آشنایی با انواع چیلرها
جمعه، ۱۱ تیر ۱۴۰۰
خرید vrf
راهنمای خرید VRF
جمعه، ۱۱ تیر ۱۴۰۰
Show all

مزیت های استفاده از چیلر

مزیت چیلر

مزیت چیلر

ساز و کار چیلرها

آیا شما نیز به دنبال نصب و راه اندازی یکی از بهترین انواع چیلر ها هستید؟ آیا می دانید که مهمترین و اصلی ترین مزیت های مربوط به استفاده از سیستم های برودتی مذکور کدامند؟ می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجزای مربوط به تجهیزات و دستگاه های مذکور، مطالب عرضه شده در این وب سایت را تا انتها مورد مطالعه قرار داده و از این راه مفیدترین و سودمندترین اطلاعات را به دست آورید. چیلر ها یکی از باکیفیت ترین و محبوب ترین انواع سیستم های برودتی محسوب می شوند که از طراحی منحصر به فردی برخوردار بوده و ابعاد گوناگونی را نیز دارند. شما می توانید این دستگاه ها را به راحتی در یک فضای باز نیز نصب کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید. توصیه می شود که حتما قبل از اینکه یکی از بهترین انواع چیلرها را تهیه و خریداری کنید، در خصوص ساز و کار آن اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید. تجهیزات و دستگاه های مذکور با توجه به انواع متفاوتی که دارند، از نحوه ی عملکرد مختلفی نیز برخوردار هستند. شما نیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به کاتالوگ و دفترچه راهنمای استفاده از این محصولات مراجعه کرده و راهنمایی های مورد نیاز خود را از این طریق به دست آورید. البته می توانید در صورت داشتن هرگونه ابهام یا سوالی نیز، با دوستان ما در ارتباط باشید. در ادامه مقاله نیز سعی بر آن دارین تا در مورد قسمت های مختلف سیستم های برودتی مذکور و دلایل استفاده از این محصولات، توضیحات مفصلی را به حضورتان ارائه دهیم. با تهویه وایو همراه باشید.

جهت هماهنگی و مشاوره رایگان جهت اطلاعات فنی، نحوه خرید، نصب و شرایط خرید اقساطی دستگاه ها با ما در تماس باشید.

نصب و راه اندازی چیلرها تجهیزات و دستگاه های مذکور

یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که در خصوص استفاده از چیلر ها وجود دارد، نصب و راه اندازی این سیستم های برودتی می باشد به طوری که افراد باید حساسیت و دقت بیشتری را بر این مرحله داشته باشند تا بتوانند به شکل صحیح و با ایمنی بیشتری اقدام به استفاده از تجهیزات و دستگاه های مذکور داشته باشند.توصیه می شود که حتما برای نصب و راه اندازی این تجهیزات، حتما از افراد کاربلد و با تجربه کمک بخواهید و حتما قبل از نصب نیز محیط و مکان نصب این دستگاه را آماده کنید تا نصاب در کمترین و کوتاه ترین زمان ممکن بتواند چیلر مورد نظر شما را نصب نماید. البته در نظر داشته باشید که نصب و راه اندازی سیستم های برودتی نیازمند پرداخت یک سری از هزینه ها می باشد که شما می توانید قبل از نصب، در خصوص هزینه های مربوط به آن، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. همچنین می توانید برای نصب و راه اندازی سیستم های برودتی ساختمان خود، با همکاران و متخصصان بسیار با تجربه ی ما در ارتباط بوده و از این طریق بهترین و بی نظیرترین خدمات را دریافت نمایید. نصاب های حرفه ای به خوبی می دانند که در راه اندازی تجهیزات و دستگاه های مذکور بایستی به یک سری از مهمترین و اصلی ترین نکات باید توجه ویژه ای را داشته باشند که از مهمترین و ضروری ترین این آیتم ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

توجه کنید:

– شرایط آب و هوایی منطقه ای که قرار است این دستگاه نصب شود
– مساحت مورد نیاز برای نصب دستگاه
– برند و نوع تجهیزات و دستگاه های مذکور
– تعداد طبقات ساختمان
– ارائه ضمانت نامه و گارانتی نصب
– ارائه نکات مهم در خصوص نگهداری از دستگاه

همچنین توصیه می شود که در صورت مشاهده هرگونه نقصی در عملکرد مربوط به این سیستم های برودتی، سریعا با نصاب خود در تماس بوده و موضوع را پیگیری کنید. نگهداری از تجهیزات و دستگاه های مذکور نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که اگر به این امر توجه کافی نداشته باشید، ممکن است هزینه های بالایی را برای تعمیر سیستم برودتی مورد نظر خود پرداخت کنید.

تجهیزات چیلر
مهمترین دلایلی که سبب شده تا از چیلرها استفاده کنیم؟

همانطور که در قسمت های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از افراد قصد تهیه مرغوب ترین و مدرن ترین انواع چیلر ها را دارند تا بتوانند تهویه مطبوع مورد نظر خود را در صنعت یا ساختمان خود داشته باشند. البته دلایل بسیار زیادی وجود دارد که سبب شده است تا امروزه بسیاری از مردم در سراسر دنیا به دنبال خرید و استفاده از بهترین انواع سیستم های برودتی باشند که بی شک شما نیز با توجه به دلایل شخصی خود، قصد خرید تجهیزات و دستگاه های مذکور را دارید. با این حال ما در این قسمت از مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد مهمترین دلایلی که سبب شده است تا ما از سیستم های برودتی مذکور استفاده کنیم که از بارزترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل استفاده از چیلر

– چیلر ها مطمئن ترین و ایمن ترین سیستم های در میان تمام سیستم های برودتی به شمار می آیند که می توانند کارایی خود را حتی در بدترین شرایط ممکن نیز حفظ نمایند.
– سیستم های برودتی مذکور از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند و همین امر سبب شده است تا بسیاری از مردم با علاقه مندی بالایی اقدام به خرید این مدل از سیستم های برودتی داشته باشند.
– تجهیزات و دستگاه های مذکور قابلیت کنترل بسیار بالایی را دارند به طوری که تابلوی کنترل مربوط به این تجهیزات را می توانید در هر قسمتی از ساختمان نصب کرده و دسترسی راحتی را به آن داشته باشید.
– استفاده از سیستم های برودتی مذکور در ساختمان های بزرگ و چند طبقه بسیار به صرفه تر از دیگر سیستم های برودتی مانند کولرهای گازی خواهد بود.
– راندمان مربوط به تجهیزات و دستگاه های مذکور بسیار بالا بوده و این امر می توانید از مهمترین دلایل مربوط به خرید و استفاده از این تجهیزات باشد.

دلایل استفاده از چیلر

جهت هماهنگی و مشاوره رایگان جهت اطلاعات فنی، نحوه خرید، نصب و شرایط خرید اقساطی دستگاه ها با ما در تماس باشید.

مهمترین مزیت های مربوط به استفاده از چیلرها

چیلر ها (به ویژه انواع چیلر ساختمان، چیلر اسکرو و چیلر اسکرال) با توجه به تنوع بسیار بالایی که دارند، از مزیت های استفاده بی نظیری نیز برخوردار هستند. به طوری که شما نیز می توانید قبل از خرید و استفاده از این سیستم های برودتی، در خصوص مزیت های مربوط به این دستگاه ها، اطلاعات مد نظر خود را به دست آورده و سپس با در نظر گرفتن قدرت مالی خود اقدام به خرید داشته باشید. از مهمترین مزیت های مربوط به استفاده از تجهیزات و دستگاه های مذکور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– استفاده از چیلر ها بدون سر و صدا و هر گونه ارتعاشی می باشد.
– با نصب سیستم های برودتی مذکور می توان آلاینده های بسیار ناچیزی را تولید کرد
– تجهیزات و دستگاه های مذکور دوست دار محیط زیست بوده اند
– استفاده از تجهیزات و دستگاه های مذکور نیازمند مصرف انرژی برق کمتری می باشد
– بازگشت سرمایه اولیه در کمترین زمان ممکن
– تنوع مربوط به سیستم های برودتی مذکور بسیار بالا است
– نصب و راه اندازی مربوط به تجهیزات و دستگاه های مذکور بسیار راحت می باشد.
– قیمت های عرضه شده برای تجهیزات و دستگاه های مذکور بسیار مناسب می باشد.

مزیت استفاده از چیلر
اجزای مربوط به چیلرها

چیلر جذبی و چیلر تراکمی (یا همان چیلر برقی) از مدرن ترین انواع سیستم های برودتی به شمار می آیند که در ساخت و طراحی آنها از اجزا و قطعات بسیار متعدی استفاده شده است. هر یک از اجزای مربوط به تجهیزات و دستگاه های مذکور دارای وظیفه ی خاصی می باشند که از مهمترین و اصلی ترین اجزای مربوط به چیلر تراکمی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمپرسورها
یکی از مهمترین قطعات تعبیه شده در سیستم های برودتی مذکور را کمپرسورها شکل داده است که این قطعه از تنوع بالایی برخوردار بوده و با توجه به نوع چیلر، از بهترین مدل آن استفاده می شود.

اواپراتورها
تبخیر کننده ها یا اواپراتورها یکی از دیگر اصلی ترین قطعات مورد استفاده در سیستم های برودتی مذکور می باشد که از یک لوله و پوسته تشکیل شده است و آب مورد نظر از داخل این لوله ها عبور داده می شود که گرمای آن گرفته شده و به دمای زیر صفر درجه سانتی گراد برسد.

اجزای چیلر

از دیگر مهمترین اجزای مربوط به این تجهیزات

افرادی که قصد آگاهی از قیمت چیلر خانگی و نهایتا خرید چیلر خانگی را دارند حتما با اجزا و قطعات موجود در تجهیزات و دستگاه های مذکور از نزدیک آشنا شوند. از دیگر مهمترین اجزای مورد استفاده در سیستم های برودتی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

شیر انبساط
شیر انبساط یکی از مهمترین قطعات تعبیه شده در چیلر خانگی بوده که در صورت بالا بودن میزان فشار داخلی، می توانید فعال شده و آب اضافه را به شکل بخار به سمت بیرون هدایت کند.

کندانسورها
از دیگر مهمترین و اصلی ترین اجزای مورد استفاده در سیستم های برودتی می توان به کندانسورها اشاره کرد که این قطعه را می توان در دو مدل مشاهده کرد که یکی مناسب برای استفاده در چیلر هوا خنک (حال از نوع چیلر تراکمی هوا خنک) و دیگر نیز برای چیلر تراکمی آب خنک مناسب می باشد. از دیگر اجزای مورد استفاده در سیستم های برودتی مذکور نیز می توان به فیوزها، گیج فشار ضعیف، گیج روغن، بی متال، تایمر، آنتی فریز، رله های هوشمند، ترموستات و غیره اشاره کرد.

جهت هماهنگی و مشاوره رایگان جهت اطلاعات فنی، نحوه خرید، نصب و شرایط خرید اقساطی دستگاه ها با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *