چیلر اسکرو

چیلر اسکرو از دیگر انواع چیلر تراکمی است که عمدتاً برای تهیه آب سرد برای تهویه هوای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.  همانند دیگر دستگاه های تبرید ساخته شده، چیلر اسکرو نیز از چهار قطعه اصلی به نام های کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط ساخته شده است.  به طور معمول از کمپرسور های اسکرو برای چیلر های تراکمی با ظرفیت چهل الی دویست تن تبرید مورد استفاده می شود. کمپرسور اسکرو دارای دو روتور نر و ماده است و به کمک این دو روتور می تواند مبرد را متراکم کند.
زمانی که روتور نر و ماده به حرکت یا به اصطلاحی دیگر به چرخش در می آیند باعث می شود مبرد موجود در چیلر اسکرو حرکت کرده و به تدریج متراکم شود. لازم به ذکر است که کمپرسور های اسکرو نسبت به کمپرسور های پیستونی، بازده بالاتری دارد. کمپرسور اسکرو می‌تواند فشار مبرد وارد شده به دستگاه را دمای بالا ببرد. کندانسور موجود در دستگاه نیز وظیفه دارد که این گاز داغ را به مایع اشباع تبدیل کند و به شیر انبساط منتقل نماید. از آنجا که در قسمت شیر انبساط دستگاه فشار پایین می آید، دما متناسب با فشار افت پیدا می کند و کاهش می یابد.  پس از افت فشار مبرد با ورود به اواپراتور، به شکل بخار فوق گرم تبخیر شده در آمده و دوباره به کمپرسور چیلر اسکرو وارد می شود.
چیلر تراکمی اسکرو به دو شکل هوا خنک و آب خنک طراحی و ساخته می شود. در چیلر اسکرو آب خنک، کندانسور شل و تیوب مانند است که به همراه برج خنک کننده قرار می گیرد.  این در حالیست که در چیلر اسکرو هوا خنک، کندانسور دستگاه به همراه فین و دستگاه فن هوا روی کویل دستگاه به گردش در می آید.

کمپرسور چیلر اسکرو

همه ما می ‌دانیم که کمپرسور چیلر قلب اصلی دستگاه چیلر است و از اجزای بسیار مهم چیلر تلقی می شود. کمپرسور باعث می شود که مبرد در سیکل دستگاه به گردش درآید،  کمپرسور جریان مبرد را به وسیله اختلاف فشار ساکشن و دیسچارج ایجاد می کند که همین امر نشان دهنده وظیفه مهم و اساسی کمپرسور می باشد. مانند دیگر وسایلی که تا به امروز ساخته شده اند، کمپرسور چیلر نیز با توجه به نیاز به دستگاه، در ظرفیت های متفاوتی ساخته می شود. ظرفیت کمپرسور حجم گازی که می‌تواند در کمپرسور متراکم شود به میزان جابجایی کمپرسور و توان الکتریکی کمپرسور بستگی دارد.  کمپرسورهای دستگاه چیلر با توجه به این دو عامل ساخته شده و اندازه آن‌ها تعیین می گردد.

فشار دیسچارج و ساکشن

شاید این سوال در ذهن شکل بگیرد که منظور از ساکشن و دیسچارج چیست؟ در چیلرهای تراکمی، کارکرد دستگاه بر اساس تبخیر و تقطیر مبرد می باشد. با توجه به شرایط خروج آب از چیلر و دمای اواپراتور، فشار ساکشن و فشار دیسچارج تعیین می شود. در مرحله تبرید باید فشار کارکرد چیلر از حالت استانداردی پیروی کند، به عنوان مثال اگر مبرد دستگاه از نوع R22 است، باید فشار ساکشن تقریبا ۶۰ PSI باشد.
گاهی ممکن است  فشار ساکشن در دستگاه کاهش یابد و باعث بروز علائمی در چیلر شود. در صورتیکه چیلر اسکرو کاهش فشار ساکشن شده باشد روغن زدگی شده و باعث کاهش کارکرد تبرید می شود. همچنین ممکن است چیلر اسکرو در سیکل تبرید دچار نشتی شود.‌ در صورتی که دستگاه چیلر اسکرو دچار نشتی شد، به منظور جلوگیری از نشتی لازم است اقداماتی مانند نشت یابی صورت گیرد که این کار تنها به وسیله تعمیر کار چیلر صورت می پذیرد.
زمانی که سیال به اواپراتور وارد می شود، با توجه به دمای سیال فشار نیز دستخوش تغییر می شود. در دستگاه چیلر اسکرو هر چه دما وارد شده به اواپراتور بیشتر باشد، فشار ساکشن نیز بالا رفته و افزایش پیدا می کند. از دیگر عواملی که باعث می شود فشار ساکشن تغییر کند، می توان به تغییر دبی سیال خنک شونده اشاره نمود. در پی کاهش دبی سیال، فشار ساکشن نیز کاهش و در صورتی که دبی افزایش یابد فشار ساکشن نیز بالا می رود. کاهش دبی سیال در چیلر اسکرو می شود که کویل ها دچار یخ زدگی و خطای آنتی فریز شوند، به همین منظور لازم است که مقدار دبی به طور منظم کنترل گردد.
برای جلوگیری از تغییر فشار ساکشن لازم است که با توجه به تغییرات آب و هوا، فشار کندانسور کنترل شود زیرا کنترل دقیق فشار موجود در بخش کندانسور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در سیستم تبرید، فشار دیسچارج با دمای تقطیر در کندانسور متناظر شده و با توجه به نوع سیال خنک کننده دچار تغییر می شود‌.

چیلر اسکرو

چیلر اسکرو

مزایای استفاده از چیلر اسکرو

همانطور که از نام این چیلر مشخص است، کمپرسور به کار رفته در آن از نوع اسکرو می باشد. از مشخصه های اصلی کمپرسور اسکرو ظرفیت بالا و قطعات مکانیکی کم می باشد. این کمپرسور می تواند در ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخته گردد، مثلا می تواند با ظرفیت ۴۰۰ تن تبرید ساخته شود. همین موضوع یک مزیت برای کمپرسور اسکرو به شمار می رود باعث می شود که هزینه اولیه تامین چیلر کاهش یابد و استهلاک کمپرسور نیز پایین بیاید. چیلر اسکرو در مقایسه با چیلر پیستونی، جریان مبرد یکنواختی دارد، برای اینکه جریان چیلر یکنواخت باشد باید در ساخت تجهیزاتی نظیر لرزه گیر به کار رود. از دیگر تجهیزاتی که میتوان از روی کمپرسور اسکرو نصب شود می توان به تجهیزات کنترلی و محافظ دمای دیسچارج اشاره نمود. چیلر اسکرو می تواند با ۴ سنسور PTC که روی کمپرسور نصب می گردد، به فروش برسد. در چیلر اسکرو، سه عدد از سنسورها روی سیم پیچ و یک عدد سنسور در خط دیسچارج یا دماس روغن تعبیه می شود. سنسور PTC نصب شده روی دیسچارج چیلر و مدول تعبیه شده روی تخته کلمپ با کمک یکدیگر سری می شوند و به قطعه ای به نام SEE1 وارد می شوند. لازم به ذکر است که این قطعه با نام INT69 نیز شناخته می شود. زمانی که دمای سیم پیچ و دمای روغن افزایش پیدا کند، مدار برقی کمپرسور قطع می گردد.

دور کنترل کمپرسور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، در چیلر اسکرو دور کمپرسور به صورت ساعتگرد است و اگر جهت دور دچار تغییر شود می تواند باعث خراب شدن روتورها و در نتیجه خراب شدن دستگاه گردد. قطعه SEE1 با کنترل دور کمپرسور اسکرو از خرد و خراب شدن روتورها جلوگیری می کند.

از دیگر مزایای کمپرسور های مارپیچ یا اسکرو می توان به قابلیت کنترل ظرفیت و راندمان بالا نسبت به دیگر کمپرسور ها اشاره نمود. معمولا راندمان کمپرسور اسکرو نسبت به کمپرسور رفت و برگشتی بسیار بالاتر می باشد. از آنجا که این کمپرسورها ساختار ساده تری نسبت به دیگر کمپرسورها دارند، باعث می شوند که چیلر اسکرو صدا و ارتعاش کمتری داشته باشد

معایب استفاده

می‌توان گفت بزرگ‌ترین عیبی که این چیلر دارد این است که کمپرسور موجود در آن نیازمند تعمیرات تخصصی است. در صورتی که هرگونه ایراد یا خرابی در ساختار کمپرسور اسکرو به وجود بیاید لازم است که به وسیله یک تعمیرکار متخصص تعمیر شود و به دلیل تخصصی بودن تعمیر ممکن هزینه های بسیار زیادی را به کاربر تحمیل نماید.

با توجه به ساختار و فیزیک کمپرسور می توان گفت که جا به جایی و انتقال کمپرسور های اسکرو بسیار دشوار و پر هزینه است. همانطور که گفته شد در سیم پیچ های کمپرسور اسکرو، سنسور PTC تعبیه شده که وظیفه مانیتور دمای سیم پیچ را برعهده دارد. در صورتی که سیم پیچ کمپرسور در چیلر تراکمی اسکرو دچار سوختگی شود، با هزینه ای بسیار گزاف، سیم پیچ تعویض گشته و یک سیم پیچ فابریک برای کمپرسور تعبیه می گردد. با توجه به حساسیت بسیار بالای چیلر اسکرو، هرگونه اشتباه در محاسبات دستگاه و طراحی سیستم کنترل چیلر اسکرو می توان باعث خرابی کمپرسور و به مرور زمان از کار افتادن کمپرسور گردد.

در صورتی که دمای سیم پیچ و دیسچارج از حد استاندارد بیشتر شود و افزایش یابد، سیستم لیکویید اینجکشن دستگاه فعال می شود، در صورتی که عمل لیکویید اینجکشن دچار اشتباه گردد، کمپرسور از کار خواهد افتاد.

از دیگر معایب چیلر اسکرو می توان به محدود بودن تعداد دفعات خاموش و روشن شدن کمپرسور اشاره نمود. در صورتی که کمپرسور اسکرو ظرفیت ۹۰ اسب داشته باشد، شش بار در ساعت و اگر ظرفیت کمپرسور ۱۱۰ اسب به بالا باشد، تعداد چهار بار در ساعت در نظر گرفته می شود. اگر تعداد خاموش و روشن شدن کمپرسور بالاتر از تعداد گفته شده باشد، سیم پیچ موجود در کمپرسور دچار خرابی شده و به مرور زمان کمپرسور را نیز از کار می اندازد.

از آنجا که کارتر روغن در محفظه دیسچارج تعبیه شده دمای روغن بالا می رود، به همین منظور لازم است که روغنی که برای کمپرسور اسکرو استفاده می شود با ویسکوزیته بالا تعبیه گردد. معمولا این روغن ها را نوع poe شامل می شود که در صورت تماس با هوا، رطوبت موجود در آن را به سرعت جذب می کنند و دچار آلودگی می شوند. این روغن ها به طور معمول با ویسکوزیته ۱۷۰ یا ۳۲۰ cst شارژ گشته اند. برای اینکه روغن چیلر اسکرو تعویض شود و سیکل تبرید به طور کامل شسته گردد، لازم است که کاربر هزینه بسیار زیادی را بپردازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید، با ما تماس بگیرید.