مینی اسپلیت بدون داکت
دستگاه های تهویه مطبوع مینی اسپلیت
شنبه، ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
ایرواشر سه در یک
دستگاه های راحتی ۳ در ۱ برای شستشوی هوا
شنبه، ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
Show all

همه چیز در مورد ایرواشر

ایرواشر خانگی

ایرواشر خانگی

کیفیت پایین هوا در زمستان می تواند سلامت و آرامش شما را در داخل خانه واقعا تضعیف کند. وقتی دما کاهش می یابد، رطوبت نیز کاهش می یابد. این، همراه با عادت جمع کردن گرما، باعث ایجاد هوای بدون رطوبت می شود که پوست شما را خشک می کند، مجاری تنفسی شما را تحریک می کند و علائم سرماخوردگی و آلرژی را تشدید می کند. علاوه بر این، ممکن است هوا را گرم کنید تا هوای سرد را خارج کنید که در این صورت باید سیستم گرمایشی شما به طور موثرتری کار کند و آلودگی های مضر را در داخل منزل از بین ببرد. این بدان معناست که شما مواد حساسیت زا را بیشتر تحریک می کنید و ممکن است در معرض سطوح بالاتری از آلاینده های شیمیایی قرار بگیرید. این یک فکر ترسناک است، درست است؟ خوشبختانه یک ایرواشر می تواند کمک کند.

چرا از ایرواشر استفاده می کنیم؟

دستگاه ایرواشر وسایل کمی با کیفیت هوا هستند که سالها در اروپا محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، اما اخیراً به سمت ایالات متحده پرش کرده اند. سیستم ایرواشر یک دستگاه ترکیبی است، ترکیبی از یک دستگاه تصفیه هوا و یک مرطوب کننده. مانند دستگاه های مرطوب کننده معمولی، ایرواشر رطوبت درمانی را به هوا اضافه می کنند و مانند یک دستگاه تصفیه هوای معمولی، یک ایرواشر آلرژی های ایجاد کننده علائم را از هوا حذف می کند. بنابراین، آنها می توانند علائم هوای خشک ناراحت کننده شما را تسکین داده و حساسیت شما را تسکین دهند. اگر از حساسیت های سبک تا متوسط ​​رنج می برید یا فقط می خواهید در فصل زمستان کیفیت هوای داخل خانه خود را بهبود بخشید، برای شما ایده آل هستند. همچنین اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید، ممکن است در تمام طول سال استفاده کنید.

نحوه عملکرد واشرهای هوا

ایرواشرها بسیاری از آلرژی های خانگی – از جمله گرد و غبار، کنه های گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی، اسپورهای کپک، گرده و سایر ذرات معلق در هوا را حذف می کنند – در حالی که رطوبت را به هوا اضافه می کنند. محبوب ترین انواع ایرواشر از فناوری پروانه استفاده می کنند. این فناوری از مجموعه ای از دیسک های چرخان (اغلب ۳۰ یا بیشتر) برای فیلتر کردن مداوم آلرژی ها و ذرات هوا در هنگام کشیدن به دستگاه ایرواشر خانگی استفاده می کند. مواد حساسیت زای بزرگ روی دیسک ها جمع می شوند، زیرا حمام مداوم آب آنها را شسته و در قسمت پایینی دستگاه قرار می دهد. سپس دیسک ها آب تمیز را از طریق یک صفحه پخش کننده مخصوص به جلو هدایت می کنند که آن را به مه غلیظی می رساند که هوای شما را پوشانده است. اکثر مدلهای رومیزی می توانند روزانه حدود یک گالن رطوبت را پراکنده کنند.
یکی دیگر از انواع رایج ایرواشر از فیلتر پیش ذرات برای فیلتر کردن آلرژی ها و ذرات از هوای ورودی قبل از مرطوب کردن اتاق شما استفاده می کند. این مدل ها از فناوری مرطوب کننده تبخیری برای افزودن رطوبت به فضای شما استفاده می کنند. معمولا فیلتر همان فیلتر فتیله ای تبخیری است، که آب را “فتیله” می زند در حالی که یک فن می وزد تا یک مه ریز ایجاد کند. این فیلتر همچنین رسوبات معدنی را از آب حذف می کند، در صورت داشتن آب سخت، این مزیت اضافی است.

دستگاه ایرواشر هوا

دستگاه ایرواشر هوا

خرید دستگاه ایرواشر

خرید ایرواشر خانگی نباید گیج کننده باشد. در واقع، هنگام مرور مدل ها، فقط باید چند نکته را در نظر بگیرید.
نوع ایرواشر که انتخاب می کنید بستگی به ترجیح شما در فن آوری رطوبت دارد. به عنوان مثال، مرطوب کننده های تبخیری برای اتاق های بزرگتر ایده آل هستند زیرا از فن های داخلی برای هل دادن هوای مرطوب به تقریبا هر گوشه ای از فضا استفاده می کنند. در مقابل، مرطوب کننده های پروانه بدون فن هستند و برای فضاهای کوچکتر ایده آل تر هستند. بعلاوه، با عدم وجود فن، این دستگاهها کمی ساکت تر از ایرواشرهای بخار هستند. همچنین ممکن است هنگام انتخاب مدل خود به نیازهای نگهداری بعدی فکر کنید. برای مثال، ایرواشرهای مبتنی بر فیلتر، نیاز به تعویض دوره ای فیلتر دارند که هزینه مالکیت شما را افزایش می دهد. ایرواشرهای پروانه ای نیازی به تعویض فیلتر ندارند، اما از آنجا که ذرات و زباله ها به قسمت پایینی دستگاه می ریزند، نسبت به مدل مبتنی بر فیلتر نیاز به تمیز کردن مکرر دارند.

اندازه
اکثر رطوبت گیرهای ایرواشر که امروزه در بازار موجود هستند، واحدهای رومیزی قابل حمل هستند که مرطوب سازی حداکثر تا یک اتاق را در خود جای می دهند. با این حال، هر مدل ممکن است یک اتاق با اندازه متفاوت را درمان کرده و رطوبت کم یا بیشتری را در روز آزاد کند. هنگام مرور مدلها، به دنبال یک منطقه توصیه شده برای پوشش فوت مربع که در مشخصات ذکر شده است باشید و آن را با اندازه اتاق خود مقایسه کنید. برای اطمینان از رطوبت گیری مطلوب و شستشوی مطلوب هوا، یک ایرواشر کمی بزرگتر از آنچه فکر می کنید را در نظر بگیرید.

امکانات
ویژگی های اضافه شده به سهولت استفاده و نگهداری از ایرواشر کمک می کند. هنگام خرید ایرواشر و بررسی قیمت ایرواشر مجموعه ویژگی های هر مدل را مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که آیا ویژگی های ضروری در لیست شما وجود دارد یا خیر. از ویژگی های رایج هواشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سرعت فن چندگانه
– کنترل های دیجیتال
– رطوبت قابل تنظیم
– نشانگر کم آب با خاموش شدن خودکار
– نشانگر تغییر فیلتر
– ظرف عطر

نگهداری
مانند دستگاه های مرطوب کننده، تمیز کردن مرتب ایرواشر بسیار مهم است. پاکسازی های مکرر از رشد کپک، و باکتری در داخل مخزن آب جلوگیری می کند و واحد را از آلرژی ها و سایر ذرات آلوده به آن در طول زمان بیشتر خلاص می کند. توصیه می کنیم برای حفظ عملکرد مطلوب و اطمینان از رطوبت تمیز، هر چند روز یکبار هواکش خود را تمیز کنید.
همچنین ایده خوبی است که آب را به طور روزانه تغییر دهید تا رطوبت تازه بماند. برای تمیز کردن ایرواشر، دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای آن را دنبال کنید.

اگر حساسیت شدید دارید

مهم است که به خاطر داشته باشید که در حالی که یک ایرواشر به تمیز کردن هوا کمک می کند، همان فیلتراسیون را برای فیلترهای آلرژی ایجاد نمی کند که یک دستگاه تصفیه هوای اختصاصی انجام می دهد. دستگاه های تصفیه هوا Hepa (هوای ذرات معلق با راندمان بالا) قادرند ۹۹.۹۷٪ آلرژی ها را به اندازه ۰.۳ میکرون حذف کنند. در مقایسه، یک ایرواشر از نوع پروانه آلرژن ها را به اندازه ۱.۵ میکرون حذف می کند. اگر حساسیت شدید دارید یا به سادگی سطح بالاتری از تمیز کردن هوا را توصیه می کنید، توصیه می کنیم برای تسکین بیشتر از یک دستگاه تصفیه هوا علاوه بر یک ایرواشر یا یک مرطوب کننده سنتی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *