فن کویل کانالی

فن کویل کانالی یکی از محبوب ترین دستگاه های تهویه مطبوع است که مانند هر دستگاه تهویه هوا هوای ورودی را گرفته ، تغییر داده و به محیط بازمی گرداند.

گردش و تنظیم هوای با کیفیت بهتر فن کویل کانالی

گردش و تنظیم هوا مهم ترین عملکرد این دستگاه است. همه دستگاه ها به خصوص فن کویل کانالی می تواند هوای محل را تغییر داده و دوباره آن را به همان محل باز گرداند. سیم پیچ، فن، موتور، لوله های ورودی و خروجی آب سرد و گرم در تغییر دمای محل نقش موثری دارند. آب سرد و گرم از طریق دیگ بخار وارد شبکه سیم پیچ ها شده و در نهایت هوای محل را تغییر می دهد. سیم پیچی ها و لوله های مسی و پره ای در کارایی فن کویل کانالی کانالی نقش موثری دارند. در فصل سرما ، آب گرم وارد لوله ها و سپس سیم پیچ ها می شود و سیم پیچ های مسی را گرم می کند. چرخش فن باعث تماس هوا با این سیم پیچ ها ، تبادل گرما و در نهایت رسیدن به دمای بالاتر می شود. در فصل زمستان هوای گرم از ف دستگاه خارج شده و به محل شما وارد می شود. در فصل تابستان همین جریان تکرار شده و هوای سرد وارد محیط شده و آن را خنک می کند.

سازه فن کویل کانالی

فن کویل در انواع و اقسام مختلفی طراحی و تولید می شود و این نوع دستگاه به سقف و به صورت روکار نصب می شود.

موقعیت نصب فن کویل کانالی

این نوع دستگاه در جلوی سقف نصب می شود و هرگز فضای زیادی محل را اشغال نمی کند. در صورتی که به صورت توکار کار شود فقط دریچه فن کویل کانالی در معرض دید خواهد بود و بازهم مانند مورد قبلی فضای بیشتری را اشغال نمی کند و شما می توانید در کمترین فضا دستگاه مورد نظر خود را نصب کرده و از آن استفاده کنید. از آن جایی که فن کویل کانالی در سقف نصب می شود بنابراین هوای مطبوع از جهت مخالف می وزد و هوای محل را تغییر می دهد. اما در هر صورت دستگاه داکت در دو نوع افقی و عمودی موجود است.

فن کویل کانالی پنهان و دور از چشم طراحی شده اند، و می توانند گرما و سرما را در محیط ایجاد کنند. می توان از آن ها به عنوان فضاهای داخلی همه کاره و در عین حال با کارایی آرام در نظر گرفته شوند که برای فضاهایی مانند هتل ایده آل هستند. می توان دمای هوا را برای مسافرانی که نسبت به دمای گرم / سرد حساس هستند به نحو مطلوب تنظیم کرد. کاربران می توانند ترموستات فن کویل کانالی را از راه دور کنترل کنند و این یکی از ویژگی های دوست داشتنی فن کویل کانالی به شمار می رود. فن کویل کانالی را می توان به صورت هوشمندانه نیز طراحی و تولید کرد که به محض ورود مسافران به اتاق هتل روشن شده و با خارج شدن نفرات از محل به صورت اتوماتیک خاموش شود.

ویژگی ها و مزایا

ویژگی ها و مزایای باعث محبوبیت بیشتر این دستگاه می شود. شما می توانید در هر محلی با هر میزان ارتفاع و موقعیتی از فن کویل کانالی استفاده کنید. بنابراین می توان در هر فضایی با هر کاربری اعم از مسکونی ، تجاری ، اداری ، آموزشی و تفریحی از فن کویل کانالی برای تهویه مطبوع استفاده کرد. این که بتوان هوای اتاق و سالن ها را نسبت به یکدیگر به صورت متفاوت تنظیم کرد، مهم ترین ویژگی دستگاه فن کویل کانالی است. این دستگاه در کاهش آلودگی صوتی و نویز تاثیر به سزایی دارد و این دومین ویژگی آن به شمار می رود. خرید اقتصادی و مقرون به صرفه فن کانال کانال کویت به همراه عمر مفید طولانی از مزایای دیگر آن است.

فن کویل کانالی

فن کویل کانالی

معایب

البته درست نیست که به معایب این دستگاه تهویه مطبوع اشاره ای داشته باشیم ولی عدم تغییر رطوبت محل و هوای ورودی یکی از معایب این دستگاه به شمار می رود. در واقع هوای داخل اتاق وارد دستگاه شده و بعد از تغییر از آن خارج می شود. این چنین هوایی با سایر هوای تازه و تغییر یافته ترکیب نمی شود. مشخص می شود که فن کویل کانالی فقط هوای داخل اتاق را می مکد و نه هوای تازه از جای دیگر. هوای محل وارد فن کویل کانالی شده و پس از تغییر دما و بعد از عبور از فیلترهای دستگاه دوباره به محل باز می گردد و مشخص است که هوای ثابت یک محل بارها و بارها وارد فن کویل کانالی شده و بعد از تغییر دوباره به همان محل برمی گردد.

مشابهت و تفاوت های فن کویل کانالی با سایر دستگاه ها

ساختار و کارایی تمامی فن کویل ها یکسان است و فقط در برخی بخش ها و اجزا و عملکردها نسبت به هم متفاوت هستند. البته محل نصب و قرارگیری آن هم عامل تعیین کننده ای است ، این که به صورت روکار یا توکار نصب شود می تواند در دریافت هوای مطبوع شما تاثیر خیلی زیادی داشته باشد. نصاب شرکت تهویه وایو، این فن کویل کانالی را براساس دستورالعمل نصب و راه اندازی می کند. تفاوت بین مجاری و کاستی های آنها شامل شکل دریچه خروجی آنها است. تفاوت بین مجاری و کاستی های آنها شامل شکل دریچه خروجی آنها است. شیر خروجی فن کویل کانالی ، ساده است ولی در دستگاه معیوب به صورت صفحه کنترلی دیده می شود.  این دستگاه ، شیر تخلیه دارد و کانال تخلیه شده و برای کار مجدد آماده می شود.

صرفه جویی در فضا با فن کویل کانالی کوچک تر و با ظرفیت تولید بیشتر

زمانی که شما فن کویل کانالی کوچک تری را در محل خود نصب می کنید در هزینه های بعدی خود به مقدار زیادی صرفه جویی می کنید. در سیستم های کوچک تر، ظرفیت دستگاه ها افزایش یافته و کارایی دستگاه بهینه شده است. این قضیه نشان می دهد که این چنین دستگاه هایی منعطف بوده و شما می توانید در عین افزایش کارایی دستگاه، در بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی کنید.

افزایش بهره وری انرژی

در دستگاه های بزرگتر از سیستم اینورتر استفاده شده و به همین دلیل می توان گفت که این دستگاه ها کارایی و بهره وری خیلی بالایی دارند و فن کویل موجود در این دستگاه ها چهار طرفه بوده و با قدرت و توان بیشتری کار می کند. کارایی و بهره وری این چنین دستگاه هایی، ۱۱% افزایش یافته است.

تنظیمات استاندارد

هر چقدر که دستگاه خود را براساس استانداردهای بین المللی و ملی کشور خود تنظیم کنید به همان اندازه کارایی و بهره وری آن بالا بوده و هزینه های انرژی مصرفی شما کاهش خواهد یافت. این نوع دستگاه ها می توانند با هر نوع آب و هوایی سازگاری داشته باشند و به همین دلیل کارایی و بهره وری بالایی دارند. کمپرسورهای فن کویل کانالی براساس دمای اتاق کار کرده و به همین دلیل کمپرسور می تواند در شرایط ایده ال کار کند و همین امر باعث افزایش عمر دستگاه کمپرسور و دستگاه خواهد شد.

در صورتی که خنکی هوا زیاد باشد، دستگاه های هوشمند کمتر کار خواهند کرد و لازم نیست که انرژی بیشتری را برای تغییر هوای محل صرف کنند. طراحی و تولید دستگاه های فن کویل کانالی هوشمند به صرفه جویی از خیلی جهات کمک خواهد کرد و در نهایت باعث افزایش عمر دستگاه ها خواهد شد. این دستگاه ها براساس دمای هوا کار می کنند.

خنکی هوای داخل محل

این چنین دستگاه هایی می توانند در فصل تابستان، هوای محل را تا منفی ۱۰ درجه سانتیگراد خنک کنند در حالی که کولرهای گازی تا منفی ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر درجه کارایی دارند.

لوله کشی منعطف

سیستم لوله کشی این چنین دستگاه هایی منعطف بوده و به همین دلیل است که در اندازه های مختلف و متفاوتی تولید می شوند.

تنوع در طراحی و تولید

لوله کشی نوع رایزر باعث شده که این چنین دستگاه هایی در طرح ها و اندازه های مختلف و متفاوتی تولید شوند. با چنین دستگاه هایی می توان تا ۱۲ طبقه هوای محل را تغییر داده و آن را بهبود بخشید و بهترین جایگزین برای چیلرهای متوسط و بلندتر هستند.

انعطاف پذیری در اتصالات داخلی سیستم های VRV و فن کویل کانالی

سیستم اتصالات در این چنین دستگاه هایی در مقایسه با خیلی از دستگاه ها بهبود یافته و به همین دلیل است که می توان دستگاه های بزرگ تری را طراحی و تولید کرد. البته انعطاف پذیری دستگاه های توکار کمتر از ۱۰۰ درصد تغییر یافته اند. در برخی از برندها مانند دایکین، انعطاف پذیری تا ۲۰۰ درصد هم افزایش یافته و مهندسان اکثر برندها بر آن شده اند تا سیستم های کارآمدتری را طراحی و تولید کنند و به همین دلیل هر ساله طرح های جدید طراحی و تولید می شود که از هر جهت برای مصرف کننده و تولید کننده مقرون به صرفه هستند.

 نتیجه گیری

با فن کویل کانالی می توانید به راحت ترین شکل ممکن، هوای محل خود را تغییر دهید و از آن جایی که مهندسان اکثر کارخانجات برند هر ساله در طرح های خود، نوآوری می کنند به همین دلیل طرح های جدید کارایی و بهره وری بالایی داشته و در عین حال می توان با آن ها در بسیاری از هزینه های انرژی صرفه جویی کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، همین حالا با ما تماس بگیرید.