مینی چیلر ایرانی

با طراحی مینی چیلر ایرانی دسترسی به این محصول با قیمت مناسب فراهم شد و همه چیز برای داشتن یک فضای سرد مناسب شکل گرفت. مینی چیلر ها در واقع نوعی چیلر کوچک محسوب می شوند که برای اماکن اداری قابل نصب هستند و همینطور در فضای تجاری و مسکونی که متراژ چندان بالایی ندارد نیز گزینه خوبی است.

چرا مینی چیلر ایرانی؟

بگذارید در این مورد صحبت کنیم که اصلاً چرا باید مینی چیلر ایرانی خریداری کنیم وقتی خارجی آن نیز وجود دارد؟ موضوع این است که در ایران افراد به خرید محصول با برند خارجی عادت کرده اند اما این روزها شرایط کمی فرق کرده است. مینی چیلر یک دستگاه است و دستگاه شامل یک سری قطعات می شود و این قطعات به مرور زمان دچار زنگ زدگی می شوند و آسیب ایجاد می کنند و نیاز به تعویض یا تعمیر دارند بنابراین وقتی مینی چیلر خارجی خریداری کنید شرایط دسترسی به قطعات و تعویض آن سخت است و مجبور می شوید دستگاه را به کل کنار بگذارید و یک دستگاه جدید خریداری کنید. در خصوص مینی چیلر ایرانی شرایط به این صورت است که می توان پس از مدتی اقدام برای تعویض بخش های مهم مینی چیلر کرد و قطعات مورد نظر وجود دارد و شرایط تعویض نیز به خوبی فراهم است. از یاد نبرید که مینی چیلرهای ایرانی هم قیمت مناسب تری برای شما دارد و هم شرایط تعمیر آن فراهم است.
از سوی دیگر محصولی که در ایران ساخته می شود با شرایط محیطی در ایران سازگار است و این موضوع در خصوص مینی چیلر ایرانی نیز بسیار صدق می کند به هر حال شما در ایران زندگی می کنید و این موضوع بسیار اهمیت دارد که محصولی خریداری کنید که با موقعیت منزل شما سازگار باشد. مینی چیلر های ایرانی به طور کلی در لیست دستگاه هایی قرار دارند که برای منازل مسکونی و ادارات اجرا می شوند و قطعات به کار رفته در آنها نیز با محیط زندگی ایرانی سازگار است.
عملکرد مینی چیلر ایرانی به نسبت مدل های خارجی کمی متفاوت است و سطح توان و موقعیت مینی چیلر به شکلی است که می توانید این دستگاه را گزینه خوبی برای خود در نظر بگیرید. یک نکته مهم را مدنظر قرار دهید که بسیاری از مینی چیلرهای ایرانی از نظر ابعاد و موقعیت گزینه خوبی محسوب می شوند و این رویکرد در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید محصولی خریداری کنید که برای محیط های مختلف اجرا شوند.

مینی چیلر ایرانی

مینی چیلر ایرانی

انتخاب بهترین مینی چیلر

مینی چیلر ها عملکردی بسیار مشابه با چیلر دارند به طور کلی نحوه خنک سازی و سرمایش این دستگاه به واسطه قطعات اواپراتور و ارسال آنها به فن کویل صورت می گیرد. مینی چیلر ها از نظر حجم کوچکتر نسبت به چیلرها هستند. اینطور که مشخص است مینی چیلر ایرانی نیاز به برج خنک کننده مجزا ندارد و تفاوت آن با چیلر در همین است. شما با خرید مینی چیلر ایرانی می توانید چندین میلی چیلر را با هم ترکیب کنید و این رویکرد بخش مهمی از کار را شامل می شود.
مینی چیلر ها در لیست دستگاه های تهویه مطبوع هوا قرار می گیرند و در دسته های هوا خنک و آب خنک قرار دارند. به طور کلی مینی چیلر ها دقیقاً مشابه با چیلر های تراکمی کار می کنند و پایه سیکل تبرید تراکمی برای آنها ارزیابی می شود بنابراین ۴ قطعه اصلی کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و شیر انبساط و مبرد برای آنها اعمال شده است. به طور کلی در مداری بسته عملیات سرد سازی آب به خوبی صورت می گیرد و ساختار مشخصی از دستگاه را در بر دارد.

چرخه مینی چیلر ایرانی

مینی چیلرها در تابستان سبب سرد شدن آب و در زمستان سبب گرم شدن آب می شوند و آب گرم یا سرد شده را وارد فن کویل ها می کنند و به این ترتیب پروسه سرمایش و گرمایش مطبوع ایجاد می شود. این دستگاه برای منازل مسکونی و اماکن تجاری و اداری گزینه خوبی است. نصب این دستگاه برای ساختمان های قدیمی که درگیر چیلر مرکزی هستند گزینه خوبی محسوب می شود و نیاز به صرف هزینه زیاد نبوده و می توان به سادگی پروسه سرمایش یا گرمایش را ایجاد کرد.
چرخه مینی چیلر ایرانی بسیار جالب است. به طور کلی هدف از ساخت و تولید مینی چیلر ایرانی این است که سرمای محیط در آپارتمان تامین شود. وجود کمپرسور در مینی چیلر ایرانی سبب می شود که میزان فشار مبرد افزایش داشته باشد و در حد و اندازه دمای کندانس باشد. پس از آن نیز در کندانسور ها ، مبرد یخ می شود و به حالت مایع تبدیل می شود. مایعی که در داخل شیر انبساط وجود دارد سبب میشود تا افت فشار و دما زیاد شود.

انواع مینی چیلر ایرانی از نظر عملکرد

مینی چیلر ایرانی از نظر عملکرد انواع مختلفی دارد. گزینه اول مینی چیلر آب خنک است. نوع آب خنک این محصول سبب می شود که آب سرد شود و پمپاژ آن نیز به واسطه سرمایش تولید شود. عملکرد دستگاه مینی چیلر ایرانی آب خنک به این صورت است که ب سرد را پمپاژ کرده و به فن کویل ها هدایت می کند. سپس نوبت به هواساز بوده تا پروسه سرمایش صورت بگیرد و دمای محیط کاهش یابد. در واقع سیستم مینی چیلر با سرد کردن آب و پمپاژ آن سبب می شود که سرمایش در موقعیت درستی قرار گبیرد. اصول کار به این صورت است که در هر قسمت از ساختمان از یک یا چندین فن کویل استفاده شده است و شرایط برای انتقال هوای مطبوع به خوبی صورت می گیرد. به طور کلی فن کویل ها می توانند زمینی، دیواری و سقفی باشند.
پروسه گرمایش برای مینی چیلر ایرانی نیز مشابه با سرمایش است اما به جای آب سرد آب گرم تولید شده به واسطه یک پکیج گازسوز به فن کویل ها پمپاژ می شود و گرمایش لازم را تامین می کند.
معمولاً مینی چیلر ایرانی در کاربرد صنعتی سبب می شود که آب سرد خروجی از دستگاه مینی چیلر به لوله های ورودی یک مبدل متصل شود و پس از اینکه به گردش درآمد و جذب حرارت اضافی صورت گرفت به مینی چیلر باز می گردد و پروسه سرد شدن مجدداً صورت می گیرد و باز هم پمپاژ به سمت مبدل ارزیابی می شود.
نوع دیگر از مینی چیلر ایرانی وجود دارد که مشهور به هوا خنک است و در بخش بعد در مورد آن صحبت می کنیم.

مینی چیلر هوا خنک و عملکرد آن

به طور کلی به نسبت مینی چیلر هایی که در ایران تولید و استفاده می شود، مدل هوا خنک به نسبت آب خنک گزینه بهتری بوده و تقاضا برای آن بیشتر است. در این مدل از مینی چیلر ها از لوله های مسی فین دار استفاده می شود که به واسطه فن خنک می شوند و بر خلاف انواع دیگری که دارند هیچ میزان مصرف آبی برای آن گزارش نشده است. به طور کلی برای خنک کردن کندانسور نیازی به برج خنک کننده نبوده و هزینه ای برای متعلقات دیگر در نظر گرفته نمی شود. مینی چیلر های تراکمی مشابه با چیلر تراکنی بر پایه سیکل تبرید تراکمی کار می کنند و یک مدار بسته وجود دارد که عمل سرد سازی آب را انجام می دهند.
عملکرد مینی چیلر ایرانی هوا خنک به این صورت است که ترکیبی از سیکل تبرید و مدار آب خنک شونده را شامل می شود. به طور کلی این دستگاه مشابه با سیکل تبرید گاز مبرد کار می کند و توسط کمپرسوری که دارای نیروی الکترو موتور است به جریان در می آید. اینطور که مشخص است یک سری لوله کشی ها وجود دارد که سبب می شود گاز مبرد به کویل های واحد کندانسور پمپاژ شود و با عبور از کویل های پر پیچ و خم کندانسور، شرایط برای تبادل حرارت با محیط اطراف صورت می گیرد و در نهایت شکل مایع برای مبرد ارزیابی می شود. در نهایت این مایع مبرد به واسطه یک شیر انبساط عبور می کند و فشار از روی آن برداشته خواهد شد.
مایعی که فشار از روی آن برداشته می شود سریعاً تبخیر می شود. در واقع مبرد پس از عبور از شیر انبساط به بخش اواپراتور وارد می شود و همینطور عبور از کویل های پر پیچ و خم صورت می گیرد و زمانی که حرارت گرفته شده به گاز تبدیل می شود و در نهایت به کمپرسور می رود و این سیکل باز هم تکرار می شود.

مینی چیلر از دید اجزا

یکی از مدل های مینی چیلر ایرانی مشهور به یکپارچه است که در موقعیت سرمایشی و گرمایشی ارزیابی می شود. مینی چیلر های یکپارچه در اصل به چیلر های کوچکی گفته می شود که برای آپارتمان ها استفاده می شود و دارای یک پمپ حرارتی مخصوص هستند و این گزینه به طور کلی شاخص گذاری های مخصوصی دارد.
نوع دیگر از مینی چیلر ایرانی وجود دارد که دو پارچه است و شامل دو قسمت است. یک تکه کندانسور مینی چیلر وجود دارد و تکه دوم نیز شامل پمپ باکس است و به طور کلی موقعیت خاص خود را دارد و قابلیت نصب آن در داخل فضا وجود دارد و می توان از یخ زدگی مینی چیلر در زمستان جلوگیری شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.