مینی چیلر تراکمی هوا خنک

 مینی چیلر تراکمی هوا خنک به واسطه سیکل تبرید تراکمی بخار کار می کند. این محصول فرایند دفع حرارت در کندانسور را انجام می دهد و به طور کلی سبب می شود که هوای محیط در وضعیت مناسبی قرار بگیرد. مینی چیلرهای هوا خنک یکی از خوش قیمت ترین مدل های چیلرهای تراکمی پر تقاضا محسوب می شوند.

چرا مینی چیلر تراکمی هوا خنک ؟

در ایران مشکل کم آبی و نبود منابع آب مشکل قدیمی است از این رو دستگاهی که نیاز به منابع آبی نداشته باشد بهترین گزینه محسوب می شود و می توان گفت که طراحی و ساخت مینی چیلر تراکمی هوا خنک یکی از بهترین اختراعات بخش محسوب می شود.

 انواع چیلر هوا خنک تراکمی

به طور کلی وقتی صحبت از مینی چیلر تراکمی هوا خنک می شود باید دقت کنید که دسته بندی بر اساس نوع کمپرسور و کندانسور صورت می گیرد. چیلرهای هوا خنک بر اساس مدل کمپرسور خود در سبک های روتاری، اسکرال، پیستونی، اسکرو و سانتریفیوژ طراحی شده است.
از سوی دیگر این محصول بر اساس نحوه بکارگیری کندانسور در سبک های یکپارچه و دو پارچه هستند که طبق شرایط پروژه و محیط دسته بندی می شوند و شاخص های مخصوص به خود دارند.
در واقع برای انتخاب بهترین مینی چیلر تراکمی نیاز است که در ابتدا بار برودتی مورد نیاز پروژه ارزیابی شود. نیاز است که شرایط مالی کارفرمایان بررسی شود. می بایست محیط پروژه از نظر فنی نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

 نحوه عملکرد مینی چیلر تراکمی هوا خنک

مینی چیلر تراکمی قیمت متفاوتی دارد و این موضوع به دلیل قطعاتی که در دستگاه به کار رفته و نحوه عملکرد آن است بنابراین بسیار مهم است که محصولی خریداری شود که با سطح نیاز شما سازگار باشد.
۴ مولفه اصلی برای چیلرهای تراکمی هوا خنک وجود دارد که عبارت است از : کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط، اواپراتور.
در مینی چیلر تراکمی هوا خنک، بخار داغ مبرد به واسطه دمای پایینی که دارد وارد کمپرسور می شود و شرایط تراکم برای فشار باتار فراهم می شود در نهایت شاهد دمای بالا خواهیم بود. پس از این بخش نوبه به ورود بخار داخ از کمپرسور به کندانسور است و سبب می شود که هوای محیط خنک شود. در نهایت محصول تبدیل به مایعی با دمای بالا می شود. مایع مبرد به واسطه عبور از شیر انبساط با افت فشار زیادی همراه می شود. از سوی دیگر مقداری از مایع مبرد نیز تبخیر می شود و دمای مبرد را کاهش می دهد.
پس از این بخش جریان سرد و دوفازی مبرد به اواپراتور ورود می کند. جریان دو فازی مبرد شامل مخلوط مایع و بخار است. در این زمینه جذب گرمای آب ورودی و سرمایش صورت می گیرد و مایع مبرد کاملاً تبخیر می شود. پس از آن نیز سبب می شود که گرما جذب شود و مبرد به صورت بخار داغ از اواپراتور خارج شود. دقت شود که این مسیر مجدااً به کمپرسور باز می گردد و در نهایت سبب تکمیل سیکل برودتی می شود که بسیار مهم و قابل قبول است.

قیمت مینی چیلر تراکمی هوا خنک

قیمت مینی چیلر تراکمی هوا خنک

کاربرد مینی چیلر تراکمی هوا خنک

یکی از امتیازات جالی که برای مینی چیلر تراکمی هوا خنک وجود دارد این است که برای بیشتر شرایط های مختلف اقلیمی ارزیابی می شود و یکی از نقاط قوتی که دارد این است که نیاز به مصرف آب نداشته و پروسه سرمایش به دقت صورت می گیرد.
چیلرهای تراکمی از نظر کاربرد در مدل های تهویه مطبوع و برودت صنعتی دسته بندی شده اند. دقت شود که مینی چیلر تراکمی هوا خنک مصرف برق نبستاً زیادی دارد اما یک سری امتیازات جالب برای آن وجود دارد که سبب استقبال بیشتر آن می شود.
استفاده کاربردی و آسان: در استفاده از مینی چیلر تراکمی هوا خنک نیازی به برج خنک کننده و همینطور سیستم سختی گیر آب نیست و این رویکرد سبب می شود که تجهیزات لازم و لوله کشی ها سبک تر باشد و هزینه سرویس و نگهداری نیز کمتر باشد. بهره برداری از چیلرهای هوا خنک به نسبت سایر چیلر ها آسانتر است.
عدم نیاز به منبع آبی: در سال های اخیر کمبود منابع آبی در ایران سبب شده تا محصولی طراحی شود که نگرانی های لازم در زمینه کمبود آب را از بین ببرد از این رو چیلر تراکمی می تواند گام مثبتی در کنترل مصرف آب باشد و یک محصول بی نظیر و کاربردی است.
شرایط سازگار با محیط اقلیمی مختلف: یکی از عواملی که در گسترش چیلرهای هوا خنک دیده می شود این است که این محصول شرایط کارکرد برای بسیاری از محیط های اقلیمی را دارد و برای محیط های گرم و خشک و همینطور مرطوب گزینه خوبی است.

 کمپرسورهای مینی چیلر تراکمی هوا خنک

شاید مینی چیلر تراکمی قیمت بالایی داشته باشد و این موضوع ایجاد سوال نماید که علت این گرانی چیست؟ یکی از موضوعاتی که مربوط به قیمت چیلر تراکمی است نوع کمپرسوری است که در آن استفاده شده است. در واقع کمپرسور مکانیزمی است که سبب می شود انرژی مورد نیاز مبرد برای حرکت در مسیر سیکل تبرید تامین شود. در چیلر های هوا خنک، نیاز است که ظرفیت برودتی دستگاه بررسی شود و همینطور نوع مبرد مصرفی نیز ارزیابی شود. یکی از معیارهای دسته بندی چیلرهای تراکمی هوا خنک، نوع کمرپسور به کار رفته در آن است. در صورتی که ظرفیت خیلی پایینی برای پروژه تعریف شده باشد کمپرسورهای روتاری گزینه خوبی هستند دقت شود که این گزینه برای مینی چیلرها عالی است. این کمپرسورها دارای عملکردی مشابه با کمپرسور پیستونی هستند و شامل یک سری میل لنگ و پیستون و پره هستند.
نوع دیگر از کمپرسور وجود دارد که مربوط به چیلر تراکمی هوا خنک بوده که شامل ظرفیت پایین است و معمولاً به صورت دو مارپیچ حلزونی کار می کنند و سبب میشوند که فشار گاز مبرد افزایش داشته باشد. این گزینه بخش مهمی از کار است و نیاز به دقت زیادی دارد.

کندانسورهای مینی چیلر تراکمی هوا خنک

کندانسورها وظیفه دارند که مجموع گرمایی که در اواپراتور و کمپرسور را به جریان مبرد انتقال یافته است را به محیط دفع کنند. در کندانسورهای هوایی معمولاً بخار داغ از کمپرسور و از لوله هایی که به صورت کویل هستند عبور می کنند و این موضوع سبب می شود که سطح انتقال حرارت افزایش داشته باشد. یک سری فن های محوری وجود دارد که سبب می شود جریان هوای محیط از کویل ها عبور کند و پس از اینکه جذب شد، سبب آزاد شدن گرمای فین به محیط می شود. دمای بخار داغ ورودی نیز کاهش می یابد و سبب می شود که دفع حرارت ادامه یابد و بخار مبرد به مایع تبدیل شود.

مینی چیلر تراکمی مخصوص تهویه مطبوع

معمولاً در سیستم های تهویه مطبوع آب سردی که از چیلر تولید می شود به واسطه گردش در داخل مبدل های حرارتی مثل فن کویل و کویل هواساز فضاهای مسکونی و اداری را موجب سرمایش قرار می دهد. بنابراین پس از دریافت گرما، جریان آب به سمت چیلر بر می گردد و این موضوع سبب می شود تا گرمای محسوس و نهان محیط به هوای سرد خروجی مبدل منتقل شود. از سوی دیگر این محصول در مقایسه با سیستم های سرمایش تبخیری می تواند هوای مطبوع و مناسب تری ایجاد شود.

چیلر تراکمی مخصوص برودت صنعتی

آب سردی که از چیلر تولید می شود می تواند برای خنک سازی مکانیزم ها و ماشین آلات گزینه خوبی باشد. به طور کلی این محصول برای صنایع پلاستیک و تزریق و ریخته گری و فلزکاری و جوشکاری استفاده می شود و در سطح داروسازی و بهداشت و درمان گزینه خوبی است.
چیلرهای هوا خنک صنعتی بر اساس سطح حساسیتی که دارن در فرایند تولید کارخانه ارزیابی می شود. دقت شود که موقعیت مرکزی و غیر مرکزی برای تولید آب سرد نیز از موارد مهمی است که باید بررسی شود. چیلر تراکمی هوا خنک شرایط تولید آب سرد تا درجه منفی ۴۰ سانتی گراد را دارد این موضوع سبب می شود که برای بسیاری از صنایع گزینه خوبی مدنظر باشد.

شیر انبساط در مینی چیلر تراکمی هوا

شیر انبساط به طور کلی یک مکانیزم مخصوص است که سبب می شود مقدار جریان کنترل شود و همینطور دمای مبرد به اواپراتور را تنظیم می کند. دقت کنید که به طور کلی این محصول نقش اساسی برای مشخص شدن آب سرد خروجی دارد و می تواند عملکرد مناسب خود را داشته باشد.

 انواع اواپراتور در مینی چیلر تراکمی

اواپراتورها به طور کلی یک نوع خاص از مبدل حرارتی محسوب می شود که سبب تامین آب سرد مورد نیاز برای هواساز و فن کویل می شود. مبدل هایی که استفاده می شود در مدل های پوسته و لوله و صفحه ای هستند و این رویکرد سبب می شود که دستگاه کارکرد درستی داشته باشد.

دلیل تولید صدا در مینی چیلر تراکمی هوا خنک

به طور کلی کمپرسورها و کندانسورها اصلی ترین موارد در راستای تولید صدا در مینی چیلرها محسوب می شود این رویکرد به واسطه سطح چرخش محور موتور بوده و بر اساس نوسانات و پالس های ایجاد شده ارزیابی می شود. دقت شود که به طور کلی تولید صدا با فرکانس بالا در برخی از مینی چیلرها امر غیر قابل انکار است و باید دقت صورت بگیرد که محصول خریداری شده به واسطه صدایی که تولید کرده است نباید امتیاز منفی بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.