پنج مشکل رایج سیستم تهویه مطبوع و راه حل آنها

سیستم های سرمایش و گرمایش
بهترین سیستم های گرمایش و سرمایش
شنبه، ۱۳ شهریور ۱۴۰۰
تعمیر و نگهداری اسپلیت
تعمیرات و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع
شنبه، ۱۳ شهریور ۱۴۰۰
Show all

پنج مشکل رایج سیستم تهویه مطبوع و راه حل آنها

تابستان ها در هند می تواند خشن باشد. گرما باعث تعریق و ناراحتی شما می شود. کولر گازی در چنین شرایطی یک ضرورت است. تهویه مطبوع رطوبت داخل اتاق را از بین می برد و آن را خنک می کند. اما اگر کولرگازی سیستم اسپلیت خود را بعد از ماه ها خاموشی به یکباره روشن کنید، متوجه می شوید که مشکلی در آن وجود دارد. از این رو، ما در زیر ۵ مشکل رایج کولر گازی سیستم اسپلیت و راه های مقابله با آنها را برای مرتب سازی این مسئله برای شما ذکر کرده ایم.

۵ مشکل اصلی سیستم تهویه مطبوع اسپلیت

۱. مشکل: اسپلیت تهویه مطبوع روشن نمی شود

راه حل: یک راهنمای عیب یابی تهویه مطبوع ساده را دنبال کنید. بررسی کنید آیا منبع تغذیه کولر گازی سیستم اسپلیت شما وجود دارد یا خیر. اگر بله، مطمئن شوید که ترموستات روی حالت “سرد” تنظیم شده است. در مرحله بعد، بررسی کنید که آیا تمام سیم کشی خارجی سالم است یا خیر، زیرا موش ها می توانند سیم ها را گاز زده و مدارها را قطع کنند. گام بعدی این است که بررسی کنید آیا همه چیز با سیم کشی برق خانه شما خوب است یا خیر. اگر مشکلاتی در مورد فیوزهای سوخته یا قطع شدن وجود دارد، باید به تنظیم مجدد برق پرداخت. در صورت عدم خرابی همه این موارد، کولر گازی سیستم اسپلیت شما ممکن است دارای مشکلات داخلی مربوط به سیم کشی یا موتورها باشد. اگر چنین است، برای تعمیر و نگهداری سرویس تهویه مطبوع از ما کمک بگیرید.

مشکلات رایج اسپلیت

مشکلات رایج اسپلیت


۲. مشکل: فن تهویه مطبوع کار نمی کند

نحوه برخورد با آن: اگر فن کولر گازی سیستم اسپلیت شما کار نمی کند، در داخل سیستم به دنبال قطع کننده مدار خاموش یا قطع شده باشید. این می تواند مانع از دریافت برق ورودی فن با وجود روشن بودن دستگاه شود. یکی دیگر از دلایلی که فن تهویه مطبوع شما کار نمی کند، می تواند انباشته شدن یخ در سیم پیچ های داخلی باشد که مانع عملکرد طبیعی کولر گازی سیستم اسپلیت شما از جمله کولر گازی پرتابل یا کولر گازی ایستاده می شود. در چنین مواردی به کمک یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارید.

۳. مشکل: کپک در کولر گازی

نحوه مقابله با آن: کپک ها انواع قارچ هایی هستند که در دمای مرطوب رشد می کنند. سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت دارای دمای محیط هستند که برای رشد آنها مناسب است. از آنجا که آنها می توانند منجر به مسائل مختلف سلامتی شوند، بهتر است در اولین فرصت با آنها برخورد کنید. برای حل این مشکل کولر گازی سیستم اسپلیت، در اسرع وقت با متخصص خدمات تهویه مطبوع از تهویه مطبوع وایو تماس بگیرید.

۴. مشکل: تهویه مطبوع هوای خنک را نمی دمد

چگونه با آن کنار بیاییم: ممکن است مشکلات تهویه مطبوع ناشی از دمیدن هوای گرم وجود داشته باشد. اولین قدم برای حل مشکل این است که مطمئن شوید ترموستات روی دمای حداقل ۵ درجه سانتیگراد کمتر از دمای اتاق تنظیم شده است. همچنین می توانید با کاهش بیشتر دما، اثر خنک کننده را بررسی کنید. اگر حتی پس از ۱۵-۲۰ دقیقه هیچ تفاوتی در خروجی وجود ندارد، خاک موجود در اواپراتور یا کندانسور را با دقت تمیز کنید. از هوای کافی از کویل ها و پره های کندانسور اطمینان حاصل کنید. علت نیز ممکن است نشت مبرد باشد که می توان از نظر بصری آن را بررسی کرد. اگر این اقدامات دشوار به نظر می رسند، تعمیرکار و سرویس دهنده تهویه مطبوع را از تهویه وایو رزرو کنید و مشکل خود را حل کنید!

۵. مشکل: ترموستات خراب است

نحوه برخورد با آن: ترموستات یک واحد کنترل در داخل خانه شما است که به شما این امکان را می دهد تا دمای دلخواه را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید. معمولاً می توانید جریان هوا را از طریق کنترل از راه دور یا از طریق دستگیره های خود دستگاه کنترل کنید. اگر ترموستات خراب است، نمی توانید دمای محیط را تنظیم کنید و ممکن است در نهایت به واحد تقسیم تهویه مطبوع آسیب برساند.

واحد کولر گازی سیستم اسپلیت دارای قطعات متعددی است که با هم کار می کنند. تعمیر و نگهداری منظم نه تنها طول عمر آن را افزایش می دهد بلکه عملکرد صحیح سیستم را نیز ارائه می دهد. اجازه دهید متخصصان آموزش دیده، مورد اعتماد و دارای صلاحیت از تهویه وایو به مسائل مربوط به اسپلیت خود بپردازند، در حالی که شما بعد از یک روز شلوغ کاری آرام نشسته اید و استراحت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *