژنتیک برای محاسبه حداقل مصرف انرژی برای یک سیستم HVAC است. الگوریتم ژنتیک فرکانس عملکرد پمپ مربوط به حداقل مصرف انرژی در هر تن تبرید را برای کنترل صرفه جویی در انرژی تعیین می کند. برای اثبات کارآیی از پیشنهاد استراتژی کنترل بهینه سازی سیستم HVAC با ترکیب کنترل درجه حرارت فن کویل کاستی است. نتایج نشان داد که استراتژی پیشنهادی یک سیستم HVAC را برای دستیابی به ۳۹.۷۱٪ صرفه جویی در انرژی در مقایسه با سیستم HVAC که با ظرفیت کامل کار می کند، صدق می کند.

درصد مشارکت فن کویل کاستی در انرژی ساختمان

سیستم های تهویه مطبوع، روشنایی و تهویه تقریباً ۵۰٪ از کل انرژی را تشکیل می دهند. مصرف برق یک ساختمان به طور خاص، سیستم های تهویه مطبوع دارای اهمیت قابل توجهی هستند. از این رو، مکانیسم های کنترل صرفه جویی در انرژی برای سیستم های تهویه مطبوع مهم هستند. سیستم های تهویه مطبوع در یک ساختمان انبوه معمولاً متمرکز بوده و تشکیل می شوند. فن کویل کاستی به مثابه سایر انواع فن کویل در هر منطقه از ساختمان و سیستم آب سرد در مکانیک اتاق، سیستم آب سرد آب سرد به سیم پیچ های خنک کننده فن کویل کاستی یک طرفه ارائه می دهد و آب موجود در سیم پیچ ها متعاقباً به هوای سرد تبدیل می شود که در هر قسمت از ساختمان از توزیع می شود. به طور کلی، به دلیل تغییر فصل، سیستم های آب خنک بر روی زمین طراحی می شوند.

حداکثر ظرفیت فن کویل کاستی در تابستان

چنین سیستم هایی غالباً تحت بار جزئی کار می کنند. نسبت، منجر به اتلاف انرژی به دلیل ضعف در عملکرد الکترونیکی می شود. ضریب عملکرد سیستم آب سرد یک پارامتر مهم در ارزیابی عملکرد سیستم های آب سرد است. ضریب بالاتر نشان دهنده عملکرد بالاتر سیستم آب سرد است. پیشنهاد استفاده از یک شبکه عصبی و بهینه سازی الگوریتم ژنتیکی برای افزایش کارایی الکترونیکی سرد شده سیستم آب برای دستیابی به صرفه جویی در انرژی مشخص شده است. از مدل رگرسیون استفاده شد. عملکرد سیستم آب سرد را برای بهینه سازی کنترل سیستم پیش بینی کنید.

استراتژی های کنترل بهینه سازی میزان مصرف

استراتژی های کنترل بهینه سازی مهارت الکترونیکی برای سیستم های آب سرد و خنک کننده بسیار زیاد است. برج های خنک کننده از کنترل سرعت مبتنی بر بار برای تعیین کنترل بهینه استفاده کردند. فرکانس برای برج های خنک کننده و پمپ های آب سرد برای بهینه سازی عملکرد الکترونیکی خنک شده سیستم های آبی علاوه بر دستیابی به مهارت الکترونیکی مطلوب برای سیستم های آب سرد (با کنترل عملکرد آنها)، کنترل موثر سیستم های آب سرد (با استفاده از پاسخ های تقاضای گرمای داخلی) وسیله دیگری برای دستیابی به کاهش هزینه است. تقاضای پویا یک عامل کنترل کننده پاسخ برای تغییر تنظیمات دما در یک سیستم آب خنک و کنترل بارگذاری آن در دوره های اوج مصرف برق نیز پیشنهاد شده است.

آسایش حرارتی فن کویل کاستی

آسایش حرارتی عامل مهمی در کنترل سیستم های گرمایشی، تهویه مطبوع (HVAC) است زیرا تقاضای راحتی حرارتی کاربر مستقیماً از سیستم HVAC استفاده می کند. بنابراین، کنترل موثر دمای راحتی حرارتی داخلی به حفظ راحتی محیط زیست و کاهش اتلاف انرژی FCU کمک می کند. به طور خاص، یک استراتژی کنترل بهینه سازی برای تعادل بین مصرف انرژی HVAC و راحتی حرارتی داخل خانه ارزشمند است. آزمایشاتی که معمولاً در مورد ادراک انسان ذکر شده است. تجزیه و تحلیل احساس راحتی گرمایی انسان را با شش عامل نشان داد:

متغیرهای تاثیرگذار فن کویل کاستی

– دمای هوا
– دمای تابشی
– سرعت هوا
– رطوبت هوا
– میزان متابولیک
– عایق لباس

فن کویل کاستی یک طرفه

فن کویل کاستی یک طرفه

مشخصات دستگاه فن کویل کاستی یک طرفه

– قابلیت اتصال به هوای تازه
– دارای ریموت کنترل بی سیم
– پمپ درین با ارتفاع آب دهی حداقل ۷۰۰ میلی متر
– کم صدا
– تعمیر و نگهداری آسان
– قابلیت عیب یابی به صورت کدینگ
– فن سه سرعته
– تایمر روشن و خاموش
– اتو استارت
– فیلتر قابل شستشو در فن کویل کاستی یک طرفه

مطالعات میدانی صرفه جویی در انرژی فن کویل کاستی

مطالعات میدانی با کیفیت بالا در ساختمانهای دارای سیستم تهویه مطبوع واقع در سرما، دما مطابقت دارد و آب و هوای گرم، مورد مطالعه در هر دو تابستان و زمستان به اثبات رسیده است. کنترل مدل پیش بینی (MPC) به طور جامع برای تعیین تنظیمات درجه حرارت HVAC داخلی و دمای راحت استفاده می شود.
استراتژی MPC غیر خطی برای پیش بینی کنترل. هدف از این روش حفظ راحتی در داخل خانه در عین جلوگیری از ورود سیستم HVAC به عملیات پر بار و بهینه سازی است. در حین کار با ظرفیت کم از یک سیستم کنترل فازی برای پیش بینی راحتی حرارتی داخلی برای کاهش موثر جریان متوسط روزانه یک سیستم تهویه مطبوع استفاده کرد. دو سیستم MPC را برای تعیین راه حل بهینه برای تعادل بخش حرارتی داخلی پیشنهاد کرده است.

حفظ آسایش حرارتی

کنترل سیستم راحتی و آب سرد علاوه بر این، یک مدل ادغام MPC و احساس حرارتی پویا می تواند راحتی حرارتی محیط داخلی را حفظ کند در حالی که انرژی را با سرعت کمتری از مدل معمولی MPC-PMV مصرف می کند. درک انسان از راحتی حرارتی به طور کلی با اقلیم متفاوت است.
برای پیش بینی تغییر آب و هوا از یک سیستم MPC تصادفی استفاده شده است. برای محاسبه حداقل انرژی مورد نیاز برای دستیابی به آسایش حرارتی داخلی. راحتی حرارتی داخلی نه تنها یک واکنش قابل درک از بدن انسان به محیط زیست است. راحتی بلکه پاسخ به تقاضا (DR) به توانایی خنک کننده سیستم های HVAC است. الگوریتمی را برای حل مشکلات بارگذاری چیلر بهینه (OCL) استفاده کرد. روش  ASHRAE یک استاندارد اجماع صنعت برای توصیف نیازهای راحتی در ساختمان ها ایجاد شده است.

استاندارد ASHRAE Standard 55-2004 فن کویل کاستی

استاندارد ASHRAE Standard 55-2004  شرایط محیطی حرارتی برای اشغال انسان نشان می دهد. هدف این استاندارد تعیین ترکیبات محیطی حرارتی داخلی است و عوامل شخصی که شرایط محیطی گرمایی را برای اکثریت قابل قبول از سرنشینان داخل فضا ایجاد می کند. تمایز بین پاسخ راحتی حرارتی در ساختمانهای مطبوع و دارای تهویه طبیعی و پیشنهاد می شود که سازگاری رفتاری گنجانیده شده در مدل های تعادل گرمایی معمولی فقط تا حدی می تواند توضیح دهد. این تفاوت ها و راحتی به طور قابل توجهی تحت تأثیر انتظارات مردم از حرارت محیط قرار گرفت. محیط. رابطه بین دمای مطلوب را مشخص شده و دمای داخلی / فضای باز حاکم بر این مطالعه نشان داد که سازگاری در حال کار است.

ساختمانهایی با HVAC متمرکز

نتایج نشان داد که افرادی که از HVAC استفاده می کنند ساختمانها کاملاً به دامنه بسیار محدودی از دمای داخلی که ارائه می شود، با روش فعلی HVAC تنظیم شده اند. با این حال، به طور بالقوه هزینه انرژی بسیار بالایی برای نگهداری وجود دارد. آن شرایط حرارتی راحت و محدود تعریف شده است. مدل تطبیقی برای راحتی حرارتی، و استفاده از یک سیستم منطق فازی برای تنظیم دقیق دمای اتاق است. مهم است که محیط گرمایی از شبیه سازی به طور منظم با ارزیابی راحتی واقعی از افراد انسانی در یا مطالعات اتاق یا ساکنان ساختمان واقعی در مطالعات میدانی است. ارزیابی راحتی حرارتی توسط افراد انسانی با داشتن ارزش ماندگاری بیشتر در تحقیق، سهم برتر دانش هستند. جامعه از ارزیابی راحتی شبیه سازی شده که با یک مدل راحتی مشخص می شود. مهندسان HVAC در عمل به مقدار دمای هوا مورد نیاز علاقه مند هستند. راحتی گرمایی را به جای اینکه در شاخص راحتی باشد، تضمین کنید.
بسیاری از مطالعات استفاده از کنترل کننده های PID را برای کنترل کنترل صرفه جویی در انرژی HVAC بررسی می کنند. سیستم هایی با الگوریتم های بهینه شده یا استفاده از عوامل اقلیمی برای پیش بینی نیازهای RT سیستم های تهویه مطبوع چند مقاله ترکیبی از کنترل سیستم تهویه مطبوع با نیازهای داخلی برای ارزیابی HVAC پاسخ تقاضا، امتیاز ناراحتی روزانه (DDS) را ارائه داد.

نتیجه گیری

فن کویل کاستی یکی از شناخته شده ترین دستگاه ها برای تهویه مطبوع ساختمان است و هر چقدر که بتوانید در میزان مصرف انرژی این دستگاه تهویه صرفه جویی کنید به همان اندازه می توانید در فصل تابستان، از آن بیشتر استفاده کنید. تعداد نفرات موجود در محل در میزان انرژی فن کویل کاستی تاثیر به سزایی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم های قابل عرضه تهویه مطبوع، با ما تماس بگیرید.