مزایا و معایب وی آر اف

معایب و مزایای وی آر اف چیست؟ برای پاسخ به این سوال لازم است که این نوع تهویه را به دقت بررسی کنیم. ما در این مقاله، معایب و مزایای وی آر اف را به دقت بررسی می کنیم.

مزایای سیستم وی آر اف چیست؟

ساده ترین توضیح VRF توصیف آن به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع بدون مجرای در مقیاس بزرگ است که می تواند با ظرفیت بالایی کار کند. طراحی خاص سیستم VRF براساس کاربرد متفاوت است. به طور کلی ، فناوری VRF توانایی فعالیت چندین واحد داخلی یا مناطق با یک سیستم را فراهم می کند. سیستم های VRF یا می توانند یک سیستم پمپ حرارتی باشند یا یک سیستم بازیابی گرما ، که گرمایش و سرمایش همزمان را فراهم می کند.

افسانه ها و حقایق فناوری VRF HVAC چیست؟

 1. واقعیت: سیستم های VRF گرمایش و سرمایش همزمان را فراهم می کنند
  سیستم VRF HVAC می تواند همزمان مناطق مختلف یا اتاقهای داخل ساختمان را گرم و خنک کند. در صورت انتخاب سیستم VRF مناسب ، ساکنان ساختمان می توانند تنظیمات دما را به دلخواه شخصی خود تنظیم کنند.
 1. باور نادرست: VRF فقط در برنامه های تجاری قابل استفاده است
  تجهیزات VRF می توانند همراه با طیف گسترده ای از محصولات سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار گیرند. این بدان معنی است که می توان یک سیستم VRF را برای تأمین نیازهای کنترل آب و هوا از یک اقامتگاه کوچک یک خانوادگی تا رسیدن به یک ساختمان مرتفع تجاری ، مقیاس بندی کرد.
 1. واقعیت: سیستم های VRF با حجم بسیار کمی کار می کنند
  برخلاف برخی از فناوری های قدیمی HVAC ، سیستم های VRF بسیار بی صدا هستند. نصب سیستم VRF علاوه بر این مزیت کاهش سر و صدای محیط را در داخل و خارج ساختمان دارد.
 1. افسانه: واحدهای HVAC VRF حجیم هستند
  تجهیزات VRF در مقایسه با سایر تجهیزات HVAC بسیار زیبا و جمع و جور است. این امر VRF را به یک راه حل عالی برای نصب تجهیزات HVAC در مناطقی با فضای محدود ، مانند هنگام بازسازی بناهای تاریخی تبدیل می کند.
 1. واقعیت: نصب سیستم های VRF آسان است
  از آنجا که وزن تجهیزات VRF بسیار کمتر از تجهیزات داکت است ، نصب یک سیستم VRF آسان تر است و نیاز به تلاش فیزیکی کمتری نسبت به یک سیستم HVAC سنتی دارد.

نکته حرفه ای: نصب VRF فقط باید توسط متخصصانی انجام شود که براساس نوع سیستم VRF در حال اجرا آموزش دیده و دارای گواهینامه کارخانه باشند.

معایب دستگاه وی آر اف چیست؟

دستگاه VRF به یک روتر اجازه می دهد تا چندین شبکه را اجرا و جدا کند حتی اگر آدرسهای IP آنها با هم تداخل داشته باشد یا متناقض باشد. موارد اصلی استفاده از VRF در یک مرکز داده مشابه VLAN در لایه ۲ است: استفاده از زیرساخت های مشترک فیزیکی برای انتقال چندین جریان ترافیکی جدا شده برای محیط های چند مستأجر ، جایی که این جریان ها فقط در نقاط مرزی پیکربندی شده ، به طور معمول دیوارهای فایروال عبور می کنند یا IDS باشد.

مسیریابی و انتقال مجازی (VRF) یک فناوری است که در روترهای شبکه IP (پروتکل اینترنت) گنجانده شده است که اجازه می دهد چندین نمونه از جدول مسیریابی در یک روتر وجود داشته باشد و همزمان کار کند. این با اجازه تقسیم بندی مسیرهای شبکه بدون استفاده از چندین دستگاه ، عملکرد را افزایش می دهد. از آنجا که ترافیک به طور خودکار تفکیک می شود ، VRF همچنین امنیت شبکه را افزایش می دهد و می تواند نیاز به رمزگذاری و احراز هویت را از بین ببرد. ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) اغلب با استفاده از VRF شبکه های خصوصی مجازی (VPN) جداگانه ای برای مشتریان ایجاد می کنند. بنابراین از این فناوری به عنوان مسیریابی و ارسال VPN نیز یاد می شود که جزوی از معایب و مزایای وی آر اف محسوب می شود.

مزایا و معایب وی آر اف

مزایا و معایب وی آر اف

مزایای وی آر اف چیست؟

 1. اثربخشی انرژی. سیستم های VRF HVAC به چند دلیل از انرژی کمتری استفاده می کنند. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که دقیقاً مقدار خنک کننده مورد نیاز برای شرایط فعلی را تأمین می کند ، بدین معنی که با دفعات کمتری و با ظرفیت کمتر کار می کند. سیستم VRF HVAC همچنین برای گرفتن گرما از فرآیند خنک سازی و استفاده مجدد از آن در مناطق دیگر که ممکن است به گرمایش نیاز داشته باشند ، طراحی شده است.
 2. عملکرد آرام. در سیستم VRF HVAC ، نوع متراکم کننده پر سر و صدا معمولاً در خارج قرار دارد و دستگاه های کنترل هوای داخلی از سیستم تقسیم سنتی کوچکتر و ساکت ترند.
 3. گرم کردن و خنک کردن به طور همزمان. سیستم VRF HVAC گرمای باقیمانده جذب شده از هوا را در طی فرآیند خنک سازی گرفته و آن گرما را به قسمتهای دیگر ساختمان که به گرما نیاز دارند هدایت می کند. این بدان معناست که شما می توانید برای مهمانی در اتاق نشیمن تهویه مطبوع داشته باشید ، در حالی که اتاق خواب محل خواب کودک را گرم می کنید. یا می توانید در زمستان برای دفاتر پنجره خنک کننده گرما داشته باشید و برای یک جلسه بزرگ تهویه مطبوع در اتاق کنفرانس مرکزی داشته باشید. شما حالا می توانید به راحتی مزایای این دستگاه را تشخیص دهید.
 4. راحتی مداوم. کمپرسور سیستم VRF می تواند نیازهای دقیق هر منطقه را تشخیص داده و مقدار دقیق مبرد مورد نیاز برای انجام کار را ارسال کند. در نتیجه ، هر منطقه از فضای شما به طور مداوم با رطوبت کنترل شده و بدون لکه های گرم و سرد راحت است که جزو مزایای وی آر اف محسوب می شود.
 5. زمان کمتر. از آنجا که سیستم VRF HVAC فقط در صورت نیاز و در شرایط بار جزئی طراحی شده است ، قطعات ساییدگی کمتری دارند. این به معنای خرابی کمتر است. همچنین ، اگر مشکلی در استفاده از یک کنترل کننده هوا وجود داشته باشد ، اغلب دیگران تحت تأثیر قرار نمی گیرند. این بدان معناست که کل فضای شما یک باره بدون تهویه هوا نخواهد بود.
 6. صرفه جویی در فضا. از آنجا که هندلرهای هوا کوچکتر هستند و سیستم های VRF HVAC معمولاً به مجاری احتیاج ندارند ، برای تجهیزات به فضای دیوار و سقف آنچنانی نیاز ندارند. این بدان معناست که شما می توانید سقف های زیبا و زیبا را در آپارتمان خود نگه دارید.
 7. کنترل های مدرن. برای اقامتگاه ها ، می توانید از فناوری کنترل تلفن همراه استفاده کنید که به شما امکان می دهد تنظیمات دما را برای هر منطقه از دستگاه تلفن همراه خود تنظیم کنید. برای تنظیمات تجاری ، کنترل های داخلی سیستم VRF ممکن است به شما اجازه دهند از خرید نرم افزار گران قیمت مدیریت ساختمان صرف نظر کنید که جزو مزایای وی آر اف محسوب می شود.

معایب وی آر اف چیست؟

 1. قیمت بیشتر. سیستم های VRF HVAC ممکن است هزینه بیشتری نسبت به سیستم های هوای مرکزی سنتی داشته باشند. اما این هزینه می تواند با کاهش قبوض انرژی و هزینه های تعمیر در طول زمان جبران شود. از یک متخصص HVAC بخواهید تا در مقایسه هزینه و فایده به شما کمک کند.
 2. نیاز به نصاب ماهر و با تجربه. این سیستم بسیار پیچیده است و به نصب نصب آموزش دیده و باتجربه نیاز دارد. اگر شرکتی را انتخاب کنید که نیاز شما را به سیستم های VRF HVAC منحصر به فرد کند ، در صورت کمترین نتیجه در صورت قطع شدن لازم است که با شرکت سرویس کار معتبری تماس بگیرید.
 3. عدم قدرت و توان خروجی در ماه های سرد سال. سیستم VRF HVAC ممکن است در سردترین ماه ها نتواند فضای NYC شما را به اندازه کافی گرم کند. بسیاری از صاحبان خانه و صاحبان مشاغل در صورت لزوم گرمای تابشی کف را به عنوان مکمل نصب می کنند.
 4. اندازه بزرگتر و مصرف بیشتر. حتماً هنگام نصب مارک از نصب کننده خود بخواهید اندازه دستگاه های کنترل هوا را بررسی کند. برخی از مارک های VRF HVAC دستگاه های بسیار بزرگتری نسبت به بقیه دارند.
 5. محدودیت استفاده همزمان از مزایای گرمایش/ سرمایش. اگر بخواهید که از این مزایا به طور همزمان استفاده کنید لازم است که مبلغ بسیار بیشتری را هزینه کنید. دستگاه های ۲/ ۳ لوله ای نسبت به تک لوله گران هستند ولی می توانند این نیاز شما را برآورده کنند.
 6. عدم استفاده برای ساختمان های بلند مرتبه و آسمان خراش ها. سیستم های وی آر اف فقط مناسب آپارتمان های با ارتفاع کم هستند. هزینه سرمایش و گرمایش با این چنین سیستمی در ساختمان های بلند و آسمان خراش ها بسیار بالا خواهد بود.
 7. دستگاه بزرگ و تجهیزات اضافی. امروزه اکثر کارخانه داران سعی می کنند که هزینه های تولید را کاهش داده و در عوض درآمد اضافی کسب کنند. اگر کارخانه داری نسبت به ساخت دستگاه های بزرگ تر تمایل داشته باشد لازم است که قطعات بزرگ و بیشتری را در خط تولید استفاده کند.

قیمت وی آر اف چیست؟

برای خرید وی آر اف لازم است که برند معتبری را خریداری کنید. قیمت وی آر اف متناسب با برند مشخص می شود. برای خرید می توانید به فروشگاه آنلاین / فیزیکی شرکت فروشگاهی تهویه وایو مراجعه کنید که اینهم که جزو مزایای وی آر اف محسوب می شود 🙂

نتیجه گیری

وی آر اف ظرفیت بالایی دارد و می توانند سرمایش و گرمایش همزمان را فراهم کنند. مزایای وی آر اف البته کم نیستند که در مجموع مزایای آن در مقایسه با معایب آن خیلی بیش تر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.